У Луцьку презентували антистресову розмальовку про секс

07 Лютого 2017
Луцька художниця Марічка Островська представила арт-бук із графічними замальовками, сюжетами яких є відверті інтимні сцени на тлі декорацій українського побуту.




Презентація, що відбулася 6 лютого у Галереї мистецтв (на вулиці Лесі Українки, 24а), зібрала поціновувачів мистецтва різних вікових категорій, які не бояться говорити про тілесну складову любові та її втілення у мистецтві.




Директор галереї зазначив, що тема виставки «БезГрішні» викликала чимало дискусій, а тому очікувано, що розмальовку теж сприймуть далеко не всі.

Читайте також: У Луцьку презентували виставку картин для дорослих

Втім, художник розповів, що усі митці, чиї роботи критикували чи забороняли у Луцьку, здобували популярність в Європі, а тому він пророкує Марічці неабиякий успіх.




Художниця дуже хвилювалася. Почала презентацію із подяк, зазначивши, що коли митця завалюють і добрими, і дошкульними відгуками, то значить, він мав це почути.

[caption]
Авторка розмальовок Марічка Островська[/caption]





«Усіляка критика впливає на мій розвиток як митця і на розвиток як людини. Я завжди вислуховую поради, але на правах автора вважаю, що у полі своєї творчості можу сама робити остаточний вибір. Дякую усім вчителям, друзям, а особливо Марчуку, який дозволяє робити у Галереї усе, що я захочу: і малювати стіни, і бити цвяхи, і виставляти презервативи…», – поділилася Марічка.





Художниця розповіла, що ідея зробити із її картинок антистрес-розмальовку належить поетці та книголюбці Ганні Луцюк.

«Все почалося з того, що малювала собі у дорозі замальовочки чоловіка і жінки, згодом об’єднала їх у пару і почала деталізувати момент отакого побуту. А Ганна Луцюк надихнула на те, щоб скомпонувати усе це в розмальовку від стресу. Я багато подорожувала світом і бачила, що там дуже цінують ручну роботу, саме тому свою розмальовку оформила у такому стилі. На деяких листочках може бути не витертий олівець, відтиск кожної обкладинки і підпис на них я робила власноруч. Думаю, оскільки ми наближаємося до європейського мистецтва, то це матиме попит», – вважає Марічка.




Окрім презентації робіт, говорили і про сороміцький фольклор, і про те, чи варто розмовляти з дітьми про секс, і про дослідження етнографів у царині тілесності та сексуальних звичаїв українців.

Організаторка презентації Марія Пилипчук розповіла, що фраза «займатися коханням» – це калькування з англійської, тоді як в українській мові є безліч своїх відповідників, наприклад, «любощі», «пестощі», «кохатися», «любитися».



Мама художниці схвально ставиться до творчості доньки і ділиться спогадами про те, що не боялася зачіпати у розмовах із Марічкою тілесних тем.





Аби підтримати настрій зустрічі, журналіст та етнограф Віталій Клімчук зачитав кілька віршів та загадок зі своєї збірки сороміцького фольклору «Сором».

«Чия шапка на кому, той і був на тому», «Люлі-люлі, треба спать – одна мати, батьків п’ять», «Кругом волоса, посередині ковбаса» – пан Віталій наголосив, що українські сороміцькі пісеньки значно виграють за цнотливістю в російських «озерних пісень», схожих за тематикою, але більш вульгарних у подачі.

Також, художниця запропонувала охочим розмалювати кілька сексуальних сцен на своїх картинах і пригостила гостей смаколиками.

«Антистрес-розмальовка адресується дорослим для пізнання солодких моментів, які розмальовують наші будні і дарують нові життя. Для відкритих сердець на тілесну любов», - коментує свою роботу Марічка Островська.





Атмосферу музичного драйву, запалу, танцювального апофеозу та чутливої емоційності створив непередбачуваний та креативний джазовий колектив «Carlos Bandos» під керівництвом Мирослава Кіруєва.

Надалі презентації розмальовки «БезГрішні» відбудуться у Європі. А ще авторка наголошує, що еротична «фолькова» антистрес-розмальовка може стати прекрасним подарунком до дня усіх закоханих.









***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter