Вперше в Україні: у волинській юнацькій бібліотеці перетворюють книги на ігри. ФОТО

23 Вересня 2020

У Волинській обласній бібліотеці для юнацтва 22 вересня відбувся онлайн-тренінг «ActionTrack – інструмент для гейміфікації. Технічний тренінг». Це вже друге заняття в рамках унікального для України проєкту «Гейміфікація: вчимось граючи», в якому кожен охочий може створити мобільну гру на основі улюбленої книги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПОЛЬСЬКИЙ ІННОВАТОР ВЧИТЬ ЛУЧАН ГЕЙМИФІКУВАТИ КНИЖКИ. ФОТО

Учасниками тренінгу у волинській бібліотеці стали викладачі та студенти ВНУ, учні та вчителі КЗ «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17 Луцької міської ради Волинської області», вихованці Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, патрульні поліцейські, а також працівниці бібліотеки.

«Спочатку ми написали цей проєкт, а вже потім зрозуміли, наскільки він потрібний для молоді. – каже директорка закладу Алла Єфремова. – Наша бібліотека доволі інформатизована та комп'ютеризована, але саме цей проєкт, який ми робимо за допомогою фінансування ЄС, дав можливість піднятися на вищий рівень і зрозуміти, наскільки важливе сьогодні поєднання книжки та цифрових технологій».

За словами керівниці, одночасно в одну гру можуть грати до 500 людей. Доступ до сервера дає бібліотека.

«Читачі можуть грати і в бібліотеці, і на вулиці. Такий формат дуже добре підходить і для пізнання краю. Наприклад, славнозвісний кликун може переміщатися в просторі, гуляти вулицями міста», – додає Алла Сизонтівна.

Спікеркою другого заняття стала польська колега волинських бібліотекарів Божена Король. Вона розповіла присутнім про можливості додатку ActionTrack, пояснила, що таке «шлях героя» в контексті побудови ігрового сюжету та на практиці показала, як почати створювати власну гру. Для «розминки» уяви та наочного прикладу цікавої ігрової історії, спікерка взяла за основу казку «Червона шапочка». Студенти тренінгу пропонували власні варіанти сюжетних поворотів, які поступово вели б учасника по класичному сюжету відомої історії.

Нагадаємо, завдяки власному проєкту «Гейміфікація: вчимось граючи» за програмою House of Europe Волинська обласна бібліотека для юнацтва стала переможницею у конкурсі інфраструктурних грантів, що підтримує Європейський Союз. Даний проєкт вперше реалізовують в Україні.












***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter