«Від пацієнток чую лише схвальні відгуки»: луцький гінеколог про менструальну чашу

15 Вересня 2022

Менструальна чаша – це засіб гігієни для менструації, який виготовляють з медичного силікону або гуми. Чаші виробляють із гнучкого матеріалу, який легко входить у вагіну та приймає її форму. Вони – багаторазові, хоча є і «тестові» варіанти.

Менструальні чаші не вбирають виділення (як прокладки чи тампони), а збирають їх. Вони вміщують 10-50 мл, потребують зміни кожні 4-10 годин. У цих засобів досить тривалий термін зберігання – їх можна використовувати до 10 років.

Журналістка «Таблоїда Волині» розповіла про свій досвід користування цим засобом гігієни.

«Я довго шукала гідні ековаріанти для менструації: починаючи з тканинних прокладок, а закінчуючи менструальними чашами. Останнім засобом я користуюся вже протягом року. Можу впевнено сказати, що менструальна чаша – не така страшна, як її описують. Користуватися нею зручно. Головне – кип'ятити перед користуванням, регулярно виливати та ретельно мити. Єдина проблема, з якою я стикнулася, – це те, що вона протікає. Вже потім мені пояснили, що це може статися через неправильне встановлення або розмір чащі. Що ж, буду експериментувати далі!».


Ми з’ясовували у гінеколога Петра Патія щодо безпеки використання менструальних чаш. Він також спростував міфи про ці засоби гігієни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я РОЗДІЛЯЮ ОСОБИСТІ ПЕРЕКОНАННЯ І РОБОТУ»: ЛУЦЬКИЙ ЖІНОЧИЙ ЛІКАР ПЕТРО ПАТІЙ

Основні маркетологічні «гачки» менструальних чаш:

1. Безумовна економічна привабливість (той випадок, коли не посперечаєшся).
2. Кращий рівень захисту (у дослідженнях жінки дійсно відмічають менший ризик забруднення одягу).
3. Можливість врятувати дерева і, таким чином, світ (ну, «на любителя»).

Міфи щодо менструальних чаш (для лінивих: більшість з них – фейк):

– Від менструальних чаш формуються «пролежні» на слизовій. Дослідженнями не підтверджено ні найменших пошкоджень слизової у жінок, які використовують цей засіб гігієни.
– Викликають «молочницю» і інші порушення мікрофлори. Теж неправда. Навпаки, у жінок, які їх використовують, ризик кандидозів майже на 30% нижчий.
– Викликають інфекційно-токсичний шок. Описано лише кілька випадків. Частота така ж, як і при використанні звичних гігієнічних засобів.
– Часто викликають алергічну реакцію. Теж вкрай рідко. Медичний силікон – один з найбезпечніших матеріалів в цьому плані.

Найчастіша причина звернення до лікаря – труднощі з видаленням менструальної чаші. З набуттям юзером досвіду проблема вирішується.

«Статистично, 70% жінок, які користувалися менструальними чашами, сприйняли цей досвід позитивно і бажають користуватися ними й далі. Від своїх пацієнток я теж чую лише схвальні відгуки. Але є речі, зручність використання яких моїй логіці до кінця не піддається. Наприклад жіночий презерватив. Чи менструальна чаша)) Можливо, для цього треба було народитись жінкою», – додає лікар.


***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter