Юні художники презентували яскраві «Мелодії минувшини»

09 Травня 2018

Галерея сучасного мистецтва «Арт-кафедра», ініціювавши проект «Крок на шляху мистецтва», поставила перед собою завдання залучати молодь, сприяти її згуртуванню довкола спільної місії митця, знайомитися з новими іменами в образотворчому мистецтві тощо.

Цього разу під егідою «Арт-кафедри» відбулася презентація робіт учнів Луцької дитячої художньої школи, завдяки чому 15 молодих митців отримали змогу представити свої полотна на огляд професійних художників та мистецьких критиків.




«Назва цього виставкового проекту «Мелодії минувшини», адже теми робіт усі згруповані довкола історії України, фольклорних традицій нації і нашого краю,важливі епохальні події. Художня школа – то ніби інститут, адже навчання триває цілих 6 років, а перший вчитель не лише показує основи малярства, а й прививає любов до свого роду, культури, країни, веде по світу, як друга мама. А результатами роботи на такому етапі дорослішання надзвичайно важливо ділитися, тож «Арт-кафедра» рада співпрацювати з художньою школою, аби все місто могло побачити вашу творчість», – зазначила керівний партнер галереї Леся Корсак.

Крім цього, під час таких експозицій відомі художники, критики, митці, приятелі галереї визначають для себе справжні таланти, аби підтримати на початку шляху, а згодом запропонувати їм участь у масштабних персональних виставках.





«Я націоналістка, тому моє серце радіє на таких виставках. Не лише тому, що там зображені милі мені образи і мотиви, я радію й як критик та історик мистецтва, адже бачу, як ви виховуєтеся під професійним поглядом талановитих вчителів. Саме так може виростати національна еліта, коли вона отримує фундамент. Звичайно, не всі з вас стануть художниками, але ви вже духовно багаті, здатні бачити всі інакше», – переконана мистецтвознавиця Зоя Навроцька.

Вчителі художньої школи Галина Івашків, Віра Конська, Людмила Салинська, які допомагали створювати своїм вихованцям картини до «Мелодій минувшини», розповіли, що діти завжди намагаються зрозуміти глибше теми українських традицій, звичаїв, національної ідентичності, обговорюють отримані знання з друзями та батьками.

З’їзд монархів, народні гуляння, весільні традиції обрізання коси, хороводи на могилках – ці та інші події, обряди та дійства взялися втілювати дуже дорослі за своїм світовідчуттям юні митці.




«Мистецтво – це завжди діалог. Художники мають взаємодіяти між собою, бачити свої картини не лише у майстернях, а й у виставкових залах, і звісно ж, ніколи не зупинятися на своєму шляху, навіть роблячи уже впевнені, але ще тільки перші кроки до великого мистецтва. Бо цей шлях обирають тільки обрані», – підсумувала Зоя Навроцька.


























Експозицію можна переглянути в арт-кафе «Стоп-кадр».

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter