Успішно!

біхелсі

Подорож у Марокко: лучанки презентували фотовиставку сильних жінок

Фотовиставка, присвячена жінкам, що надихають, відкрилась у понеділок, 19 жовтня, у Галереї мистецтв.  Ці жінки – це громадські активістки, мисткині, волонтерки. Виставка – результат роботи двох лучанок, які повернулися з Марокко.
 
Дві талановиті лучанки Лідія Кожевнікова і Тома Бащук виграли грант на створення проекту і поїхали працювати над ним в Марокко. Його метою було показати спільне між українськими та марокканськими жінками, незважаючи на велику культурну і ментальну різницю. Кожна з учасниць стала джерелом натхнення для свого оточення, проявивши внутрішню силу та характер.

«Незалежні жінки-мусульманки – рідкісний виняток», - розповіла Тома Бащук. «В той час, коли основна  маса місцевих жінок не має освіти і присвячує себе лише сім‘ї, треба мати велику силу, щоб заявити про себе світові. Наші героїні будують кар’єру і самі пробивають собі шлях в житті. Серед жінок є розлучені, вони ходять без хіджабу, самостійно подорожують і борються за свої права. Це великий виняток в мусульманському світі. Наші героїні сильні та успішні.  Вони схожі на нас».
В експозиції є багато фотографій українок. Жінки-науковці, викладачі, матері, художниці, волонтери – це сильні жінки, які надихають на перемоги. Особливою героїнею стала Юлія Свірідова з Черкас – дівчина, яка подолала дві важкі хвороби і тепер дарує людям надію своєю творчістю.

[caption][img data=wat]19_10_2015_49216906/bni6gechhoq.jpg[/img] Юлія Свірідова. Жінка, яка поборола хвороби[/caption]

Яскраві  подруги з Касабланки – три успішні жінки, які вражають своїми досягненнями.  Фадуа Беррада  – бізнес леді, художниця та перша в світі жінка-мусульманка, яка поїхала без супроводу в навколосвітню подорож. Автори виставки потрапили на її персональну виставку, яка вражала розмахом. «Ми прийшли на виставку в величезній галереї на березі океану. Грандіозне приміщення площею 100 кв. м. – виставка стала наймасштабнішою в Марокко. Фадуа представила свої роботи в стилі кубізм».

[caption][img data=wat]19_10_2015_49216906/rqo1pkeof6o.jpg[/img] Фадуа Беррада. Бізнес леді[/caption]

Джаміла Діані втілює свою яскравість у дизайні біжутерії. Вона створює унікальні прикраси зі старих  речей, які перейшли у спадок, даючи їм нове життя.

[caption][img data=wat]19_10_2015_49216906/46ecw0hol1u.jpg[/img] Джаміла Діані. Майстриня[/caption]

Бушра Беніса – жінка, що працює з мистецтвом в доволі специфічній формі. Вона проводить сеанси  арт-терапії в психіатричній клініці, допомагаючи пацієнтам відшукати душевну гармонію.

[caption][img data=wat]19_10_2015_49216906/06_5ulb-gbi.jpg[/img] Бушра Беніса. Психіатр[/caption]

Як розповіли луцькі мисткині, їм важко було наважитись на далеку подорож – різниця в культурі і ментальності давала своє.  Їм дуже допомогли друзі, які, власне, й організували цей проект у Марокко. В планах фотографів – створити аналогічні проекти на Шрі-Ланці та в Казахстані, та показати спільне між такими далекими і такими різними народами.
 
Анастасія Семенюк