Волинський священик московського патріархату подав в суд через заклики до об'єднання з ПЦУ

16 Листопада 2022

Священик УПЦ МП з Ківерців подав позов проти міськради через заклик до об'єднання із Православною церквою України.Він додає, що ці заяви є дискримінаційними і порушують право на свободу віросповідання.

Про це пише Zaхid.net.

Втім, розглядаючи цю справу, суд вирішив, що оскільки йдеться про рекомендацію змінити конфесію, то й ніяких реальних утисків УПЦ МП не зазнала.. До речі, 5 серпня цього року депутати Ківерцівської міськради прийняла звернення до священиків та вірян УПЦ МП, у якому закликали переходити до Православної церкви України.

«Оскаржуваним рішенням Ківерцівської міської ради здійснюється дискримінація позивачів та інших людей на основі релігії чи переконань, таке рішення є образою гідності позивачів і людської особистості, воно є прямим заперечення принципів статуту ООН, беззаперечним порушенням прав людини та основоположних свобод», – зазначено у позові.

Натомість представник міськради зазначив, що це звернення не містить жодних прямих заборон щодо вірян УПЦ МП, а є швидше рекомендацією, а не забороною.

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Віктор Валюх дійшов до висновку, що доводи позивачів про начебто порушення їхніх прав є «абстрактними та не містять жодного обґрунтування».

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter