Волинський фермер вирощує півкілограмові персики. ФОТО

05 Жовтня 2020

У невеличкому віддаленому селі Ковбань Горохівського району фермер Сергій Шевчук вирощує персики небувалих розмірів.

Про це повідомляє Управління агропромислового розвитку Волинської ОДА.

Сад у Ковбані поклав початок вирощуванню на півночі України донедавна екзотичних для регіону плодів. Заснував фермерське господарство будівельник Сергій Шевчук. Ще у 2004 році він вирішив серйозно зайнятися садівництвом після курйозного випадку: більшість куплених ним на ринку в солідної рівненської фірми начебто елітних саджанців яблунь виявилися… дичками.

«Невже я своїми руками не зможу виростити хороші щепи?!», – подумав Сергій і здійснив мрію.

Персиковий сад було закладено восени 2017 року. Сергій Шевчук та його партнери Іван Грушковський, Володимир Мельник виростили насіннєвим способом підщепи з морозостійкого маньчжурського персика, а на її основі – саджанців, які прекрасно прижилися на волинській землі.

Наразі дерева у рівненьких, наче струни рядах, помітно підросли, сягаючи трьох і більше метрів.

«У нашому саду 12 сортів персиків ранньої, сердечної і пізньої спілості. Плоди мають попит, бо вони вирощені на нашій рідній землі, смачніші й соковитіші, ніж привезені із-за кордону», – інформував із глибоким знанням своєї улюбленої справи Сергій Шевчук.

Багато цікавого розповів він про канадський сорт персика Флейвен Фюрі. Цей сорт успішно адаптований умілими й працьовитими руками Сергія Шевчука й Івана Грушковського в їхньому саду.

Торік плоди Флейвен Фюрі заважили 500–530 грамів. У Канаді їх вирощують ще ваговитішими 600 і більше грамів, вони занесені в Книгу рекордів Гіннеса. Наполегливі й завзяті садівники показали й персикові та яблуневі розсадники. Саджанці старанно доглянуті, всі – один в один.

«Маємо шість районованих яблуневих сортів. Через рік оці деревця, які восени сягнуть півтора метра, починають плодоносити. Маємо в маточнику різні сорти черешень, абрикосів, груш, слив та інших плодових дерев. Абрикосові саджанці всі вже замовлено покупцями з різних областей України», – виконували почергово роль екскурсовода Сергій Шевчук й Іван Грушковський.

Як наголосив Сергій Шевчук, садівникам вкрай необхідна професійна дорадча служба – така, скажімо, як у сусідній Польщі, де не раз бували ковбанські аматори садівництва. На це Юрій Горбенко відповів, що дорадча служба створюється на Волині.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter