В «Карамельці» дегустували вина Бордо

27 Квітня 2015
Дегустація в «Caramel Cafe» цього тижня зібрала рекордну кількість гостей. Інтерес до вишуканих бордоських вин підігрів той факт, що скуштувати напої пропонували в компанії експерта з Франції.

«Слово «Бордо» – говорить саме за себе, додаткової реклами не потрібно. Це регіон, де найбільші в світі виноградники, найсприятливіший терруар і дуже хороші винороби», – зазначила Алла Тимощук, експорт-менеджер компанії «Maison Bouey». Жінка – родом з України, проте останні десять років працює в Франції у виноробній галузі.



Бордо – виноробний регіон Франції, де виноградники займають понад тисячу квадратних кілометрів. Тут щороку виробляють близько 700 мільйонів пляшок червоних, білих, солодких та ігристих вин.



«Коли ви приїжджаєте в Бордо, відразу відчуваєте особливу атмосферу. Навкруги – лише виноград і старовинні замки, як в казці. Вино для мене – якийсь космічний продукт, про який можна говорити безкінечно, і безкінечно смакувати, тому я надзвичайно щаслива з того, як склалося моє життя і кар’єра», – поділилася своєю історією жінка.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Вино+Сир»: в «Карамельці» шукали найкращу пару



«Компанія, в якій я працюю – сімейна. Перші виноградники купили ще в 1821 році. Саму компанію у 1958 році заснував дідусь мого директора. І до сьогоднішнього дня продовжують традицію, вже з дітьми та внуками», – розповіла Алла Тимощук.
Пропагуючи споживання вина, жінка показала відвідувачам фото свого директора із батьком та братом і попросила відгадати, скільки чоловікові років. Більше 45-ти ніхто не дав, хоча насправді виноробу – за 50.



«Ми працюємо з Китаєм, з Америкою, зі Швейцарією, яка купує дуже дорогі вина, але я горджусь, що минулого року найбільше вина продала саме в Україну», – похвалилися експорт-менеджер.



На дегустації гостей пригощали п’ятьма видами «бордо». Чотири позиції склало червоне сухе вино. Кожне із них настільки яскраво вирізнялося смаком й ароматом, що важко навіть повірити, що це – вина-сусіди, зроблені з винограду, що росте поруч, в одному регіоні, в одних кліматичних умовах. Секрет – у гармонійному поєднанні, адже «бордо» – вина купажовані, тобто зроблені з різних сортів винограду.



Найвиразніше запам’ятався смак п’ятирічного «Chateau Moulin De La Bridane». Це вино – дуже насичене, таке, про яке кажуть: з характером. Для того, щоб його зрозуміти – кількох ковтків замало. Проте цілком достатньо, щоб відчути і захотіти згодом повернутися до цього смаку.
«Chateau Haut Plantey» запам’яталося виразним терпким післясмаком, «Chateau Lestrualle» – дуже м’якою гірчинкою, а «Maison Bouey Villa des Crus Margaux» – поєднанням глибокого тягучого смаку та дуже широкого діапазону ароматів. До такого вина захотілося сигару і неодмінно антуражу у вигляді середньовічного трактиру.



Біле вино «Clos Floridene» здивувало не менше, ніж червоні «бордо». Його особливість – відразу кілька кардинально інших смаків в одному ковтку. Коли вино тільки потрапляє до рота, видається солодким, проте за якісь долі секунди стає ніжно кислим.



«У мене є друзі в Бургундії, – розповіла Алла Тимощук історію, яка тонко характеризує ставлення винолюбів до «бордо». – Там теж добрі вина, з історією, з шармом. Але вони все одно телефонують мені і просять: а передай нам «бордо».

«На цю дегустацію недаремно прийшло так багато відвідувачів, – розповіла «Таблоїду» директор «Caramel Cafe» Ольга Киричук. – Культура споживання вина помітно зростає. Коли ми тільки відкривалися десять років тому вино не було популярним напоєм. А тепер, коли з'являються нові смаки, нові позиції в винній карті, наші гості добре за цим стежать. На фуршетах раніше популярними були більш міцні напої: віскі, коньяк, а зараз найбільше п'ють вина. І нас надзвичайно тішить, що люди приймають цей вишуканий напій».



Текст: Людмила ЯВОРСЬКА
Фото: Дмитро КУХАРУК
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter