У Луцьку показали драму «Украдене щастя» від режисера вистави «Конотопська відьма». ФОТО
У Луцьку з виставою виступив Київський академічний театр «Золоті ворота».
16 Листопада 2024
Успішно!
Культурно-розважальний центр «Адреналін Сіті» не перестає дивувати: крім уже відомого Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, відомого в Україні та за її межами, тут з’явилися ще два – Музей науки і техніки та єдиний в країні Музей промислового дизайну.
Культурно-розважальний центр «Адреналін Сіті» не перестає дивувати: крім уже відомого Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, відомого в Україні та за її межами, тут з’явилися ще два – Музей науки і техніки та єдиний в країні Музей промислового дизайну.
Про унікальність задуму, колекції, інновації та перспективи поговорили з директором обох закладів Назаром Ричуком.
– Пане Назаре, звідки з’явилася задумка створити музеї та в чому їх унікальність?
– Раніше в нас діяв Музей технічного прогресу та Академія розвитку й пізнання «Робологікум», але оскільки колекція постійно поповнювалася, вирішили розширити локацію, щоб усіх охочі змогли зручно розглядати експонати та експериментувати з ними. Крім того, в нас є дуже багато речей, які не стосувалися науки, а більше техніки, тому й придумали їх розділити. Відтак народилася ідея, яка сьогодні вже успішно втілена: зараз у нас повноцінно діє Музей науки і техніки та функціонує Музей промислового дизайну. Унікальність їх у тому, що обидва музеї представлені великою кількістю експонатів, які показують еволюцію технічного прогресу у світі.
– Скільки сьогодні у музеях нараховується експонатів і які з них найцікавіші?
– Якщо говорити про Музей науки і техніки, то зараз він нараховує близько двохсот експонатів. Серед найцікавіших – ретроавто «Волга» радянського виробництва, 1967 року випуску. Примітно те, що авто у доброму стані, можна заглянути під капот, у багажне відділення, посидіти за кермом. Цікавим експонатом є і відреставрований двигун від справжнього літака АН-2 («кукурузника» в народі). Неординарними та унікальними є тренажери на медичній кафедрі, на яких можна потренувати своє вміння надавати першу медичну допомогу. До слова, ці манекени затверджені стандартами виробництва для медичних закладів в Україні. Загалом у Музеї науки техніки нараховується 12 кафедр. Зокрема, кафедра механіки, фізики світлооптична, морська, автомобілебудування, медична, телекомунікаційна, фотооптична і т. д. На морській кафедрі, наприклад, є прототип парусника, корабельний годинник 19 століття, модель гвинта, який обертав турбіни корабля та багато інших цікавинок. В експозиції Музею промислового дизайну – кілька тисяч експонатів.
– Як виникла ідея Музею промислового дизайну та які експонати там представлені?
– Ідея виникнення Музею промислового дизайну назріла з часом. В нас було дуже багато різноманітної техніки, через кілька років її скупчення почало нагадувати склад. Тому вирішили розширити експозицію: кожен експонат доводимо до належного вигляду, деякі реставруємо. Згодом поділили їх на категорії: в нас є приймачі, телевізори, магнітофони, дуже масштабна колекція мобільних телефонів, електронно-обчислювальних машин, відео та кінокамери. Відтак, у кожній категорії можна простежити еволюцію розвитку виробів від найдавніших до найсучасніших. Крім того, ми стараємося, щоб експонати були в робочому стані, аби відвідувачі змогли почути, побачити та відчути їх. Особливе місце в експозиції займає колекція годинників. Найдавніший з них – французький годинник 18 століття. Більшість годинників також у робочому стані, тому не дивуйтеся, коли під час перебування у нашому закладі ви почуєте бій старовинних курантів. Також, серед найдавніших експонатів – перший телевізор КВН 49, створений у радянський період. Загалом, у нас представлено експонати з понад 30 країн світу, здебільшого з пострадянського простору та країн Європи.
– Що заслуговує на особливу увагу?
– Нашою гордістю є на сьогодні найбільша в Україні колекція мобільних телефонів – це близько тисячі, і жоден з них не дублюється. У нас є навіть три телефони відомої британської фірми Vertu, вартість одного з яких у свій час була 75 тисяч доларів. А також близько ста найрізноманітніших стаціонарних апаратів. Загалом на зібрання такої колекції пішло три роки, і ми й надалі будемо продовжувати її поповнювати. З огляду на такий масштаб, хочемо подавати заявку на фіксацію рекорду України про найбільшу колекцію.
– Хто ваші найвдячніші відвідувачі?
– Дітлахи та школярі більше надають перевагу експонатам Музею науки і техніки, оскільки там є можливість перевірити закони науки на практиці: силу тертя, тяжіння, прискорення… У нас можна, наприклад, зав’язати шнурки на черевикові обценьками, скласти міст Да Вінчі. Натомість молодь і дорослі зацікавлено розглядають колекції Музею промислового дизайну.
– Коли можна завітати до музеїв та яка вартість квитка?
– Ми працюємо, як і Музей сучасного українського мистецтва Корсаків: у будні – з 12:00 до 20:00, вихідні та святкові – з 11:00 до 20:00. Квиток для дорослих вартує 80 гривень, для дітей – 60. Проте, в нас є цікава пропозиція з Музеєм сучасного українського мистецтва Корсаків – спільний квиток для дорослих вартує 100 гривень, для дітей – 70. Запрошуємо!
– Чим плануєте в майбутньому дивувати відвідувачів?
– Плани у нас цікаві та амбіційні (посміхається)! Вже на початку наступного року у нас запрацює лабораторія прототипування. Будь-хто, маючи цікаву задумку, може її реалізувати, скориставшись 3-D принтером. Тобто, можна самому реалізувати прототип до власного стартапу, а діти можуть створити якусь омріяну забавку. Оплата буде погодинною. Це свого роду унікальний та рідкісний проєкт не тільки на Волині, а й в Україні загалом. Деталі – згодом, але запевняю: буде цікаво!