Успішно!

біхелсі

Хвилинка слави: лучанин Антон, який подорожував Америкою

Не завжди для того, щоб людина тебе зацікавила, вона повинна носити екстравагантне вбрання, кольорове волосся чи привертати до себе увагу.

Текст: Олена СОЛЯНИК
Фото: з особистого архіву героя

Не завжди для того, щоб людина тебе зацікавила, вона повинна носити екстравагантне вбрання, кольорове волосся чи привертати до себе увагу. Часто випадкові знайомства зі здавалося непримітними людьми справляють величезне враження.

Тому «Хвилинка слави» повернулася . І знову з цікавою особистістю, яка розповіла про свої пригоди та досвід роботи в США, бажання йти до своєї мети, подорожі та пізнання..

Знайомтеся, Антон. Він є студентом  Луцького  НТУ, навчається на спеціальності «Управління персоналом  та економіка праці». Віднедавна Антон - активний громадський діяч та актор аматорського театру «Вперше».


 

«Таблоїд Волині» поспілкувався з ним стосовно його виїзду в США по програмі WorkAndTravel.

- У якому штаті ти був і ким працював?

- Штат Колорадо, маленьке містечко Гренбі. Воно знаходиться біля національного парку Рокі Маунтін. Жив на висоті близько 2700 м. Працював я у працівником фуд-сервісу. Моє завдання полягало в обслуговуванні цілої їдальні. Кожен, хто працював зі мною, повинен був вміти багато речей: від готовки на кухні до роботи з посудомийною машиною. Також робота на касі, на лініях, де клієнти набирали їжу, робота з автоматами з напоями та спілкування з клієнтами.

- Де ти взяв гроші на програму?

-Більшу частину грошей я позичив у знайомих. Частину назбирав сам: підпрацьовував у офісі, проводив корпоративи, також був досвід перевтілення у Діда Мороза (сміється - ред.).


 

- Яким був процес підготовки до поїздки в США?

-Від жовтня до січень здійснювалися перші сплати за послуги, які мені надавалися з боку української фірми. У січні я мав співбесіду за визначенням рівня мови. Мене запитали, у якому штаті і ким я хочу працювати. Вони сформували мені список можливих робіт. Після того, як я вибрав, у мене була вже онлайн-співбесіда з роботодавцем.

- З людьми яких національностей ти разом працював?

-Конкретно в фуд-сервісі працювало близько 50-ти людей більше 10-ти різних національностей. Іспанія, Еквадор, Колумбія, Америка, Китай, Таїланд, Мексика, Тайвань, Індія, Філліпіни, Італія, Малайзія.



 

-Чи були труднощі на роботі?

- Ніяких. Прекрасні відносини з керівництвом, колегами. Навіть, коли щось не виходило з роботою, то всі це розуміли.

Тільки як я приземлився в аеропорту, мене машиною завезли до моєї роботи. Перша моя зустріч з американським роботодавцем відбувалася з усмішкою на обличчі та слів: «Ти Антон, так»? Це був хороший початок.


 

- Які можеш виділити плюси та мінуси роботи в США?

-  З мінусів можу виділити лише те, що сумував за українською їжею. Плюсів безліч: культурний обмін, практика та підвищення рівня англійської, інтеграція у нове суспільство. Завдяки WorkAndTravel у мене зараз друзі по всьому світу. Нещодавно мій тодішній сусід-колумбієць одружився. Я був безмежно радий за нього.

-Ставлення американців до українців?

- Мої роботодавці були дуже раді мене бачили, оскільки людям із Східної Європи зараз дуже важко отримати візу. Мене запитували про війну на Сході, про ситуацію з мовним питанням тощо.

Одного разу я познайомився з американкою. Вона проживає в районі Чикаго. що має назву «Ukrainian village». Попри те, що в неї немає українських коренів, вона в захваті від нашої кухні і дуже любить відвідувати українські ресторани.


 

-Скільки треба викласти україцеві, щоб поїхати за програмою WorkAndTravel?

- Це залежить від компанії, яка готуватиме документи. Ціна варіюється від 2,5 тисяч доларів до 4. Мені пощастило знайти якнайдешевше. А заробив я у 2,5 рази більше, ніж я вклав.


 

- Програма називається WorkAndTravel. Work у тебе був, а Travel?

- Програма полягає у тому, що у тебе 3 місяці, щоб працювати і 1 місяць, щоб подорожувати та побачити Америку. Тобто я 4 місяці мав повне право перебувати в США. На жаль, багато хто під час роботи не має можливостей для мандрівок. Але нас  роботодавець безкоштовно возив у гори, в сусідні штати Юту, Арізону. Загалом, я був у Денвері , найкомфортнішому місті за рейтингами у США Боулдер, в типовому студентському містечку Форт-Коллінз. Також  ходив на концерт південноафриканських хіп-хоперів Die Antwoord в амфітеатрі, що розташований посеред гірських скель. Піднімався на висоту понад 4000 м у Скелястих горах та одну ніч гуляв у Нью-Йорку.

Подорожувати можна дуже багато, аби було бажання. Я знаю двох дівчат з Тайваню, які під час програми побували в Маямі, Вашингтоні, Нью-Йорку, Бостоні, Чикаго, Лас-Вегасі, Сан-Франциско та Лос-Анджелесі.


 

- Які поради даси майбутнім учасниками програми WorkAndTravel?

-Дивіться англомовні фільми, серіали та телешоу  без субтитрів, намагайтеся перекладати на слух. Якщо є незрозуміле для себе слово, то зупиняйте відео та шукайте в перекладачі. Знайдіть у себе в місті носіїв мов, щоб було більше практики. В американців швидка англійська, тому щоб не було мовного шоку, працюйте над  рівнем сприйняття.



 

Додати новий коментар