Успішно!

біхелсі

Волині зробили гендерний паспорт

Робоча група Волинської обласної державної адміністрації спільно з громадською організацією «Бюро гендерних стратегій та бюджетування» у межах проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок у рамках реформи децентралізації в Україні» розробили та презентували гендерний профіль Волинської області.

Робоча група Волинської обласної державної адміністрації спільно з ГО «Бюро гендерних стратегій та бюджетування» у межах проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок у рамках реформи децентралізації в Україні» розробили та презентували гендерний профіль Волинської області.

Про це повідомляють на сайті облдержадміністрації. 

Що це таке? Гендерний профіль – інформаційно-аналітичний документ, що містить гендерно дезагреговані (тобто розділені дані за ознакою статі) відомості за різними сферами діяльності, а також інформацію про реалізацію гендерної політики на обласному рівні.

Що є в цьому профілі? Статистична інформація, яка може бути корисною для стратегічного планування, інформаційних та адвокаційних кампаній у сфері забезпечення гендерної рівності, проведенні моніторингу та оцінки діяльності:

склад та характеристика населення області;
гендерні аспекти економічного розвитку Волині;
гендерні розриви у сферах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, фізичної культури і спорту, громадської безпеки;
зайнятість та безробіття;
представництво жінок і чоловіків у органах виконавчої влади і місцевого самоврядування;
міграційний рух населення, показники по групам, які стикаються із множинною дискримінацією.
Для чого потрібний гендерний профіль? Мета його складання – надання достовірної інформації для розуміння відмінностей у становищі та у користуванні послугами жінок, чоловіків та/або їх груп.

Чим та кому буде корисний? Такий профіль допоможе виявити гендерні розриви та може бути використаний спеціалістами ОДА, ОМС, експертами при розробці прогнозних та програмних документів громади, для проведення гендерного аналізу бюджетних та обласних, місцевих комплексних/цільових програм, а також є корисним для складання демографічних, економічних та бюджетних прогнозів для області.

Гендерний профіль також містить рекомендації щодо зменшення виявлених розривів та подолання проблем по кожній сфері, у тому числі рекомендації щодо подолання наслідків кризи, спричиненої пандемією COVID-19 і врахування потреб та інтересів жінок і чоловіків та/або їх груп.

Ознайомитись із гендерним профілем Волинської області можна за посиланням.

Додати новий коментар