Успішно!

біхелсі

Коли капітально ремонтувати двигун: поради від луцької СТО

Текст: Роман ЖИЖАРА

Автовласники з бувалою машиною рано чи пізно приречені на «капіталку» – капітальний ремонт двигуна. Притім жоден із водіїв не знає, коли і через що доводиться «лікувати серце» авто.

«Усе залежить від виробника двигуна, стилю водіння. І від того, наскільки добре і часто власник доглядаєте за двигуном «сталевої красуні», – переконує керівник виробничо-сервісного комплексу СТО PribaltService Анатолій Дорошенко.

Двигун чи не одразу сигналізує про хворобу. Передусім деталі циліндрів, які потребуватимуть більше мастила – витрата сягатиме понад літр на тисячу кілометрів. Також про розлад двигуна неспростовно свідчить характерний сивий дим із вихлопної труби.

«Подібні симптоми не завжди є приводом для тривоги, – запевняє Анатолій Дорошенко. – Наприклад, занадто великі витрати мастила можуть вказувати на те, що ковпаки маслознімних клапанів втратили свою колишню еластичність. Слід також звернути увагу на кривошипно-шатунний механізм – може з’явитися характерний стукіт. Це вказує на серйозне пошкодження вкладишів колінчастого вала, підшипників та інших складових ковзання».

Як зазначає директор автосервісу, стукіт можна виявити за допомогою стетоскопа. А визначити тиск у циліндрах допоможе манометр. До всього, про нагальну потребу «капіталки» свідчить посилений гуркіт двигуна, втрата потужності та збільшення витрат пального. Щоб пересвідчитися в реальній загрозі для двигуна, найліпше звернутися в спеціалізовану станцію техобслуговування, де перевірять ступені зносу всіх деталей двигуна.

[img data=wat]28_10_2016_1095882116/_mg_9236.jpg[/img]

«За такої перевірки на СТО застосовують спеціальні прилади, серед них вимірювальні скоби, мікрометри, стрілочні індикатори, нутроміри. Вони зуміють найточніше діагностувати серце автомобіля, – каже фахівець. – Дехто воліє робити капремонт двигуна своїми руками. Мовляв, то дешевше, ніж на СТО. Але це не завжди так. Приміром, у деяких випадках знадобиться проточувати і доводити дзеркала циліндрів, а також замінювати кільця поршнів. У домашніх умовах такі операції, як правило, неможливі».

На думку автомеханіків, власникам авто з капітально відремонтованим двигуном у післяремонтний період експлуатації насамперед потрібно звернути увагу на те, щоб двигун не перегрівався, не піддавався високим навантаженням.

«Для початку добряче прогрійте двигун. Запустіть і дайте йому 10 хвилин холостої роботи, після чого вимкніть і остудіть. Такі маніпуляції необхідно проробити кілька разів. Дехто зі спеціалістів навіть рекомендує кілька годин холостої роботи двигуна. Тільки після цього можна відправлятися в дорогу», – переконує Анатолій Дорошенко.

За словами фахівця, перші 50 км шляху не варто розганяти авто швидше, ніж 40 км/год. Уже за півсотні кілометрів можна розганяти до 60 км/год.

[caption][img data=def]28_10_2016_1095882116/660x90pribalt.jpg[/img] Партнер авторубрики – СТО «Прибалт Сервіс»[/caption]

«Якщо ремонтні роботи торкнулися механізму газорозподілу, міняли сам розподільний вал, ланцюг, клапани, то обкатувати двигун досить перші 500-1000 км пробігу, – наголошує Анатолій Дорошенко. – Коли ж проводилася повна заміна гільз, поршнів із поршневими кільцями, регулювалося зчеплення, встановлювалися нові корінні і шатунні вкладиші на колінчастий вал і так далі, то потрібно дотримуватися щадного режиму до 3 тис. км».

До слова, щадний режим передбачає відсутність різких стартів і гальмувань. Водієві бажано не розганяти авто швидше 60 км/год. Треба стежити, щоб обороти колінвала не перевищували 2500.

«Як у людей після серйозної операції, так і в автомобілі після «капіталки» двигуна – ніяких різких прискорень і перевантажень», – застерігає керівник виробничо-сервісного комплексу СТО PribaltService Анатолій Дорошенко.

Читати також: СЕРВІС ЯК У ЄВРОПІ: ЛУЦЬКА СТО РВЕ ШАБЛОНИ РЕМОНТУ МАШИН

Додати новий коментар