Хвилинка слави: луцька вебдизайнерка, яка кайфує від життя і воює з фотошопом

04 Квітня 2020

Текст: Юлія ДЗЬОБИК

Фото: з особистого архіву дизайнерки

Ніколи не здогадаєшся, наскільки цікавими є люди, які щохвилини зустрічаються тобі на вулицях, сидять поруч у маршрутках, смакують каву за сусіднім столиком в кафе. А в кожному з них – особиста історія, яка заслуговує на те, щоби бути почутою.

У рубриці «Хвилинка слави» героєм або героїнею абсолютно несподівано можете стати саме ви. Cловом, якщо побачите журналістів «Таблоїда Волині», – не соромтеся і ловіть свою хвилинку слави!

4 квітня святкують Міжнародний день вебмайстра. І тут все концептуально, адже у даті 4.04 закодована помилка 404 (або ж Not Found), яка з'являється на сторінці сайту, коли сервер не може знайти дані на запит користувача. Зараз із цим днем прийнято вітати усіх, хто пов`язаний із сайтами (вебдизайнерів, авторів та модераторів, програмістів, системних адміністраторів, контент-менеджерів, та співробітників технічної підтримки сайту).

Тож невипадково, що свою «Хвилинку слави» на «Таблоїді Волині» саме сьогодні отримала молода луцька вебдизайнерка Софія Ігнатович.

– Розкажи трохи про себе. Скільки тобі років, де і на якій спеціальності навчалася, чому саме такий фах вибрала?

Мені 21 рік, закінчила Технічний коледж ЛНТУ за спеціальністю «Дизайн», зараз закінчую наш Політехнічний університет за спеціальністю «Графічний дизайн».

Також здобуваю освіту в комп’ютерній академії ШАГ. Вибираючи спеціальність після 9 класу, довго не думала, оскільки з творчістю життя було змалечку пов’язане, різні гуртки, навчання в художній школі.

Чому саме спочатку графічний, а потім вебдизайн обрала? Таке важко пояснити, просто відчула, що маю сильний потяг і цікавість до цих напрямків.

– Спробуй пояснити простими словами, що таке вебдизайн? Чим зараз займаєшся?

Вебдизайн це те що ми бачимо, коли дивимось в екран телефонів, ноутів і телевізорів, це красиві картинки. Задача дизайнера, зробити все доступно і красиво.

«Гарний дизайн – як холодильник: коли він працює, ніхто не помічає, але коли він працює погано – це реальна проблема», – вважає Ірен Ау.

Зараз я займаюся фрілансом. Маю різні замовлення, люблю постійно навчатися і пробувати щось нове. Кожного дня створюється і розвивається дизайн у світі, тому є до чого прагнути. Найбільше подобається в дизайні, що нічого не стоїть на місці, постійно вдосконалюється.

В мене своєрідна любов з програмами, в яких працюю. Ось «Adobe Illustrator» моя улюблена програма, ми ладнаємо дуже легко. А всі з мого оточення знають, про наші стосунки з «Adobe Photoshop», там завжди трабли у нас. Як би дивно не звучало, але кожна програма як особистість, з якою потрібен різний підхід.

Які якості важливі для людина, яка хоче бути хорошим дизайнером?

Для мене є декілька основних якостей: терпіння, креативність, наполегливість і гнучкість. Ми можемо знати ідеально всі ази і програми, але якщо просто елементарно не знайдемо спільну мову із замовником, це все не буде нам потрібне. Замовник і дизайнер – це зовсім різні планети.

Потрібно кайфувати, бути завжди готовим до критики, ризикувати і пробувати. Бути готовим, що іноді Ваша робота буде неоціненна. Яна Франк «Щоденник дизайнера-маніяка» хороший приклад роботи дизайнера із замовником.

Якщо дизайн – мистецтво, то мають бути джерела натхнення, є таке?

Особисто я знаходжу натхнення в усьому оточені. Найбільш елементарне, де можна надихнутися: Pinterest, Instagram, Driblle, Behance. Ми маємо багато ресурсів в інтернеті для читання і пізнавання. Наприклад: Designer News, Webdeigner Depot, Product Hunt,Codrops, The Verge, Design Milk, Brand New, 99u, CSS Design Awards...

Книги. Щоб навчитися читати, ми починали з Букваря. Так само в дизайні, базу шрифтів, кольору, правильної композиції, нам дадуть книги. Для прикладу:

Пол Ренд «Дизайн:форма і хаос»

Олівер Сакс «Чоловік, який прийняв жінку за капелюх»

Герман Цапф «ФІлософія дизайна Германа Цафа»

Даніель Канеман «Думай повільно… Вирішуй швидко»

Дмитро Чернишев «Як люди думають»

Ліндер Кані «Джоні Айв. Легендарний дизайнер Apple»

Тім Браун «Дизайн-мислення в бізнесі»

Відвідуйте форуми, неважливо, це виставка меблів, інтер’єру чи картин. Оточуйте себе творчими людьми, тримайтеся дизайнерських кіл. Так ви завжди будете надихатися і розвиватися.

– Чи маєш якісь інші захоплення?

Так, як уже я казала, що з малечку малюю, тому частенько люблю тримати в руках олівець, створювати різні композиції, багато експериментувати. Відвідуючи різні країни, почала займатися нумізматикою, на згадку збираю різні дрібнички, маю блокнот, де все збираю.

Взагалі завжди ввела активний спосіб життя, в шкільні роки займалася баскетболом, тенісом, східними єдиноборствами. Уже 5 років танцями в «Stylez» . Обожнюю переглядати програми «Орел і Решка» через свою любов до подорожей.

– Який тоді улюблений відпочинок?

Я і гори! Ну, це швидше ідеальний. Поки я працюю і розвиваюся – я кайфую від життя. Тому відпочинок буває дуже рідко. Це швидше час розібратися з думками, настроїти себе на роботу. Поки очі горять від роботи і бажання, потрібно працювати. Відпочити завжди встигнемо. Оскільки я лінива натура, тому не даю собі розслаблятися.

– Чи були у тебе спонтанні рішення? Які?

Звичайно, хоча я з тих людей, які у записниках планують погодинно день. Але можу в секунду поміняти всі плани кардинально. Зазвичай це поїздки, байдуже, чи це в сусіднє місто, чи в країну.

Колись взимку відчула застій і перегорання, просто зібрала речі, закрила всі справи тут і поїхала на певний період в Польщу. Такі речі для мене нормальні, молода і непосидюча.

– Хто з відомих людей тебе надихає?

Ну я ніколи не мала авторитету. З моїм важким характером це, напевно, через те, що з часом буду розчарована. Але є такий «хуліган» Banksy, андеграундний стріт-артер, політичний активіст і режисер, говорить він мовою артір. Завдяки таланту художника і гостро соціальній тематиці своїх малюнків (бідність, війни, бездумна витрата природних ресурсів та інше) Бенксі вдається створити роботи, які однаково зрозумілі всім. І не важливо, з якої ви країни, де ви вчилися і скільки у вас грошей. Найдивовижніше, що він досі зберігає анонімність і ховається від поліції.

Взагалі стараюся надихатися творчими людьми, і нехай вони будуть «noname», які в прекрасному бачать ще прекрасніше.

– З інстаграму складається враження, що ти любиш подорожувати. Яка країна вразила найбільше? Чим запам’яталася?

Подорожувати дуже люблю, для мене це найбільш раціональне використання грошей. Завжди цікавилася країнами Західної Європи, а саме Німеччиною, Австрією, Угорщиною, Чехією. Завжди була велика цікавість до Німеччини, тому при можливості відвідала Берлін минулого року. Раджу відвідати Street Art Museum, місце дуже популярне. Взагалі місто, як вулик, але для себе можна знайти атмосферу і спокій.

Ще дуже багато не відвіданого, але в найближчий час у планах Нідерланди і Норвегія. Я вже говорили, що люблю гори, що це одне з найспокійніших місць для мене. Стараюсь навіть в Туреччині літом бути ближчою до гір. В кожній країні знайду красу і причину для повернення назад, ми маємо дуже багато прекрасних місць. Тому це як наркотик.

Раджу не відкладати поїздку на потім, бо з кожним днем зменшується ймовірність, що ви відвідаєте.

– Про що зараз мрієш?

Як і кожна цілеспрямована людина маю мрію, і не одну. Починаючи від душевних місць, закінчуючи великими проєктами. Одна з мрій це і є Нідерланди, це батьківщина талановитих художників, таких як Рембрант, Ван Гог, Вермеєр.

Ну і Норвегія, тут і не потрібно розказувати, про пейзажі та атмосферу цієї країни знають всі.

Хочеться бачити і потужну освіту в нашому місті, бо, на жаль, державні заклади не відповідають своїй назві. Доводиться навчатися на YouTube, покроково вивчати різні програми. Це біль, просто біль...

– Що можеш побажати нашим читачам?

Перш за все хочу побажати майбутнім студентам зробити правильний вибір. Слухайте своє серце, робіть те від чого кайфуєте, іноді це буде приносити розчарування у своїх силах, але результат вам сподобається. Бо це найкраще – робити те, від чого шаленієш, і отримувати за це гроші. Завжди пробуйте, ризикуйте, не бійтеся помилитися. Придивіться до дизайну, який Вас оточує. Можливо, маєте ідеї, як по-іншому показати якийсь елемент. Можливо, Ви ще не відкрили у собі дизайнера!

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

6
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter