Зйомка наосліп: фотограф з Луцька поділився незвичними світлинами

15 Жовтня 2020

Луцький фотограф Андрій Петріщев, який зараз живе та навчається у Києві, поділився незвичними фото.

Чергову серію він опублікував на своїй фейсбук-сторінці.

«Зйомка фактично відбувалась наосліп. Себто, підбігаючи до людей на доволі коротку відстань, на витягнутих руках, не дивлячись у видошукач, відбувався кадр. Найважче – це контролювати фокус, через що дуже багато знімків з цієї плівки пішли у корзину», – розповів фотограф «Таблоїду Волині».

Андрій каже, що перехожі часто не помічали, що потрапляють в кадр.

«Ті, хто бачили – доволі нормально сприймали. Завжди після зробленого кадру кажу "дякую!" – це допомагає уникнути конфлікту. Взагалі, дуже цікаво спілкуватись з людьми після того, як зробив кадр. Ніби переживаєш якусь дуже коротку історію», – розповідає хлопець.

Фотограф характеризує жанр зйомки, як звичайний «стріт» і зазначає, що ця ідея – не нова.

«Було б круто ще працювати в такій саме стилістиці, але використати додатковий спалах. Втім, боюсь, це не надто безпечно в Україні. І взагалі, доволі спірний жанр в правових аспектах», – вважає Андрій.

Поділився фотограф і деякими технічними секретами:

«Плівка – тому що просто було таке бажання, при чому вже доволі давно, відзняти "стріт" на плівку. Можна тут розписати, якою ж глибокою філософією є плівка і зйомка на неї, але в цьому випадку мені були потрібні її особливості. Цікавий, незвичайний для цифри контраст, при цьому якісна прорисовка тіней і світлих ділянок (себто вищий динамічний діапазон, ніж у цифри). На неї ще не фотографував, це Ilford Delta 100. Дивна, бо дуже дрібне зерно, аж надто "цифрове", при цьому не втрачається плівковий контраст».

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter