Коли капітально ремонтувати двигун: поради від луцької СТО

28 Жовтня 2016
Текст: Роман ЖИЖАРА

Автовласники з бувалою машиною рано чи пізно приречені на «капіталку» – капітальний ремонт двигуна. Притім жоден із водіїв не знає, коли і через що доводиться «лікувати серце» авто.

«Усе залежить від виробника двигуна, стилю водіння. І від того, наскільки добре і часто власник доглядаєте за двигуном «сталевої красуні», – переконує керівник виробничо-сервісного комплексу СТО PribaltService Анатолій Дорошенко.

Двигун чи не одразу сигналізує про хворобу. Передусім деталі циліндрів, які потребуватимуть більше мастила – витрата сягатиме понад літр на тисячу кілометрів. Також про розлад двигуна неспростовно свідчить характерний сивий дим із вихлопної труби.

«Подібні симптоми не завжди є приводом для тривоги, – запевняє Анатолій Дорошенко. – Наприклад, занадто великі витрати мастила можуть вказувати на те, що ковпаки маслознімних клапанів втратили свою колишню еластичність. Слід також звернути увагу на кривошипно-шатунний механізм – може з’явитися характерний стукіт. Це вказує на серйозне пошкодження вкладишів колінчастого вала, підшипників та інших складових ковзання».

Як зазначає директор автосервісу, стукіт можна виявити за допомогою стетоскопа. А визначити тиск у циліндрах допоможе манометр. До всього, про нагальну потребу «капіталки» свідчить посилений гуркіт двигуна, втрата потужності та збільшення витрат пального. Щоб пересвідчитися в реальній загрозі для двигуна, найліпше звернутися в спеціалізовану станцію техобслуговування, де перевірять ступені зносу всіх деталей двигуна.«За такої перевірки на СТО застосовують спеціальні прилади, серед них вимірювальні скоби, мікрометри, стрілочні індикатори, нутроміри. Вони зуміють найточніше діагностувати серце автомобіля, – каже фахівець. – Дехто воліє робити капремонт двигуна своїми руками. Мовляв, то дешевше, ніж на СТО. Але це не завжди так. Приміром, у деяких випадках знадобиться проточувати і доводити дзеркала циліндрів, а також замінювати кільця поршнів. У домашніх умовах такі операції, як правило, неможливі».

На думку автомеханіків, власникам авто з капітально відремонтованим двигуном у післяремонтний період експлуатації насамперед потрібно звернути увагу на те, щоб двигун не перегрівався, не піддавався високим навантаженням.

«Для початку добряче прогрійте двигун. Запустіть і дайте йому 10 хвилин холостої роботи, після чого вимкніть і остудіть. Такі маніпуляції необхідно проробити кілька разів. Дехто зі спеціалістів навіть рекомендує кілька годин холостої роботи двигуна. Тільки після цього можна відправлятися в дорогу», – переконує Анатолій Дорошенко.

За словами фахівця, перші 50 км шляху не варто розганяти авто швидше, ніж 40 км/год. Уже за півсотні кілометрів можна розганяти до 60 км/год.

[caption]
Партнер авторубрики – СТО «Прибалт Сервіс»[/caption]

«Якщо ремонтні роботи торкнулися механізму газорозподілу, міняли сам розподільний вал, ланцюг, клапани, то обкатувати двигун досить перші 500-1000 км пробігу, – наголошує Анатолій Дорошенко. – Коли ж проводилася повна заміна гільз, поршнів із поршневими кільцями, регулювалося зчеплення, встановлювалися нові корінні і шатунні вкладиші на колінчастий вал і так далі, то потрібно дотримуватися щадного режиму до 3 тис. км».

До слова, щадний режим передбачає відсутність різких стартів і гальмувань. Водієві бажано не розганяти авто швидше 60 км/год. Треба стежити, щоб обороти колінвала не перевищували 2500.

«Як у людей після серйозної операції, так і в автомобілі після «капіталки» двигуна – ніяких різких прискорень і перевантажень», – застерігає керівник виробничо-сервісного комплексу СТО PribaltService Анатолій Дорошенко.

Читати також: СЕРВІС ЯК У ЄВРОПІ: ЛУЦЬКА СТО РВЕ ШАБЛОНИ РЕМОНТУ МАШИН
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter