Лікарі з Волині врятували руку пацієнтки
Пацієнтка звернулася до лікарів зі скаргами на біль у руці, оніміння, втрату чутливості та рухливості пальців, а також блідість і холод шкіри.
26 Березня 2025
Успішно!
Діагноз Даміра — каловий розлитий перитоніт!
У Луцьку медики врятували життя хлопчика Даміра. Після народження його життя було під серйозною загрозою через перитоніт, але після операції та тривалого лікування хлопчик разом із мамою вирушив додому.
Про це повідомили у Волинському обласному медоб'єднанні захисту материнства і дитинства.
«Три дні син не їв, не випорожнювався, потім у нього здувся животик», — розповіла жінка. «З Луцька приїхала реанімаційна бригада і терміново транспортувала дитину до перинатального центру, адже лікарі запідозрили кишкову непрохідність. У Луцьку після обстежень з’ясували, що Даміру потрібна термінова операція для порятунку життя. Мені сказали, що шанси на життя малюка невеликі. Почути це було дуже страшно, але лікарі врятували синочка. Я дуже вдячна всім медикам, які боролися за життя Даміра! Операція пройшла успішно і після 12 днів у критичному стані він почав поступово одужувати. Зараз важить 3420 грамів і добре набирає вагу».
«Перитоніт — це ускладнення, яке спричинила перфорація кишківника внаслідок порушення кровопостачання, інфекції та важких пологів. Вміст кишківника потрапив у черевну порожнину, що спричинило сильне запалення, уражений був як товстий, так і тонкий кишківник. Дитині вивели стому — отвір на передній черевній стінці, та встановили калоприймач».
Після стабілізації стану лікуванням Даміра майже 3 тижні займалися медики відділення неонатології, зокрема лікар-неонатолог Владислав Лисенко. «Після переведення із відділення анестезіології та інтенсивної терапії дитина ще не вміла їсти, не могла засвоювати увесь необхідний об’єм їжі та перебувала на парентеральному харчуванні. Зараз хлопчик у стабільному стані, самостійно їсть та вигодовується зцідженим грудним молоком: об’єми його порцій необхідно контролювати, бо переїдання небезпечне. Мама вміє доглядати за малюком та за стомою, тож він може перебувати вдома до наступних етапів лікування».