Чоботарна романтика: луцькі майстри розповіли, за що люблять свою професію

30 Листопада 2016
Кажуть, жінка протягом року по-справжньому закохується приблизно сім разів, шість з яких – у туфлі, а про статус чоловіка у суспільстві найбільш промовисто говорять його черевики. Саме тому так важливо, аби улюблене взуття, яке творить особливий стиль і додає упевненості, завжди виглядало охайним та доглянутим.

У Міжнародний день чоботаря «Таблоїд Волині» завітав у гості до людей, що роблять щоденні прогулянки лучан комфортнішими, даруючи друге життя їхньому взуттю.

«Ця робота дала мені дуже багато цікавих знайомств, справжніх друзів, людей, від яких переймаю цінний досвід, та учнів, яких маю можливість навчити усього, що знаю сам», – розповідає Юрій, кваліфікований чоботар у першій європейській хімчистці Луцька «KIMS».



Йому 41, а цьогоріч він святкує професійний ювілей – 25 років з того часу, як обрав своїм головним заняттям у житті чоботарство. Каже, фах здобував не лише через цікавість чи прагнення заробітку, а за покликом серця.




Спершу чоловік працював на взуттєвій фабриці, а згодом потрапив на навчання до професійного чоботаря, який і вселив йому зацікавлення та прагнення займатися цією справою.



«Людина, що займається ремонтом взуття, – це такий же кваліфікований працівник, як і в будь-якій іншій сфері. Я – чоботар, але вважаю, що заслуговую на повагу до себе», – переконаний чоловік.

Більше того, Юрій руйнує усі стереотипи про вузьке коло зацікавлення чоботарів. Амбіційний чоловік у 32 роки здобув вищу освіту за спеціальністю «Облік та аудит» у столичному виші, але й надалі залишився вірним своїй першій професії.

Найчастіше, розповідає чоловік, доводиться міняти набійки та оновлювати колір взуття, а найбільше замовлень надходить саме в осінньо-зимовий період. Юрій впевнений, що для справжнього майстра не буває улюбленого виду ремонту, бо кожен він повинен виконувати з ентузіазмом, неабиякою уважністю та професіоналізмом.



Каже, задоволення від виконаної роботи не завжди вимірюється лише у грошовому еквіваленті, адже іноді чимало важить чиєсь щире «дякую» і бажання клієнта ще раз прийти саме до цього майстра.

Також, Юрій зізнається, що йому поталанило працювати у дуже дружному колективі.

Реставратор взуття та інших виробів із замшу і шкіри Микола працює у «KIMS» всього місяць, але вже дуже натхненно розповідає про свої щоденні завдання.



«Головне у моїй роботі – не наробити помилок. Передусім, клієнти шукають у нас якість та професійний підхід навіть до найлегшого ремонту чи реставрації. Відповідальність вкрай велика, але таке ж велике і задоволення від виконаних завдань», – ділиться чоловік.




«Найбільше мені подобається займатися фарбуванням шкіряного взуття. Це просто магічний процес, що може подарувати улюбленим стареньким черевикам абсолютно нове друге життя. На щастя, якісні італійські фарби, які ми використовуємо, дають можливість фарбувати не просто у модні яскраві кольори, а й зберігати надовго їх стійкість», – розповідає Микола.



Окрім цього, чоловік запевняє, що усі його вміння – це заслуга терплячого наставника, кваліфікованого хіміка-технолога Ольги.



У полі її професійного зору усі можливі вироби із шкіри. Це не лише взуття, а й шкіряні аксесуари, сумки, верхній одяг, сукні, штани, спідниці тощо.



З досвіду технолог розповідає, що кожного разу, беручи чистити чи фарбувати якусь річ, треба чітко бачити увесь процес від початку до кінця, щоб уникати неочікуваних складнощів на будь-якому з етапів.



Перед колективом реставраторів рідко коли постають ідентичні завдання, саме тому важливо не лише мати глибокі знання з фаху, а й уміти їх застосовувати у найбільш несподіваних та нестандартних ситуаціях.



«Мені дуже подобається навіть просто тримати в руках і роздивлятися вироби із шкіри, тому завжди хочеться зробити їх максимально красивими. А взагалі, я знайшла роботу, яка мені справді подобається і якою я б хотіла займатися постійно. Це той щасливий випадок, коли справою всього життя стає твоє хобі», – натхненно розповідає Ольга.



За доступними цінами у «KIMS» проводять абсолютно усі види ремонту, реставрації та дезінфекції взуття чи будь-яких інших виробів зі шкіри.



Можуть увиразнити чи повністю змінити їх колір за допомогою якісних і довговічних італійських фарб. А подібно до дослідів у лабораторії алхіміків, тут навіть уміють перетворювати один вид шкіри в інший.



«Часто люди приносять свої найулюбленіші шкіряні речі і дуже просять зробити хоч щось, аби вивести пляму. А існують види забруднень, яких неможливо позбутися на конкретному виді шкіри, тоді ми пропонуємо людині «перетворити» саму шкіру, залишивши її при цьому у тому ж кольорі. І так улюблена річ отримує друге життя», – діляться у «KIMS».




А ще майстри тут не лише повністю віддаються своєму нелегкому ремеслу, а й завжди готові безпосередньо тісно співпрацювати з клієнтами, пояснюючи їм усі професійні нюанси та технічні можливості ремонту чи реставрації їхніх речей.




Поспілкуватися із майстрами своєї справи та подарувати нове життя своїм речам можна за адресами: пр. Волі, 42, ТЦ «Гранд Волинь», контактний телефон - (0332) 28-01-81 та вул. Сухомлинського, 1, ТРЦ «Порт Сіті» (пункт прийому), контактний телефон - 0503374343.






0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter