В арт-кафе «Стоп-кадр» відкрили виставку аніме і коміксів

19 Жовтня 2018

В рамках проекту «Крок на шляху мистецтва» в луцькому арт-кафе «Стоп-кадр» презентували спільну виставку 17-літніх художниць і хороших подруг Анни Крещук та Яни Сорокіної.

Аня навчається мистецтву художньої кераміки, Яна опановує спеціальність живописця, поєднує їх не лише давня дружба, а й любов до коміксів та аніме, кращі традиції якого наскрізь ввібрали в себе картини.

Підтримати художниць зібралися друзі, одногрупники та батьки.



Мистецтвознавиця Зоя Навроцька одразу зазначила, що вона критикуватиме роботи, адже критика це «діагностика духовних порухів конкретної людини і суспільства загалом» і для молодої людини вона завжди корисна.

«Спочатку поставилася до цих робіт трошки упереджено, тому що як діагностик я побачила в них не зовсім автентичні та індивідуальні митецькі знахідки, адже дівчатка орієнтуються на аніме, на стилістику, яка вже винайдена, на виражальну мову, продиктовану комп’ютерними іграми, мультиплікацією тощо. Колись хтось цю мову вже зробив, але мене зацікавило, як ці юні дівчатка володіють цією мовою! Блискуче. Рисунок, естетика форм, ритми, вміння передати в малюнку спроби виразити себе. Тобто у такому віці це справді досягнення», – підсумувала пані Зоя.

Поділилися враженнями від дебютної виставки і головні героїні вечора, Анна і Яна.

«Це тільки перша глава коміксу про героя Лойда, у наступних главах зображаю його доросліше життя. Було дуже важливо показати шлях його становлення, це його історія. Я хочу зробити свого персонажа живим», – зазначила Яна.

Аня розповіла, що хоче розвиватися і пробувати щось нове, а також пригадала, що ще рік тому не мала жодної завершеної авторської роботи:

« Зараз вивчаю теорію мистецтва, практикуюсь у техніках, відточую знання, почала цікавитися різними культурами, читати більше про художників, а згодом планую розвиватися і думати над чимось дуже своїм, дуже авторським».

Директорка Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, художниця Катерина Ганейчук теж дала свою оцінку роботам дівчат:

«Ніхто не знає, як складеться життя. Може, ви станете відомими ілюстраторами чи архітекторами, чи будете творити живопис і графіку, чи звернете свою увагу на щось інше. Головне – у вас є оцей поштовх до боротьби проти системи, до динаміки, історії та плину задуму. Звісно, треба ще багато працювати над образністю, над відчуттям себе і світу, але початки дуже цікаві і технічно сильні!».

Зрештою за бокалом соку (а для дорослих – шампанського) обговорили плани та творчість, поділилися враженнями та привітали юних художниць із таким важливим дебютом.





























2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter