У Луцьку в галереї сучасного мистецтва «Арт-кафедра» відкрилася епатажна виставка двох авангардистів зі Львова. В експозиції із понад ста полотен поєдналися роботи всесвітньо відомого 73-річного художника Петра Гулина та 25-річної львів’янки на прізвисько Ґєник.
[img data=wat]30_03_2015_2056929974/2.jpg[/img]
Петро Гулин розпочав працювати в жанрі геометричних абстракцій та кольорових ліній ще в радянські часи і досить швидко здобув всесвітнє визнання. Його картини прикрашають музеї та приватні колекції багатьох країн світу, у тому числі – у Великобританії, Німеччині, Італії, Австралії, США та навіть в Японії.
[img data=wat]30_03_2015_2056929974/3.jpg[/img]
У Луцьку майстер не вперше. Близько восьми років тому він привозив свої картини в міську художню галерею. Позитивна історія співпраці з місцевими мистецтвознавцями та вдячна реакція поціновувачів художнього мистецтва привели Гулина до Луцька знову.
Дивний тандем із юною художницею Петро Гулин пояснює просто: лише люди, віддалені часом, мають чим поділитися одне з одним. Бо коли двоє – близькі за віком, вони варяться в одному й тому ж і рідко обмінюються чимось новим та свіжим.
[img data=wat]30_03_2015_2056929974/4.jpg[/img]
Тема молодого покоління, очевидно, одна із тих, які не на жарт турбують художника. У своїй промові перед гостями першим, що відмітив митець, була саме присутність у залі великої кількості молодих людей.
«Я бачу тут багато молоді і хочу вам сказати таке, – звернувся до відвідувачів Петро Гулин. – Наше завдання зараз – виховати аристократів. Але знову ж таки: ніхто не буде вести за руку. Якщо ви хочете бути в стаді такими, як всі – дивитися глянцеві журнальчики, гламурно вдягатися, сидіти в кав’ярнях, не відриваючи від вуха дибільника… ви не живете. Ви – нецікаві. Людину визначає не це. Людину вирізняє від тварини те, що вона спосібна плакати від поезії, має тяму зайти до музею, має смак до голосу… Цього ніхто не виховає. І цього не купиш. Можна купити банки, острови – Бог знає що можна зараз купити. Але нікому не вдасться купити душу, купити кохання, купити сльози. Правдиві цінності не продаються. І якщо ми це зрозуміємо, у нас з’явиться українська аристократія».
[img data=wat]30_03_2015_19715355/3_1.jpg[/img]
«Ходіть по музеях, читайте добрі книжки і не встидайтеся плакати – тільки сильні люди плачуть, – порадив молодим гостям художник. – Радійте, плачте і любіть – так сильно, що аж до болю. І будьте до себе нещадно вимогливими. Тоді ніхто ніколи вас не образить і не принизить».
[img data=wat]30_03_2015_2056929974/5.jpg[/img]
Колега Гулина, молода художниця Ґєник – тендітна й усміхнена дівчинка з поголеною головою. На вигляд їй не даси і 20-ти, хоча насправді художниця вже має серйозний творчий досвід. Її роботи так само встигли потрапити до приватних колекцій за кордон. Із 2008 року дівчина брала участь в групових виставках, а минулоріч мала персональну виставку в львівській галереї Гері Боумена.
[img data=wat]30_03_2015_2056929974/7.jpg[/img]
Ґєник розповіла «Таблоїду Волині», що працювала в різних жанрах, розпочинала із реалізму і досі дуже любить малювати портрети вугіллям. Проте по-справжньому комфортно відчула себе за мольбертом тільки коли взялася за абстракціонізм. «Коли почала пізнавати світ абстрактного мистецтва, то зрозуміла, що він настільки рівнів цікавіший – важко й передати. До реалізму я не хочу повертатися, мені це стало нецікавим. Авангардне мистецтво – як гра, що затягує гірше наркотика. Це – те, що сидить в мені, в моїй голові, а не просто те, що я бачу і переношу на полотно. Це те, що я мушу вирвати зсередини».
[img data=wat]30_03_2015_2056929974/8.jpg[/img]
Переглянути роботи талановитого Петра Гулина і надміру світлої Ґєник можна в «Арт-кафедрі», що у Луцьку за адресою: вул. Карбишева,1, «Адреналін-сіті». Виставка буде тривати до кінця травня.
Текст: Людмила ЯВОРСЬКА
Фото: Влад КАРДАШ
Схожі публікації
Картини, представлені на експозиції «ХарБарБонд «Знак Маріуполя» виражають думки, почуття переживання через фігуру, символ, поєднання фарб.
02 Червня 2025
За 20 років волинянин вишив «Мону Лізу» італійського художника Леонардо да Вінчі і ще 86 робіт, серед яких найбільше – на духовну тематику.
17 Травня 2025
У межах Тижня факультету культури та мистецтв у головному корпусі Університету відкрили виставку стилізацій портретів викладачів
14 Квітня 2024