«Плавали на маленькому водяному плесі»: на Волині підгодували майже тисячу птахів, які «застрягли» на озері. ФОТО
Посеред замерзлого озера Світязь працівники Шацького НПП помітили близько 1 000 лисок.
11 Січня 2024
Успішно!
Міжнародний день птахів відзначається з 1906 року 1 квітня, після підписання та набуття чинності «Міжнародною конвенцією з охорони птахів, корисних в сільському господарстві».
Міжнародний день птахів відзначається з 1906 року 1 квітня, після підписання та набуття чинності «Міжнародною конвенцією з охорони птахів, корисних в сільському господарстві».
Якоюсь мірою це є і неофіційним святом орнітологів. Адже кому, як не їм знати особливості птахів і їх потребу в нашій про них турботі. Також цей День є хорошим приводом, щоб привернути увагу громадськості до вивчення і збереження птахів, а також поширенню наукових знань про них.
На земній кулі налічується понад 10 000 видів птахів, більшість з яких вписується в наші традиційні уявлення про вигляд пернатих. Але є серед них справжні оригінали, чий зовнішній вигляд скоріше нагадує казкових персонажів або мешканців минулих геологічних епох, ніж звичних нам птахів. Інтернет-видання «Цікавий світ» пропонує подивитися на найнезвичайніших пернатих нашої планети.
Абісинський рогатий ворон
Цей птах належить до сімейства птахів-носорогів, які славляться своїми екзотичними дзьобами. Абісинскі рогаті ворони є великими хижими птахами, які живуть в Африці, в зоні саван і напівпустель.
Очкова гага
Цей птах із сімейства качиних всім своїм виглядом доводить, що незвичайні пернаті мешкають не тільки в жарких країнах. Очкова гага зустрічається на узбережжі Північного Льодовитого океану. Самці мають світліше забарвлення пір'я, а самки коричневого кольору, але і ті й інші виглядають дуже незвично через свої хутряні дзьоби.
Казуар звичайний
Ці птахи з роговим шоломом на голові живуть в Новій Гвінеї і на прилеглих територіях. Казуар звичайний - це дуже великі птахи зростом до 1,7 метра, з потужними ногами. Вони не вміють літати.
Шавлієвий тетерів
Незвичайні мішки на грудях мають тільки самці шавлієвого тетеріва. Вони служать для видачі гучних звуків в шлюбний період. Ці птахи сімейства Фазанові населяють полинові степи на території Північної Америки.
Віялоносний вінценосний голуб
Це в нашій країні голуби сірі і білі, а на острові Нова Гвінея мешкають дивовижні блакитні голуби, голову яких прикрашає царська корона з ажурного пір'я. Це досить великі птахи розміром до 60-70 сантиметрів, які харчуються плодами і насінням рослин.
Китоглав
Цей незвичайний птах сімейства лелечих за зовнішнім виглядом нагадує радше істоту епохи динозаврів, ніж лелеку. Зустріти їх можна в заболочених районах Центральної Африки, де вони повсюдно є зникаючим видом. Розмах крил пташки досягає 2-х метрів, а зріст становить 1,2 метра. Харчуються китоглави, як і більшість лелечих, дрібними рибками, жабами і зміями.
Еквадорський зонтичний птах
Самці еквадорської зонтичної птиці, яка мешкає у вологих лісах Колумбії і Еквадору, мають незвичайний виріст на грудях, покритий пір'ям. Це так звані сережки, які досягають довжини 35 сантиметрів (при загальних розмірах самця близько 50 сантиметрів).
Великий індійський калао
Це великий птах-носоріг, розміри якої досягають 1,5 метри. Великі індійські калао мешкають в тропічних лісах Південно-Східної Азії і харчуються плодами дерев, серед яких найбільше цінують плоди фігового дерева.
Блакитноногі олуша
Ці птахи мають дуже дивні ноги блакитного кольору, які виділяють їх серед інших пернатих. Великі колонії цих птахів живуть на Галапагоських островах і на Тихоокеанському узбережжі американського континенту.
Топорок
Цей птах зовні нагадує відому птицю тупика, образ якої допрацювали гримери. У топорків незвичайні довгі сиві "брови" і задумлива гримаса. Живуть ці птахи з роду тупиків в північній частині Тихого океану.