У Музеї Корсаків чоловік освідчився своїй коханій. ФОТО
Вітаємо закоханих! Бажаємо багато любові!
21 Листопада 2024
Успішно!
У Луцьку відбулася презентація монументальних робіт художника Дениса Метеліна, об’єднаних в одну «комунальну» історію
Текст: Світлана ЗОЗУЛЯ
Фото: Ірина КАБАНОВА
Побутові теми нерідко проникають у мистецтво, особливо – у сучасне. Новим свідченням цього стала презентація монументальних робіт художника Дениса Метеліна, об’єднаних в одну «комунальну» історію. Її героїнею є невтомна бабця Ганя.
Він створив їх і презентував у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків – у рамках молодіжної платформи Enter. Загалом, його тематичний проєкт має назву «Декомунізація». А художнє мистецтво Денис починав опановувати з графіті, зі створення муралів.
Глобалізація та пошук свого місця у світі – ось над чим роздумує у своїй творчості молодий митець. А, зокрема, мотиви рідного міста і подій, які змусили юнака залишити його, анексії Криму та війни на сході, він втілив у проєкті «Життєпис».
Майже два роки тому зацікавлені лучани мали змогу ознайомитися з його проєктом «Біографія» у Галереї вуличного мистецтва 4/8 на території Сіті Парку.
Денис зізнався, що свого часу дуже вплинула на нього соцреалістична школа живопису – в Кримському художньому училищі імені М. Самокиша в Сімферополі. А вимушений переїзд 2014-го з рідного окупованого Криму до Львова відкрив для нього зовсім інший світ, зокрема й мистецький.
2016 року він став резидентом мистецького об’єднання «Фарбований лис», у складі якого створював мурали по всій Україні (Луцьк, Львів, Калуш, Харків, Одеса, Маріуполь, Слов’янськ).
Керівниця науково-дослідного відділу Зоя Навроцька та керуюча партнерка музею Леся Корсак окреслили основні віхи життя і творчості молодого художника. Вони висловили приємне здивування, яку грунтовну різнопланову освіту в провідних мистецьких закладах він здобув після переїзду в Західну Україну та як гарно він розмовляє українською. Щодо останнього, Денис не приховав, що у цьому заслуга львівських дівчат.