Подорож у Марокко: лучанки презентували фотовиставку сильних жінок

19 Жовтня 2015
Фотовиставка, присвячена жінкам, що надихають, відкрилась у понеділок, 19 жовтня, у Галереї мистецтв. Ці жінки – це громадські активістки, мисткині, волонтерки. Виставка – результат роботи двох лучанок, які повернулися з Марокко.

Дві талановиті лучанки Лідія Кожевнікова і Тома Бащук виграли грант на створення проекту і поїхали працювати над ним в Марокко. Його метою було показати спільне між українськими та марокканськими жінками, незважаючи на велику культурну і ментальну різницю. Кожна з учасниць стала джерелом натхнення для свого оточення, проявивши внутрішню силу та характер.

«Незалежні жінки-мусульманки – рідкісний виняток», - розповіла Тома Бащук. «В той час, коли основна маса місцевих жінок не має освіти і присвячує себе лише сім‘ї, треба мати велику силу, щоб заявити про себе світові. Наші героїні будують кар’єру і самі пробивають собі шлях в житті. Серед жінок є розлучені, вони ходять без хіджабу, самостійно подорожують і борються за свої права. Це великий виняток в мусульманському світі. Наші героїні сильні та успішні. Вони схожі на нас».
В експозиції є багато фотографій українок. Жінки-науковці, викладачі, матері, художниці, волонтери – це сильні жінки, які надихають на перемоги. Особливою героїнею стала Юлія Свірідова з Черкас – дівчина, яка подолала дві важкі хвороби і тепер дарує людям надію своєю творчістю.

[caption]
Юлія Свірідова. Жінка, яка поборола хвороби[/caption]

Яскраві подруги з Касабланки – три успішні жінки, які вражають своїми досягненнями. Фадуа Беррада – бізнес леді, художниця та перша в світі жінка-мусульманка, яка поїхала без супроводу в навколосвітню подорож. Автори виставки потрапили на її персональну виставку, яка вражала розмахом. «Ми прийшли на виставку в величезній галереї на березі океану. Грандіозне приміщення площею 100 кв. м. – виставка стала наймасштабнішою в Марокко. Фадуа представила свої роботи в стилі кубізм».

[caption]
Фадуа Беррада. Бізнес леді[/caption]

Джаміла Діані втілює свою яскравість у дизайні біжутерії. Вона створює унікальні прикраси зі старих речей, які перейшли у спадок, даючи їм нове життя.

[caption]
Джаміла Діані. Майстриня[/caption]

Бушра Беніса – жінка, що працює з мистецтвом в доволі специфічній формі. Вона проводить сеанси арт-терапії в психіатричній клініці, допомагаючи пацієнтам відшукати душевну гармонію.

[caption]
Бушра Беніса. Психіатр[/caption]

Як розповіли луцькі мисткині, їм важко було наважитись на далеку подорож – різниця в культурі і ментальності давала своє. Їм дуже допомогли друзі, які, власне, й організували цей проект у Марокко. В планах фотографів – створити аналогічні проекти на Шрі-Ланці та в Казахстані, та показати спільне між такими далекими і такими різними народами.

Анастасія Семенюк
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter