Запитай у психолога: Чому волиняни бояться ходити на психологічні консультації?

18 Березня 2019

У житті кожної людини бувають моменти, коли їй потрібна підтримка. Хтось шукає її у рідних чи друзів, а хтось – навпаки замикається в собі. Візит до психолога в таких випадках українцями ще й досі сприймається як щось дуже стереотипне. Чомусь в нашому суспільстві більше поширена думка, що до спеціаліста потрібно звернутися лише в дуже серйозних ситуаціях, у той час, як на Заході професійна допомога психолога – абсолютно буденна річ.

Чому ж так склалося, «Таблоїд Волині» у новій рубриці «Запитай у психолога» вирішив розпитати луцьку гештальт-консультантку, кандидатку філософських наук, доцентку Антоніну Євтодюк.

Якщо вас теж хвилюють якісь питання до психолога – надсилайте нам на пошту [email protected] і ми знайдемо на них відповідь спеціаліста.

***

Коли болить зуб, ми йдемо до стоматолога, коли хочемо гарну зачіску – до перукаря, а коли хочемо бути щасливими, а є люди, які можуть, не навчити, а підказати, як це зробити, то чому не звернутися за допомогою до них?

Але в нас у суспільстві дуже бояться ходити до психолога чи гештальт-консультанта.

Це в першу чергу пережитки тоталітарного минулого, коли психологія, а особливо психіатрія, була переважно репресивною. У психлікарні потрапляли люди, яких робили умовно непридатними до життя. Вони були активними і здоровими, а у психлікарнях їх фактично знищували.

Другий момент: довгий час в Україні не було достатньої кількості професіоналів. Це було не поширено, бо людина мала бути здоровою.

Сьогодні у США, скажімо, слідкують за тим, щоб люди на своїй роботі були задоволені. А якщо ти психологічно погано себе почуваєш – тобі надають можливість пролікуватися.

Це питання особистісного вибору людини. Сьогодні ми бачимо, що з Америки і Європи до нас уже прийшла тема особистого психолога. Це не про те, що людина буде тобою маніпулювати чи казати, що тобі робити. Це про твою якість життя.

Психолог допомагає скерувати до відповіді всередині – як добре буде жити тобі, що ти хочеш. Іноді кажуть, що мрії, які ми виношуємо півжиття, можна зробити до вечора. А ми відкладаємо, бо з дитинства так навчили – це не важливо, це не актуально, це потім. Але незадоволена внутрішньо людина, яка жертвує постійно себе іншим і не має внутрішнього ресурсу щастя, в неї прихована агресія. Зазвичай такі люди тихо згорають, їх хвороби пожирають зсередини.

За допомогою спеціаліста ти дозволяєш собі пізнати, хто ти насправді. Бо люди – як айсберги: у нас лише п’ять відсотків свідомого, а 95 відсотків – це ті наші думки, установки, які з моменти зачаття збираються, пластуються. І ззовні людина може бути красивою, здоровою, а внутрішньо незадоволеною.

Поки є достатньо механізмів психологічного захисту, людина справляється, а потім в один момент – остання крапля. І без допомоги це горнятко може розбитися.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].
*****

Редакція «Таблоїда Волині» може не розділяти думку автора та героїв матеіалів і не несе відповідальності за авторські матеріали та думки героїв матеріалів.

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter