Головний волинський медовар розповів, як дегустувати медові напої. ВІДЕО

14 Лютого 2020

Як дегустувати медові напої розповів успішний підприємець, голова «Бджолярського кругу», заступник голови «Гільдії медоварів України», віце-президент Спілки пасічників України, власник закладу «Медова хата» у Луцьку Володимир Дмитрук.

Відео розмістили на ютуб-каналі Розумний ПАСІЧНИК.

Медовий напій, також мед, хмільний мед, питний мед, медівка, медовиця, медуха, медовуха, медове вино – слабоалкогольний напій, виготовлений шляхом ферментації з бджолиного меду.

Технологія виготовлення питного меду дуже схожа на винну, але замість виноградного соку використовується розчин меду у воді. Ця суміш води і меду, що має назву «сита», після додавання дріжджів, зброджується, після чого напій зливається з осаду і відстоюється. З плином часу напій освітлюється, потребуючи додаткового переливання до чистого посуду. Відбувається дозрівання напою, в результаті чого питний мед набуває гарних смакових властивостей і стає міцнішим. Процес має відбуватися у прохолодному приміщенні зі сталою температурою, тобто, у погребі.

В залежності від технології приготування сити, питні меди поділяють на два типи: ставлені й варені. Під час виготовлення ставлених медів мед розчиняється у майже холодній воді, після чого сита зброджується. У разі ж, якщо виготовляється варений мед, ситу варять, іноді досить довго: від 15 хв. до 3 год. або навіть більше. За вмістом меду у розчині питні меди поділяють на «чотирняки» (одна частка об'єму меду на три частки води), «третяки» (одна частка меду, дві частки води), «двійняки» (одна частка меду, одна частка води), «півтораки» (одна частка меду, півчастки води). Існують також проміжні варіанти пропорцій меду і води у напої. В результаті зброджування, тобто перетворення цукру на спирт, чотирняк стає, за винною термінологією, практично «сухим», третяк — напівсухим, більші частки меду дозволяють отримати солодші напої.

В сухих медах вміст спирту 9-11 %, у тих, де в розчин додавалося більше меду, міцність більша, втім, як правило, вона не перевищує природної межі 14 %. Розповсюджений міф, що медовуха, або питний мед — це суміш меду і спирту. Однак це твердження, вочевидь, описує інший напій, а саме підсолоджену медом горілку. У вище описаній технології виготовлення питних медів спирт у питних медах утворюється шляхом природного бродіння.

Існує також міф про те, що у людини, що спожила питний мед (медовуху), голова буде все усвідомлювати, тоді як ноги «не йтимуть». Це твердження не знаходить підтвердження на практиці, якщо споживати мед у міру.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter