Французька художниця долучилася до перформансу в Луцьку. ФОТО

22 Жовтня 2020

Французька художниця та перформерка Барбара Ле Беґек Фрідман прилетіла до Луцька, аби влаштувати яскраве дійство у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.

Її партнеркою у перформансі стала львівська художниця, кандидатка наук Ярина Шумська.

Дійство відбулося в рамках презентації виставкового проєкту «Діалог», задля якого мисткині сто днів спілкувалися за допомогою відеоарту, знайомили одна одну зі своїми переживаннями, ділилися власним відчуттям естетики, а згодом вибрали по 3 скріншоти і втілили це у спільну виставку.

«Цей «Діалог» дає можливість спостерігати, як відстань стає гнучкою, інколи навіть перестає існувати. Аж доки крайні пункти цієї довгої, здавалось, нескінченної лінії не сходяться у одному пункті, де починається нова розмова», – розповіла Ярина Шумська.

«Будь-який новий досвід потенційно може стати джерелом наповнення та способом вчитися, якщо ми здатні до нього пристосуватися...» – зазначила Барбара Ле Бегек Фрідман.

Під час перформансу мисткині у чорному одязі підняли на плечі засипану піском балку, оберталися по колу, розсипаючи пісок та наближаючись одна до одної. Після того балансували на цій балці, наче на дитячих атракціонах, а згодом зобразили свої силуети клейкою стрічкою на стінах навпроти. У таких діях авторки заховали символи відстані, присутності і відсутності, дистанцій між людьми та експериментальний мистецький простір.

Як це було – бачив «Таблоїд Волині».***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter