Сервіс як у Європі: луцька СТО рве шаблони ремонту машин

29 Січня 2016
Текст: Наталка Пахайчук
Фото: Роман Домбровський


Сучасний автомобіліст не надто полюбляє колупатися під капотом своєї машини. Тим паче все більше автівок потребують виключно фахових ремонтів, а їхні власники прагнуть комфортних умов для себе і своїх залізних коней.

[caption]
Не кожен водій знає як впоратися з «нутрощами» своєї машини[/caption]

"Таблоїд.Волині" побував на одній з найновіших станцій технічного обслуговування Луцька, щоб зі середини поспостерігати, як ремонтують машини за європейськими стандартами і головне дотримуються технологій, прийнятих виробниками.

СТО «Pribaltservice», що на Карбишева,1 (територія «Адреналін-Сіті») працює трохи більше року, але вже має постійних клієнтів. Зазвичай після кожного вдалого ремонту сюди на обслуговування прибувають машини дружин, кумів, друзів.

Також тут обслуговують транспорт комерційних організацій, оскільки автомайстерня є платником ПДВ.

[caption]
Луцькі компанії довіряють свій автопарк «прибалтам»[/caption]

«Нам важливо вгодити клієнту в усіх питаннях – технічних, економічних, і навіть естетичних. Зараз люди хочуть бути спокійними, що їхнє авто ремонтують в достойних умовах, не подряпають, не забруднять», - розпочинає екскурсію по автомайстерні майстер Віталій Гром.

Співпрацю з майстрами автомобіліст розпочинає з реєстрації ремонтної заявки.

Адміністратор зі слів фіксує скарги, після чого автомобіль відправляють на діагностику, а клієнт при бажанні може зачекати в затишному і зі смаком оформленому офісі чи дочекатися дзвінка.

[caption]
Поки машину оглядають професіонали, можна зачекати в офісі і придбати корисні дрібнички для догляду за машиною[/caption]
[caption]
Автомайстри творчо підійшли до дизайну інтер’єру СТО [/caption]

Крім того кожному клієнту відкривають персональний електронний кабінет на сайті СТО, де фіксується вся історія обслуговування автомобіля. Тобто, уже через добу можна простежити, які роботи провели майстри, і ця інформація може накопичуватися роками. В майбутньому при продажі машини це додасть переваг. Незабаром в ремонтному цеху працюватиме ще й веб-камера. Тоді кожен клієнт зможе стежити за процесом ремонту в онлайн-режимі.

«Як правило, про більшість несправностей власник машини навіть не здогадується, бо виявити їх можна тільки на спеціальному обладнанні. Після повної діагностики ми робимо своє заключення, які ремонтні роботи необхідно провести. А тоді клієнт визначається чи робимо весь ремонт відразу чи працюємо поетапно», - розповідає пан Віталій.

Ремонтний цех облаштований відповідно до останнього слова техніки. А ще тут нетипово чисто, як для СТО.

[caption]
В ремонтному цеху чисто як в операційній[/caption]

«Ми так спланували робочий простір, щоб було зручно і нашим працівникам, і приємно клієнтам. Буває, що людям цікаво подивися на своє авто з оглядової ями, то не забороняємо. Та як правило гостям швидко стає нудно і клієнти зі спокійним серцем відправляються займатися своїми справами», - веде пан Гром.

Для діагностики і ремонту будь-якого автомобіля в «Pribaltservice» є весь необхідний інвентар від провідних виробників.

[caption]
Ремонт головки блок-циліндра[/caption]
[caption]
Крайній справа – агрегат для витягування масла з двигуна[/caption]

«З голими руками не працюємо», - жартують автомайстри і охоче демонструють численне приладдя, з яким щодня «лікують» авто. «Лікують» кажемо неспроста, бо є немало інструментів, які нагадують лікарські. Скажімо, є «слухавка», тобто стетоскоп для прослуховування двигуна.

[caption]
Медик- не медик… Автомайстер![/caption]

«Мотор - серце машини. Якщо там є зайві шуми, то це ознака несправності», - пояснює автослюсар Андрій Клімкін.

Для сучасних автівок обов’язковою процедурою є і комп’ютерна діагностика. Планшет зі спеціальним програмним забезпеченням майстер підключає до електронного блоку управління двигуном. Так швидко і точно з’ясовуються усі несправності включно з попередніми, адже усі процеси роботи автомобіля, двигуна, електроніки, подачі палива, інших систем записує бортовий комп’ютер.

[caption]
Автомайстер для комп’ютерної діагностики вибирає програму, що відповідає марці машини [/caption]

Якщо в машини є проблеми з роботою електростартера, то в «Pribaltservice» перевірять цю деталь на спеціальному стенді в електроцеху.

[caption]
Ремонт електростартера [/caption]


«За допомогою цього стенда визначаємо причину несправностей і за короткий час автомобіль після ремонту виходить з СТО у справному стані», - нам показують оснащення і проводять у ремонтний цех.

Тут видовищно піднімають машину на гідравлічному підйомнику і демонструють ремонт ходової частини.

[caption]
Машину піднімають для ремонту ходової частини[/caption]

Ну, і яка автомайстерня без оглядової ями. В «Pribaltservice» вона облаштована максимально зручно для працівників, які за день сотні разів піднімаються і спускаються у це робоче місце. Найважливіше тут – якісне освітлення.

[caption]
Вигляд вашого автомобіля з оглядової ями[/caption]

Поряд з оглядовою ямою до послуг автомайстра і комп’ютер з програмним забезпеченням для налаштування геометрії коліс. «Геометрія» має бути в нормі, аби машина «трималася дороги».

[caption]
Для налаштування геометрії коліс доводиться користуватися комп’ютером до десяти разів на день[/caption]

Зараз на СТО найпоширенішими є рихтувальні роботи. Такий вид ремонтів затребуваний через розпал сезону дрібних ДТП.

«У зимовий період, коли слизькі дороги трапляється багато різноманітних аварій. Пошкодження найчастіше неглибинні — зігнуті двері, зім'яте крило чи капот. Наше устаткування дозволяє якісно відрихтувати і пофарбувати деталі кузова. Машина буде – як нова», - запевнив майстер Костянтин Артішук.

[caption]
Сервіс як у Європі[/caption]

Довідково:
СТО «Pribaltservice» обслуговує авто в післягарантійному сегменті і надає такі послуги:
1. Діагностика автомобіля.
2. Розвал та сходження.
3. Ремонт підвісок та ходової частини.
4. Заміна масла, фільтрів та інших рідин.
5. Заміна ременів ГРМ
6. Повний ремонт двигуна.
7. Комп`ютерна діагностика, електрообладнання.
8. Ремонтно-рихтувальні роботи кузова автомобіля.
9. Ремонт генераторів та стартерів.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter