Професія крізь об’єктив: кастомізація одягу від лучанки Олександри Власюк

19 Березня 2020

Текст: Юлія ДЗЬОБИК

Фото: Юлія КОЦЮБА та з власного архіву майстрині

У будь-якій професії, якщо її роздивитись зблизька, можна побачити справжню магію, яку приховує кожен рух чи елемент. «Таблоїд Волині» у рубриці «Професія крізь об’єктив» пропонує читачам глянути на різні види роботи з нового ракурсу та оцінити майстерність людей, які вкладають у свою справу душу.

Кастомізація, або як її ще називають – персоналізація, це перетворення старого одягу в унікальну дизайнерську річ. Кастомізувати одяг можна, нашивши на нього клаптики тканини, значки або наліпки, зробивши модні дірки чи потертості тощо. А лучанка Олександра Власюк дарує улюбленим речам нове життя за допомогою акрилових фарб.


«Коли є улюблені речі, які вже заносилися або поставили пляму, то можна дати нове життя Фактично розмалювати можна все: від одягу до взуття, від джинсів до шкіри. Недарма цей процес називається кастомізацією, бо будь-яку річ можна зробити індивідуальною для групи людей або для конкретної особистості», – розповідає майстриня.

Творчість завжди була гармонійною частиною життя Олександри. Вона розмальовувала скляні вироби та годинники, створювала вітражі, розписувала шовкову тканину в техніці «холодний батик».



Минулого року майстриня закінчила художню школу, щоб могти втілювати ідеї на більш професійному рівні. Пригадує, любила малювати з дитинства, але тоді відвідувала музичну школу, тож художня відклалася на багато років.

Крім цього, жінка працює майстринею манікюру і на нігтях своїх клієнтів теж часто створює індивідуальні мистецькі дизайни. Як-от, «Зоряна ніч» Ван Гога або варіації на тему картини Тома Федро.




«Моя історія розпису одягу почалася з шолома. У мене був знайомий, який займався мотоциклами, і якось він попросив на шоломі намалювати йому тризуба. Я сказала, що можу спробувати, і якось все вийшло», – пригадує Олександра.

Після того шолома з’явилися й інші замовлення від друзів та знайомих: розписана футболка для чоловіка подруги, ще одна футболка на подарунок другові, джинсівка із Фредді Мерк’юрі для дочки.

Собі теж розмальовувала речі, наприклад, джинси, малюнок на яких одразу не відрізниш від фабричного.


Найбільше майстриня любить поєднувати графічні елементи із акварельним тлом, «давати фарбі текти так, як вона сама хоче».

«Таблоїду Волині» майстриня розповідає, що треба знати й уміти, аби творчо освіжити гардероб новими барвами.

Перед нанесенням малюнка річ треба випрати й добре випрасувати. Тоді підібрати малюнок (якщо Олександра розмальовує свою річ, то дозволяє розгулятися фантазії, а якщо на замовлення – узгоджує ескіз із клієнтом). Малюнки можна брати з інтернету, роздруковувати і переносити на тканину, а можна малювати самим. Якщо нема хисту до малювання, каже майстриня, то теж не проблема. На тканині можна малювати по контуру трафарету, фактично, як у дитячих розмальовках.

На світлій тканині одразу починає наносити малюнок, на темній варто ще промалювати біле тло – підложку – щоб відтінити основні кольори. У графічній техніці все промальовується по контуру, а в акварельній, більш абстрактній, робиться ще кольорове розмите тло. Малює Олександра спеціальними акриловими фарбами для тканини, які не складно купити в магазині.


Сохне готовий виріб 24 години. До речі, для цього процесу не потрібні спеціальні апарати, досить лише повітря. Далі прасуємо і можна одягати! Єдине зауваження: прати такий виріб можна не раніше, як за тиждень.

Носяться малюнки довго і без проблем, не злущуються і не вигорають, але все ж такі речі варто прати на делікатному режимі або вручну. Олександра радить обирати тканини, які не дуже тягнуться, аби з часом малюнок не деформувався.

Для цього творчого заняття не потрібно дуже багато пристосувань чи робочого місця, а малювати можна поступово, у вільні вечори або дні. А за порадами (або й готовими виробами) можна звертатися до Олександри на сторінці у фейсбуці та інстаграмі.








***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

4
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter