У Луцьку зустріли святиню – чудотворну ікону Плащаниці Богородиці

11 Листопада 2015
Чудотворну ікону Плащаниці Божої Матері привезли до Луцька вдруге. Святиня вже перебувала в Україні три роки тому, тоді це було перше її вивезення з Єрусалиму, де вона зберігається. Луцькі віряни зустріли ікону сьогодні у храмі Всіх Святих землі Волинської. Тут же відбулась й Божественна літургія.

Голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії Української православної церкви протоієрей Валентин Марчук повідомив, що святиня перебуває в Україні завдяки духівнику Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира митрополиту Переяслав-Хмельницькому і Вишневському Олександру.

З 31 жовтня з чудотворною іконою Плащаниці Пресвятої Богородиці розпочався всеукраїнський хресний хід за мир «Україна під Покровом Богоородиці». Він пройде через 9 областей, а це 11 єпархій. У Луцьку Плащаниця перебуватиме три доби. 13 листопада святиню проведуть у подальшу дорогу по Україні.

Храм Всіх святих землі волинської буде відкритий цілодобово. Сьогодні о 17 годині розпочнеться всенічна, о 24 годині – нічна божественна Літургія. Також Літургію служитимуть 12 листопада о 8 годині ранку. О 17 годині – Всенічна з Чином погребіння Плащаниці Богородиці. У ніч з 12 на 13 листопада знову служитимуть нічну божественну Літургію. Вранці 13 листопада Літургія розпочнеться о 8 ранку.

Довідка: Створення Плащаниці відносять до 1830-1840 років. Плащаниця – це вирізане по контуру зображення Божої Матері. Ікона з обох сторін має оклад. Вінець прикрашений каменями, риза – дар графині Анни Олексіївни Орлової-Чесменської. Нині Плащаниця Пресвятої Богородиці знаходиться в Єрусалимі, в подвор’ї Гефсиманської обителі, так званій Малій Гефсиманії, розташованій навпроти входу до Храму Гроба Господнього. В цьому невеликому храмі вона зберігається праворуч біля вівтаря. У самому Єрусалимі цю ікону-плащаницю виносять для загального огляду лише раз на рік – на свято Успіння Пресвятої Богородиці. Впродовж дев’яти днів цього свята ікона Плащаниці перебуває на гробі Пресвятої Богородиці у Гефсиманії.



































































Текст: Ірина САСОВСЬКА
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter