Успішно!

біхелсі

Скріншоти та інсталяції: що цікавого зараз у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків

Якщо ви все ще вагаєтеся, чи варто приходити сюди, «Таблоїд Волині» підготував свій топ

Тиждень тому у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків презентували мистецький проєкт «Діалог», мета якого – показати схожість і близькість у поглядах на світ художниць з різних країн, манері розуміти та інтерпретувати дійсність.

Барбара Ле Беґек Фрідман із Франції та Ярина Шумська зі Львова сто днів спілкувалися за допомогою відеозв’язку, а згодом втілили усі ці візуальні розмови у виставку.

Якщо ви все ще вагаєтеся, чи варто приходити сюди, «Таблоїд Волині» підготував свій топ мистецьких актів у рамках цього проєкту, які дивують та зацікавлюють.

***

На першому місці виставки фотографій – звісно ж, самі фотографії. Втім, вони теж не звичайні, оскільки це скріншоти із відеоарту, який щодня мисткині надсилали одна одній за тисячі кілометрів. Тобто це не фото, для яких авторки обирали пози і фіксували їх, а невід’ємні від загальної канви відеоряду, цілісні сюжети. По стерильному білому стін проходить плавна лінія із 620 фотографій у хронологічній послідовності, яка підсилює відчуття часу, замкненості, відстані між авторками.

Експозицію можна сприймати лінійно, проходячи вздовж. Можна зупинятися на кожному тематичному відрізку із шести кадрів (трьох верхніх однієї художниці і трьох нижніх іншої), аби порівняти їх і прочитати той самий діалог між ними. А можна окремо оцінювати кожен триптих або ж навіть кожне фото.



Окрім фото, на виставці представлені авторські інсталяції мисткинь. Ці роботи теж зачіпають теми відчуженості і водночас близькості, відрізаності від світу, зосередження на своїх тонких відчуттях та емоціях. Що ви відчуваєте, коли бачила шматок пластиліну із вколеними у нього зубочистками? Або зв’язані цупкою ниткою лимони? Або шматки дерева чи склянку води? Швидше за все ваші думки в момент перегляду і підкажуть теми творів, актуальні саме для вас.









Окремою частиною експозиції є той самий карантинний відеоарт, з якого власне і зародилася ідея проєкту. Кожного дня мисткині спілкувалися за допомогою мистецьких відео, якими знайомили одна одну зі своїми переживаннями та ділилися власним відчуттям естетики. На деяких відео – буденні карантинні справи, а деякі містять зашифровані символи і коди. Переглянути ці відео можна безпосередньо у Музеї.




Неочевидною композиційною частиною проєкту є цитати художниць на білих стінах, які самі по собі стають актом мистецтва. У них мисткині ближче знайомлять вас зі своєю ідеєю, пояснюють певні моменти виставки та діляться поглядами на мистецтво і життя.


У розпал вечора відкриття виставки мисткині влаштували ще й перформанс, але його і зараз можна переглянути у нашому матеріалі або ж на відео.




 

А вже цієї п’ятниці, 30 жовтня, о 17:00 відбудеться відкриття виставкового проєкту Беати Корн та Віктора Мельничука «Занепад Відродження» – дослідження стереотипного мислення в межах України. В рамках проєкту покажуть інсталяції та живопис, які розривають шаблони мислення.


 

Додати новий коментар