Андеграунд Волині. Неформальні тусовки 90-х

22 Жовтня 2015
Ким були нинішні начальники, юристи чи директори в юності. Яка музика звучала колись у Луцьку. Як люди знаходилися без мобільних телефонів. Хто ким став, куди виїхав, чого досягнув, яким було життя Луцька ДО витка розвитку ери технологій.

«Таблоїд Волині» започатковує нову рубрику про волинський андеграунд, в якій знайомитиме своїх читачів з андеграундним життям Луцька та Волинської області. Про неформальні тусовки, концерти та двіжухи минулого і сьогодення, про видатних музикантів нашого краю, спогади про цікаві явища та події у житті прогресивної молоді Волині.

Бурхливі дев'яності

Сьогодні, в епоху масового поширення інтернету, онлайн ігор та соціальних мереж, молодь більше проводить свій вільний час вдома за комп’ютером та нечасто збирається великими компаніями. Однак ще якихось 20 років тому ситуація була кардинально протилежною: в 90-х роках минулого століття, коли ще не було ні комп’ютерів, ні інтернету, тінейджери та студенти рідко коли гуляли маленькими групками по двоє-троє людей. А серед прогресивної молоді (представників якої називали «неформалами») дуже популярним було таке явище, як об'єднання в тусовки.
Ці тусовки формувались здебільшого за принципом музичних уподобань: хіп-хопери, панки та металісти утворювали великі окремі компанії.

Найбільша тусовка у Луцьку налічувала до 200 чоловік

Оскільки наприкінці минулого століття найпопулярнішою музикою серед неформальної молоді був метал, тусовки металістів були самими чисельними. Їх існувало зразу декілька, і називались вони за місцем свого розташування.

Найбільшою була тусовка «на Чехова», яка базувалась на сходах біля суду поблизу Тещиного язика, а також на так званому «обрубку»— недобудованому мості через річку Стир на вулиці Глушець. Загальна кількість «чехівців», які приходили потусоватись на сходах протягом місяця, сягала 200 чоловік.
[caption]
Чехівці[/caption]
Найвідомішими з них були нині покійні Андрій Хвост, Віталік Сод, Вова Огребчук, а також музиканти гурту «Epitaph»Керрі (тепер не остання людина в Податковій інспекції) та Боб (Володимир Роса, який протягом багатьох років працював диктором волинського радіо).

[caption]
Чехівці з Керрі в ПУМі після концерту[/caption]

По декілька десятків людей налічували тусовки «балконських» (базувалась на балконі Палацу учнівської молоді), «красновців» (збирались на футбольному полі поблизу «Братського мосту» на вулиці Ковельській) та «на пожарці» (місце розташування — подвір'я ЗОШ №5). Серед «балконських» найбільш відомими були дівчата — Альона Ізюмова, Тінка, Глюка. Серед «красновців» в Луцьку краще за інших знали Трішку та Васю Слейера. Тусовка «на пожарці» гуртувалась навколо музикантів гурту «Infernal Hate» та її лідера, покійного нині Віктора «Крюгера» Хайнацького.

[caption]
Балконські[/caption]

Це були найчисельніші тусовки міста. А окрім них існувало ще багато дрібніших, які базувались здебільшого на шкільних подвір'ях та промислових об'єктах.

Відносини між тусовками

Репери, панки та металісти іноді ворогували між собою, але в цілому мирно співіснували. Іноді навіть об'єднувались, щоб дати відсіч «гопникам», які полюбляли робити «нальоти» на місця базування «неформалів». Металісти з однієї тусовки, хоч і полюбляли один і той самий стиль музики, часто мали напружені стосунки з металістами-представниками іншої. Доходило і до бійок.
Проте, період конфронтацій тривав недовго: усіх металістів в 1997 році об'єднали пивні бари «Свіже пиво» та «Криниця». Загалом за місяць кожен з цих закладів відвідувало близько 400 людей з довгим волоссям та в чорних футболках.

[caption]
Epitaph з чехівцями[/caption]

Поступове зникнення тусовок

Вкінці дев'яностих років минулого століття, разом з появою змішаних стилів музики (реп-кор, ню-метал, кібер-панк тощо), змішались і тусовки. В результаті утворилась одна велика тусовка «неформалів» на Театральній площі, яка складалась з десятка різношерстних компаній за інтересами.
Починаючи з 2005-2006 років, з появою загальнодоступних комп’ютерів, гаджетів та домашнього інтернету, остання з тусовок розсмокталась сама собою, оскільки молодь перестала збиратись на вулиці, утворюючи такі великі компанії, як це було раніше.

[caption]
Боб і Керрі[/caption]
[caption]
Керрі та дівчата[/caption]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Андеграунд Волині. Маневичі - рок-столиця
Андеграунд Волині. Музиканти-емігранти (частина перша)
Андеграунд Волині. Музиканти-емігранти (частина друга)
Андеграунд Волині. Infernal Hate

Андеграунд Волині. Рок-концерти минулого (частина перша)

Автор ВОЛОДИМИР ГРИБ
Фото зібрані з приватних архівів
2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter