«Вино+Сир»: в «Карамельці» шукали найкращу пару

20 Квітня 2015
Вино і сир. Очевидна пара, про гармонію якої може розповісти кожен пересічний любитель цього виноградного нектару. А от для того, щоб відчути, як смак одного впливає на сприйняття іншого, треба від процесу споживання перейти на інший рівень і спробувати посмакувати.

Кореспондент «Таблоїда Волині» приєднався до щотижневої дегустації, яку проводить виномаркет «Wine Time» у «Caramel Cafe» і обрав власну пару переможців: «зрілу» гауду та сливове японське вино.



На початку вечора сомельє попросив гостей до кожного вина спробувати по шматочку кожного виду сиру. П’ять вин і шість сирів забезпечать три десятки різних смаків, пообіцяв він.

Уже перший ковток першого вина викликав внутрішні сумніви. Ігристе вино «Schenk» від італійського винороба «Cavatina Brut» виявилося настільки ідеально смачним, що не хотілося поєднувати його ні з чим – навіть якби запропонували найвишуканіше страви від іменитих кухарів світу. Та правила – є правила, тож довелося «закушувати».



Правило 1. Сиру багато не буває

Сирну тарілку, розповів сомельє, сформували за усіма правилами: від найніжнішого до найбільш пікантного сиру за годинниковою стрілкою.

Знаючи базове правило: до простішого вина – «складніший» сир і навпаки, взялася поєднувати тонкий яблучно-цитрусовий смак «Шенк Каватіна» з «непростими» сирами. Першим випав сир «із пліснявою» горгонцола, а далі – сталася нова історія закоханості в смак. Якщо типова гауда – легкий сир з м’яким кремовим смаком, то роки витримки додають цьому сиру кольору, сухості та особливого пряно-горіхового післясмаку.



Гауда п’ятирічної витримки виявилася таким смаковим дивом, що попри будь-які закони гастрономії особисто для мене ідеально поєдналася з усіма наступними пропозиціями вин – і з білими фруктовими «Tokaj Oremus Mandolas Furmint» (Угорщина) та «Bernard Magrez Olivier des Muraires» (Франція), і з червоним аргентинським «Alma Criolla Malbec Reserva». Та поза всією логікою найкращим мені видалося поєднання «зрілої» гауди з солодким сливовим вином «Choya Superior» (Японія).



Правило 2. Вина багато буває



Пити вино і дегустувати його смак – речі зовсім різні. І не лише, коли говорити про вплив на смакові рецептори, а й – загалом на організм. Не маючи найменшої практики в дегустуванні, легкий хміль в голові відчувала вже на першому бокалі. Цьому сприяли, мабуть, маленькі розмірені ковтки, в яких намагаєшся розібрати кожен міліграм напою на смаки, підсмаки і відтінки.



«Коли на дегустації представлено більше десяти позицій вина, тоді «ефект» може зіпсуватися і не всі нотки вдасться розпізнати, – переконав сомельє Володимир Темченко. – Але коли є до восьми позицій – це якраз нормально для того, щоб яскраво сприйняти відчуття і запам’ятати їх».

Повіривши сомельє, смакувала все ж обережно, бо в вині – тепер я знаю це напевне – головне не можливий «ефект», а – смак, і що не менш важливо – аромат. Перед першим ковтком вино обертають в бокалі, аби воно наповнилось киснем та повністю розкрило аромат, і нюхають. Запах хорошого вина – не ідентифікатор, як може здатися, а – окрема насолода.



Правило 3. Слухати тільки власний смак



Підбираючи сир під те чи інше вино, намагалася вслухатися до коментарів із сусідніх столиків. Козиний сир – до італійського «Шенка», овечий – до «Токая». Інша пропозиція: до «Токая» – сир-брі. А до мого фаворита - японського сливового, рекомендували горгонцолу.

Скільки людей – стільки смаків, резюмувала врешті і дозволила зізнатись у виборі своєї специфічної пари: солодкого сливового вина і пряної витриманої гауди.



Головне, знайти час розібратися в своїх смаках, а без відвідин дегустації навряд чи б була нагода зліпити до купи тридцять смаків, щоб обрати свій власний.

«Ми плануємо трошки змінити формат наших дегустацій, – розповіла «Таблоїду» директор «Caramel Cafe» Ольга Киричук. – Хочемо проводити гастрономічні вечори, де об’єднувати гостей за одним великим столом. Вино підбиратиме «Wine Time», а ми будемо подавати страви, які пасують до вибраних вин. Орієнтуватися будемо на регіональні продукти і готувати страви, які матиме змогу відтворити будь-яка господиня. Будемо розповідати про секрети приготування, про складові страв, про особливості соусів, щоб після нашої вечері кожен зміг купити пляшку хорошого вина і приготувати вишукану вечерю».



Текст: Людмила ЯВОРСЬКА
Фото, відео: Дмитро КУХАРУК
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter