Професія крізь об'єктив: секрети трендового макіяжу від луцької візажистки

25 Січня 2020

Текст: Анна ПАНЧЕНКО
Фото: Лідія КОЖЕВНІКОВА

«Щоб досягнути чогось, варто працювати над собою», – стверджує майстриня макіяжу Вікторія Мізюк, з якою ми зустрілися, щоб дізнатися більше про професію візажиста та розкрити особливі «фішки» рожевоволосої майстрині.

Лучанка мала власну справу – невеличний магазин, який не приносив красуні ні грошей, ні задоволення. Ідея піти на курси візажу виникла спонтанно – Вікторія рішуче захотіла стати професіоналкою у цій справі і «підкорити» цю професію. Практикувалася майстриня на своїх подругах, родичках та мамі, а також витратила немаленьку суму, щоб купити косметику, кісточки та заплатити за курси. Вікторія згадує, як на індивідуальному майстер-класі у Києві її засоромила професійна візажистка, оскільки лучанка мала з собою лише сім кісточок. Красуня вирішила піти складнішим шляхом – не працювати у чиємусь салоні, а почала орендувати кабінет.


– Чи підтримували тебе рідні?

Взагалі ні. Не було підтримки ні від батьків, ні від чоловіка, хоча я її дуже потребувала морально. Мама казала, що це не серйозно і вважала, що це – лише моє хобі. Я по спеціальності – вчителька, і всі хотіли, щоб я вибрала «реальну» роботу. Та це не моє. Чоловік казав, що вже допоміг мені з магазином, а з цим вже пора розбиратися самій.

Мною керувало дуже сильне бажання. Я помітила, що коли я чогось хочу, то у мене складається логічний план, як до цього прийти. Я не слухала нікого. Мої подруги мені постійно казали, що я надто сильно ризикую і даремно витрачаю гроші, бо вчилася дуже багато – я цим займаюся три роки.

– Ти задоволена, що вибрала саме таку професію?

Так, дуже. Я думаю, що робота має бути такою, щоб її і роботою було складно назвати.


– А ти фарбуєшся кожен день?

Коли я починала, то фарбувалася постійно. Відпрацьовувала весь вивчений матеріал на собі. Зараз у мене вся косметика на роботі, і я мінімально фарбуюся лише тоді, коли сюди приходжу.

– Як ти відносишся до жінок, які взагалі не користуються косметикою?

З одного боку, позитивно, бо відпочинок від косметики – це корисно, а з іншого – за допомогою макіяжу ми себе удосконалюємо. Нафарбовані ми подобаємося собі більше, так навіть і настрій покращується – йдеш і сяєш. Це для самовпевненості.


– Назви ТОП-5 продуктів які обов'язково мають бути у косметичці кожної дівчини?

–Зволожуючий крем для обличчя (база під макіяж), тон, коректор, пудра та туш.

– З чого варто починати наносити макіяж?

Спочатку очистити шкіру обличчя тоніком чи гідрофільним маслом, наносимо крем чи базу, далі – коректор під очі, тон, пудра, хайлайтер, сухий скульптор, рум'яна, підмалювуємо брови, губи – ідеальний денний макіяж.


– Всі хочуть виглядати стильно та сучасно. Який макіяж зараз в тренді?

У тренді зараз glow skin – сяюча шкіра. Також можна мінімально виділити губи прозорим блиском. Очі практично не фарбуємо. Можна підкреслити фіксуючим милом чи гелем брівки. Такий макіяж не для тих, у кого проблемна шкіра, бо це ще більше виділить проблему.

Також можна просто підмалювати брови та губи – природній лук. Можна додати також стрілки. Мене тішить, що зараз вийшли з трендів матові губи, та повернувя назад прозорий блиск. Навіть якщо ми рум'янами підпудримо губи, а зверху «дамо» блиск – виглядатиме ефектно.

Брови варто робити досить натуральними – можна просто ретельно розчесати та зафіксувати гелем. Також повернулася в моду хвилі з 90-тих: рожеві, сині кольори, акцент на нижній повіці, глітер на «смокі».

– Розкажи, будь ласка, більше про антитренди 2020 року. Що зараз не варто купувати?

Матові помади – це однозначно.


– Чи варто експерементувати з кольором та чи можна виділяти і очі, і губи?

Все залежить від того, скільки того кольору давати. Можна зробити класичні стрілки та підвести їх, наприклад, жовтим. Зазвичай, таке підходить дівчатам з чистою шкірою до 30 років. Більшість зараз бояться експерементувати. Раджу розпочати з чогось мінімального.

Робити яскравими і очі, і губи модна робити лише для яскравої фотосесії. Це – незмінне правило: або фарбуєш одне, або інше.

Ще нещодавно був популярним тренд на створення «нового» обличчя завдяки контуруванню. Що ти про це думаєш?

Ні, воно вже застаріло. Відношуся до цього, в принципі, нормально. Сама цим користуюся, коли знаю, що людина йде на зйомку: накладаю суху і рідку корекцію для того, щоб фото не «з'їло» всі тіні. Лише сухе конкурування – на кожен день, на фотосесії його не буде видно.


– Як не перестаратися та про що варто пам’ятати, коли робиш макіяж?

Потрібно пробувати по-трохи. Коли ви наносите рум'яна чи скульптор, спробуй його взяти трохи. Є ще одна «фішка»: чим далі ми тримаємо кісточку, тим краще вона лягатиме на шкіру.

Чи могла б ти розповісти якісь корисні лайфхаки для тих, хто з макіяжем «на Ви»?

Щоб прибрати «недоспані ночі», вибирайте максимально «сильний» коректор. Щоб правильно намалювати вилиці, потрібно пам'ятати, що найтемніша частина знаходиться нижче скроні – прикладаємо кісточку плоскою стороною та проводимо лінію до середини щічки. Перед тим, як нанести помаду, нанесіть бальзам для губ. Інколи достатньо промалювати верхню слизову – можна навіть не користуватися тушшю.


– Розкажи, будь ласка, про свої курси.

Я пропоную індивідуальні заняття «Макіяж для себе», на яких я розповідаю про догляд за шкірою, як та чим наносити косметику. За три заняття вони вчаться робити правильний денний і вечірній макіяж. Я також раджу бюджетні та професійні продукти для тих, хто планує продовжити займатися цією справою. Також пропоную курси для початківців: експрес (5 занятя) та базовий (10 занять). Навчання для бровістів складається з 5 занять, 8 відпрацювань та однієї теорії.


– Ти розповідала про бюджетну косметику. Чи можеш ти показати хороші продукти, які можна придбати за нормальну ціну?

Останнім часом мене дивує по співвідноенню ціни та якості фірма L`amel, особливо їхній рідкий глітер (коштує приблизно 100 гривень), універсальні рум'яна Blushing Heart, про які, певно, знають всі. Також є крутим коректор від INGLO. Я купую також L`oreal, який везуть з Чехії.

Мені також імпонує білоруська косметика: тінти від Lux visage, які коштують приблизно 80 гривень. Всі професійні візажисти їх мають. Також раджу фітомус від White Mandarin, який підійде майже всім.


– Який макіяж пасуватиме дівчатам з проблемною шкірою?

Їм потрібно використовувати матуючу базу, матуючий тональний крем, пудру та, якщо використовувати коректор, то наносити його мальцем «хлопаючими» рухами.

Я не дуже раджу використовувати зелені коректори, бо вони створюють ефект маски. Краще спробувати сховати їх легко.

– Які ти маєш плани на майбутнє?

На цей рік я написала «наполеонівські » плани: відкрити свою школу з макіяжу. Я ще машину хочу! Також планую змонтувати свій відеокурс, видавати посібники.

Також я працюю над контентом свого інстаграм-блогу. Хочу викладати короткі відеоуроки з макіяжу.











4
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter