«Сонячна» лучанка презентувала свої картини. ФОТО

13 Листопада 2021

Уляна любить обійми, солону соломку та мріє навчитися співати. Саме таке бажання вона загадала на своє 16-ліття. За невеликим столом у студії, де «сонячна» лучанка ось уже два роки займається малюванням, зібралися її найрідніші та небайдужі до її долі люди.

Про це йдеться на сайті ІА «Конкурент».

Уляна – крута. Роботи дівчинки, яка страждає синдромом Дауна, справді вражають: вона малює мелодію вітру – назву картини, до слова, придумала сама, чуттєвий портрет своєї мами, сліпуче сонце і сонце, яке ховається за обрій. І найбільше любить малювати природу.



Як розповідає голова громадської організації асоціації «Оберіг мистецтва» Ольга Грицюк, яка займається з Уляною Сухачевською два роки, дівчина пам’ятає історію створення кожної роботи.

«На початку ми пробували акварель, малювати пальчиками, графічні і живописні техніки. Вивчали, що таке портрет, через пальчики пробували, що таке риси, кольори. Останньої потужною роботою було монохромні кольори – і вона знає всі ці терміни. Картину, намальовану акриловими фарбами, ми продали майже за 2 тисячі гривень. Часто ми проводили прямі ефіри, щоб люди бачили, що це Уляна сама малює. Відтак з’явилися люди, як почали нас підтримувати і допомагати. Перших три місяці я знаходилася з Уляною дві години і мені було непросто – навчити тримати пензлик, пояснити, що таке фарби, навчити ними користуватися. Тоді навіть не говорилося про живопис», – пригадує вчителька.



Уляна розповідала про кожну свою роботу. Одного разу їй наснилося, як можна подолати коронавірус.

«Це – сонце. З його проміння на корабель (а це і є коронавірус, який до нас приплив) сипляться сердечка – любов. Тільки любов’ю ми можемо подолати його», – розповідає Уляна.

Іноді уроки малювання проходять спонтанно. Як розповіла Ольга Грицюк, вона завжди питає, що хоче малювати Уляна.

«Коли вона приходить, я запитую, чи ми будемо малювати те, що я запланувала, чи у неї є ідея. Якщо є ідея, малюємо маленький ескіз і переносимо на полотно. Інколи виходимо на вулицю, малюємо сонце, листя. Дуже важливо те, що ми бачимо і пізнаємо», – каже мисткиня.


Уляна має дуже хорошу пам’ять. Завдяки титанічним зусиллям її мами, вона мала змогу відвідувати дитячий садок і комунікувати з усіма дітьми. До слова, дівчина брала участь у виставах театру «Гармидер». Навесні цього року вона взяла участь у міжнародному дитячому конкурсі малюнків «Писанка для Папи» і отримала диплом з Ватикану від Папи Римського, бо була єдиною серед учасниць, яка нічого не попросила для себе.

Свято вдалося. Уляну вітали, дарували подарунки і емоції. Це був для неї особливий день з особливими емоціями.
























6

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter