У центрі Луцька горіла церква. ФОТО
У Луцьку вогнеборці ліквідували пожежу в церкві
04 Травня 2024
Успішно!
Волинянин Денис Голенко, який зараз перебуває у Парижі, став свідком масштабної пожежі, яка спалахнула у всесвітньо відомому Соборі Паризької Богоматері
Волинянин Денис Голенко, який зараз перебуває у Парижі, став свідком масштабної пожежі, яка спалахнула у всесвітньо відомому Соборі Паризької Богоматері.
Він працював у п’яти хвилинах ходьби від собору, розповів Інформаційному агентству Волинські Новини.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЯК ВОЛИНЯНИ У FACEBOOK КОМЕНТУЮТЬ ПОЖЕЖУ У СОБОРІ ПАРИЗЬКОЇ БОГОМАТЕРІ. ФОТО
«Ми працюємо біля собору в п’яти хвилинах ходьби. Затримались після роботи і, виходячи з офісу, побачили дим в тому районі, тому вирішили пройтися і перевірити, що горить. Місто старе і забудоване тісненько, тож кожна пожежа – це ризик для всіх», - зазначив волинянин.
Хлопець зауважив, що перше фото зробив в 19:00.
«Він лише димів, і на вулицях було чути, як люди дзвонять до пожежників. Туристів там завжди багато, тож дзвонили всі. Ми знайшли безпечне місце і почали фотографувати. Думали зараз все швиденько вирішать».
«Через 15 хвилин вогонь вже охопив шпиль, приїхали пожежні та поліція, але місця там зовсім мало, до того ж всі зупинялись, аби зробити фото, тож людей зібралось дуже багато. Через 25 хвилин я зрозумів, що локально погасити не вийде, бо горів вже весь дах. Приблизно за 40 хвилин даху не стало. Пожежні весь цей час, як я зрозумів, не давали опуститись вогню нижче. Він ще й досі горить але вже не так сильно», - розповідав Денис увечері 15 квітня (станом на 16 квітня пожежу загасили, - ред).
Причини пожежі, поділився Денис Голенко, поки не називали, але кажуть, що займання сталося через недотримання техніки безпеки на будові. Також він розповів, що на місце пожежі приїхав президент Франції Еммануель Макрон, а місцеві просто «розривають» Твіттер різними повідомленнями.
Зі слів волинянина, драматизму ситуації додавало й те, що від початку загоряння і до приїзду пожежних у соборі постійно дзвеніли дзвони.
Денис Голенко також наголосив, що паніки не було: «Ми стояли за метрів 300 і відчували тепло. Складнощів поженикам додавало те, що собор розташований на річковому острові, тому підібратися до нього було важко».