​«Кохання жуків», реалістичні павуки та духмяні квіти: у Луцьку відкрилась виставка художників-початківців

07 Жовтня 2016
Текст: Юлія КАРМАНСЬКА

В арт-кафе «Стоп-кадр» відкрили виставку графіки студентів Волинського державного училища культури і мистецтв ім. І. Ф. Стравінського під назвою «Образ і лінія».

Дійство провели у рамках мистецького проекту «Крок на шляху мистецтва» у четвер, 6 жовтня.

У виставці взяли участь художники-другокурсники, які на літні канікули отримали завдання – намалювати 17 робіт на визначену тематику. Серед цих творів обрали найкращі та показали їх на широкий загал.

Як зазначають організатори, кожен із студентів намагався власною творчістю передати образ маленького літа.




В групі навчаються студенти з Луцька, Рівного, Горохова,Маневицького району, Млинівського району. Найкращими роботами визнали малюнки: Ольги Балаганської, Миколи Балдіна, Олександри Беземської, Катерини Кирильчук, Христини Ладики, Анни Мамчур, Ольги Марчук, Михайла Парфенюка, Катерини Шишик.

Студенти-художники жартують, що найбільше кожному подобаються свої роботи. Часу на їх створення, як виявилось, іде не завжди багато. Хтось стверджує, що малював свій шедевр 5 хвилин, а хтось трудився 1-2 дні.

«Тут зараз 43 роботи. Роботи виконані пером, гелевими ручками, маркерами, тушшю та кольоровими олівцями», - навперебій розповідали говіркі одногрупники.

Не зважаючи на суб’єктивну геніальність власних робіт, знайшовся малюнок, який усім припав до душі. Викладачі училища охрестили його «Коханням жуків». Твір виконаний олівцями, малювала його Катерина Кирильчук.



Поки юні художники насолоджувались славою, викладачі оцінювали якість виконаних робіт.

«Ось як лінією можна дивитись на навколишній світ, бачити його, відчувати, розуміти і за допомогою лінії створити образ того, що ти бачиш. Не сфотографувати, а створити образ. Наприклад, у цього павучка створений агресивний образ, квітка – духмяна», – каже мистецтвознавець Зоя Навроцька

Подібні виставки, зі слів організаторів, відбувалися вже декілька разів.

«Проект «Крок на шляху мистецтва» покликаний виявляти творчий потенціал, надавати можливість молодим людям, які є ще не зовсім художниками, побачити себе збоку, продемонструвати свої роботи. Тому саме в арт-кафе «Стоп-кадр» ми вирішили зробити такий проект на мольбертах», - розповідає мистецтвознавець Зоя Навроцька.



На виставку завітали викладачі юних талантів. Викладач кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Руслана Вронська зауважила, що зараз дуже важлива робота з молодими людьми. Саме завдяки такій праці можна отримати «гарний результат – гарного митця».
«Найбільше подобається сам факт, що для такого серйозного проекту «Арт-кафедра» звертає увагу на те, що треба працювати з молодими людьми, вивчати їхні можливості, розуміти над якими темами працює, допомагати», - каже Руслана Вронська.

Гостя виставки художниця Маргарита підмітила, що рівень виконання робіт доволі високий, хоч у творах ще помітно молодість митців.




























0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter