Відомий луцький фотограф одружився
Луцький фотограф Роман Невестенко-Домбровський одружився
04 Березня 2024
Успішно!
Сьогодні фотографія стала одним з найуніверсальніших способів самовираження та мовою спілкування, яку всі розуміють. Одним змістовним фото можна розповісти цілу історію, а яскравий візуальний контент цінується більше, ніж найкрасномовніші тексти.
Текст: Аліна ХОЛБАН
Сьогодні фотографія стала одним з універсальних способів самовираження та мовою спілкування, яку всі розуміють. Одним змістовним фото можна розповісти цілу історію, а яскравий візуальний контент цінують більше, ніж найкрасномовніші тексти.
Як наслідок, професія фотографа впевнено тримається на хвилі шаленої популярності. Творчі люди беруть до рук фотоапарати та намагаються кожен у свій спосіб показати, яким вони бачать навколишній світ.
З часом фотограф-початківець починає впевненіше почуватися у новому амплуа, а його творчий доробок стає достатньо великим, щоб надати йому окремий «куточок» в інтернет-просторі. Тоді людина з камерою зі звичайного фотографа перетворюється на фотоблогера.
Взагалі, фотоблог – поняття доволі широке. Тут автору дається великий простір для фантазії. Блог можна об’єднати одою тематикою (наприклад, фотографії природи, як у National Geographic), публікувати окремі світлини та історії до них, ділитися різноплановими серіями, які яскраво демонструють світобачення автора, або ж використовувати цей ресурс у комерційних цілях – для залучення потенційних замовників.
Для фотоблогерів-початківців фотомагазин Вточку створив сім жартівливих антипорад, які (де)зорієнтують новачків під час створення власного блогу.
1. Не купляйте професійну техніку. Бленд, адаптер, лайткуб, софтбокс, рефлектор… Назавжди викиньте з голови ці нудні терміни та зосередьтеся на чистій творчості – істинному фотомайстру складний інструментарій ні до чого.
2. Забудьте про організованість і систематичність, ви ж творча особистість. Не обов’язково наповнювати фотоблог новим контентом стабільно раз на день, тиждень або місяць. Будьте непослідовними та непередбачуваними, вчіться тримати паузу та нагнітати інтригу. Нехай поціновувачі вашої творчості «зголодніють». Коли відчуєте, що момент настав, – зробіть так, як написано в пораді № 3.
3. Не відсортовуйте фотографії – економте час і керуйтеся правилом «чим більше, тим краще». Навіщо видаляти невдалі дублі, якщо можна показати їх світу? Публікуйте все підряд – на колір і смак товариш не всяк. Модель, яку сфотографували десять разів в одному ракурсі, пробні знімки, зроблені під час налаштування техніки, «завалений» горизонт, «змазані» кадри – покажіть глядачу залаштунки своєї роботи у всій красі.
4. Спаму, більше спаму! Не давайте про себе забути, атакуйте інфополе своєю постійною присутністю. Як тільки запустите фотоблог, киньте всі ресурси на агресивне просування. Нехай на кожному сайті спливає реклама з вашим обличчям, відео перериваються гучними промо-роликами, а папки «Спам» на електронних поштах користувачів постійно поповнюються актуальними новинами про ваші творчі досягнення.
Не забувайте і про соцмережі. Активно та наполегливо розкидуйте посилання на свій фотоблог під дописами інших користувачів (тематика неважлива). Заходьте на сторінки конкурентів і критикуйте їхні роботи, паралельно рекламуючи свої. Влаштовуйте словесні баталії у коментарях. Нехай аудиторія соцмереж знає, хто тут справжній професіонал з великої літери «П». Якщо вас нарешті забанили, знайте – це показник популярності.
5. Не звертайте увагу на конструктивну критику. Ніхто не розуміється на фотографії краще за вас. У відповідь на зауваження можна застосувати перевірений часом аргумент: «Я художник, я так бачу». А для того, щоб повністю захистити свій блог від негативу, що надходить ззовні, скористайтеся порадою № 6.
6. Не контактуйте зі своєю аудиторією. Взагалі. Вимкніть коментарі, будьте холодними та недосяжними – це створить ілюзію загадковості, а люди таке люблять. Не розповідайте про себе, не діліться цікавими думками і, боронь боже, не розкривайте секретів своєї майстерності – так ви ризикуєте потрапити в дике і небезпечне конкурентне середовище.
А про «колег по цеху» годі й казати. Не обмінюйтеся з ними досвідом і не шукайте поради у досвідчених майстрів. Це лише зруйнує ваше тонке художнє світобачення.
7. Пафос – на максимум. Якщо ви наважилися запустити власний фотоблог, про скромність треба забути. Невдале фото (яке ви опублікували, згідно з порадою № 4) можна зробити гарнішим завдяки гучній словесній характеристиці. Щедро сипте префіксами на кшталт «супер», «мега», «ультра», «гіпер» – це перевірений спосіб привернути увагу та навіть монетизувати свою творчість. «Весільний мегафотограф», «супермайстер гарних знімків», «ультраякісний контент», «мегакруті картинки» – звучить переконливо, солідно. Тим паче хто нас похвалить, як не ми самі?