Епатажний Григорій Сковорода на сучасних колажах луцької художниці

13 Червня 2018

В рамках мистецького проекту «Крок на шляху мистецтва» відкрили виставку творчих робіт художниці Вікторії Наумук.

Юна 17-річна авторка розповідає, що серія «Сковорода» розпочалась уривком однієї з поезій і бажання його проілюструвати, а завершилось невеличкою серією робіт. «Сковорода» – це чотири колажі, що були зроблена за допомогою комп’ютерних програм. За основу взяті твори Григорія Савича Сковороди зі збірки «Сад божественних пісень».

12 червня митці, мистецькі критики та поціновувачі сучасного арт-простору зібралися в арт-кафе «Стоп-кадр», що в «Адреналін Сіті», аби у тісному дружньому колі обговорити творчість юної авторки.

Керівна партнерка галереї сучасного мистецтва «Арт-кафедра» Леся Корсак зазначила, що Вікторія Наумук стала 20-ою, ювілейною художницею, чию творчість можна було оцінити в рамках проекту «Крок на шляху мистецтва».

«Ми можемо пишатися нашою молоддю! У час, коли прийнято вважати, ніби молоді люди не люблять читати та аналізувати, з’являються такі митці, як Вікторія, що показують нам нові грані відомих значних класиків. Побачивши ці твори, я для себе по-іншому відкрила Сковороду. В рамках нашого проекту у Вікторії є можливість не лише побачити свої твори у великому залі, а й почути думку професійних критиків та людей мистецтва», – поділилася пані Леся.

Мистецтвознавиця Зоя Навроцька розповіла, що любить смакувати і тим, про що полотно, і тим, як воно представлене.

«Мені подобається дивитися за процесом, як художник творить, як він поборює пастки, які йому ставить фарба, колір, як знаходить співзвуччя із реальністю, яку бачить, із реальністю, яку витворює сам. Так ось, цей проект – саме про те як. Те, що наша Вікторія –інтелектуалка не викликає сумнівів. Юна дівчина, захоплена складним і філософським Сковородою, це не так просто. Очевидно, для того, аби витворити дійсність, їй треба занурюватися в афористичний світ поета. Разом з тим, запозичуючи у Сковороди мудрість, вона дає йому сучасний подих навколишнього життя. І технічно робить це дуже цікаво!».
Джерелом серії графічних робіт «Тінь\ми» стали пошуки авторкою правдивості та чесності перед самим собою. Центральною ідеєю є цінність справжнього себе, що стане опорою, коли усе матеріальне зникне як тінь без джерела світла. Роботи виконані акриловими фарбами.Привітала Вікторію з дебютом і її наставниця, художниця Катерина Ганейчук, яка зазначила, що не допомагає творити роботи дівчини, а лише професійним поглядом допомагає побачити важливі деталі.

«Є такі учні, які сприймають і беруть собі на майбутнє те, чого ти їх вчиш, не пропускають повз. Вікторія – із тих художників, які багато беруть від навчання, не втрачаючи при цьому власної особливості».

Переглянути експозицію можна протягом кількох тижнів в арт-кафе «Стоп-кадр», а вже з вересня, після невеличких літніх канікул, обіцяють нові виставки в межах проекту «Крок на шляху мистецтва».


0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter