Покрова Пресвятої Богородиці: що можна і не можна робити

01 Жовтня 2023

Кожен рік, 14 жовтня, віряни відзначають велике свято Покрови Богородиці. Однак цьогоріч багато хто відзначатиме його 1 жовтня. Це одне з найбільших свят, присвячених Діві Марії. Традиції та обряди цього свята передаються з покоління в покоління. За всі ці роки свято встигло обрости обрядами і заборонами, свято шанувалося нашими предками, інформує Ukr.Media.

Як потрібно провести цей день, щоб прожити весь рік у щасті та благополуччі.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці

В основі свята лежить історія, яку розповів Андрій Юродивий. Саме він зі своїм учнем блаженним Єпіфанієм побачив Богородицю, распростершую над народом, присутніх у Влахернському храмі, свій омофор. Бачення було наступним: Діва Марія зійшла царськими вратами, її супроводжували Іоанн Предтеча і Іоанн Богослов, біля вівтаря Богородиця зняла свій омофор і тримала його над людьми, що молилися людьми.

Омофор сяяв яскравим світлом, як сонце. Незабаром Діва Марія пішла і залишила божественну благодать. Це бачення врятувало жителів міста від ворогів. В цей день піднявся сильний вітер, який не дозволив військам ворога підійти до міста. Це стало справжнім дивом, і віруючі через деякий час стали відзначати цей великий день.

Для християн це важливий день, як і всі свята, пов'язані з Богородицею. Відповідно цей день передбачає особливі заборони та обряди. Про них і поговоримо.


Заборони у свято Покрови Богородиці

У цей день забороняється займатися господарською роботою. Наприклад, забороняється будувати, прибирати, прати, шити, в'язати і прасувати. Бажано навіть не готувати нічого до пізньої вечері.

Заборонено в цей день сваритися і лихословити.

Церква забороняє у цей день вживати алкоголь і переїдати.

Вважається, що в цей день не можна позичати гроші

Наші предки вірили в те, що сьогодні не можна відмовляти сватам. За прикметою дівчина, що відмовила сватам на Покрову, ще три роки не буде засватана.

Дотримуватися заборони потрібно по мірі того, як у тебе виходить. Що важливіше, так це помолитися в цей день. У це світле свято здавна прийнято підносити молитви до Богородиці, просячи у неї здоров'я, допомоги й захисту, а ще любові і щастя в сімейному житті. Вважається, що Богородиця весь рік оберігає людину, покриваючи її покровом.

Особливий цей день для дівчат, які хочуть вийти заміж. Їм у цей день обов'язково потрібно сходити в церкву і поставити свічку біля ікони Покрова Пресвятої Богородиці. У Діви Марії щиро попросити про швидке заміжжя і щасливого сімейного життя. Ці прохання найчастіше збуваються, і вже до наступної Покрови дівчина виходить заміж.


Обов'язково в цей день допомагати тим, хто цього потребує. Ще наші предки вважали, що ввечері треба влаштувати гучне застілля і гарненько повеселитися. Крім традицій та заборон, до нас дійшли дуже незвичайні обряди цього свята. Звичайно, зараз не всі з них можна і треба застосовувати, але дізнатися про це цікаво.

Обряди на день Покрови

Для захисту від хвороб

Щоб діти не хворіли, мами ставили дитину на лавку, давали їй у руки ікону Божої Матері і читали молитви про здоров'я. Також в цей день діточок виводили на вулицю, ставили на поріг і поливали чистою водою. Вважалося, що завдяки цьому дитина буде здоровий весь рік.

Для багатства

Щоб в домі був достаток, наші предки палили яблуневі гілки і обкурювали димом всі кути в хаті, нашіптуючи змови. Вважалося, що якщо погодувати у цей день бродячих тварин, то це принесе в дім удачу.

Особливий день для молодят

Здавна молодята намагалися вибрати для весілля саме цей день, це вважалося добрим знаком. За повір'ями, зігравши весілля в цей день, пара все життя буде під покровом Богородиці. Молоді ніколи не розлучаться і рідко сваряться.

Ось такі прості обряди і традиції, які прийшли до нас від наших предків. Дотримуватися їх чи ні, справа твоя. Головне, проведи цей день з родиною і не забудь помолитися. Нехай завжди буде з тобою Покров Пресвятої Богородиці!

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter