Діти військових з Волині поїхали відпочивати до Польщі. ФОТО
Група сформована з пільгових категорій – діти військовослужбовців, загиблих Захисників України, з сімей ВПО, кілька обдарованих учнів Нововолинських ліцеїв.
09 Липня 2024
Успішно!
Що таке сталий розвиток, як зацікавлювати та надихати дошкільнят і як виховують малечу в прогресивних країнах?
Що таке сталий розвиток, як зацікавлювати та надихати дошкільнят і як виховують малечу в прогресивних країнах? Про це 28 вересня розповіла відома київська дослідниця та професорка Наталія Гавриш під час відкритої лекції у ВНУ ім. Лесі Українки.
Семінар «Дошкільна освіта для сталого розвитку» відбувся в рамках презентації факультету педагогічної освіти та соціальної роботи. На зустріч зібралися викладачі, студенти, директори закладів дошкільної освіти, методисти, вихователі – люди, які пов'язали життя з дошкільною освітою.
«Наш університет, як і більшість вишів світу, є традиційною науковою платформою, яка об’єднує діяльність науковців. Сьогодні наш факультет відкриває фестиваль науки, який відбуватиметься протягом тижня. Ми презентуватимемо вам свої наукові напрацювання, організовуватимемо круглі столи та практичні семінари, а також зустрічі з цікавими, неординарними, творчими людьми», – каже декан факультету педагогічної освіти та соціальної роботи Володимир Антонюк.
Після вітальної промови керівника факультету слово передали дослідниці проблем дошкільної освіти, лінгводидактині, головній науковій співробітниці лабораторії дошкільної освіти та виховання Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, докторці педагогічних наук, професорці Наталії Гавриш.
Під час семінару науковиця розкрила секрети прогресивної освітньої моделі, яка базується на понятті сталого розвитку.
«Поняття з’явилося наприкінці 80-х років. Це стиль життя, який дає можливість сучасним людям задовольняти свої потреби, але жити таким чином, щоб дати таку можливість і наступним поколінням», – пояснює Наталія Гавриш.
Дослідниця наголошує, що одним з головних мінусів у традиційній моделі виховання дошкільнят є інформування про важливе без практичного підкріплення.
«Наша традиційна освіта, на жаль, часто буває «про», а не «для». Я можу скільки завгодно розповідати про те, як берегти природу, любити професію, поводитися культурно. Але навряд чи у дитини виникне бажання діяти саме так. У неї має пробудиться усвідомлення, чому це важливо та що буде, якщо робити навпаки. Треба не розмовляти про збереження енергії, а вимикати світло, не казати про важливість води, а закривати кран, коли він не потрібен, не розповідати про дружбу між народами, а елементарно вітатися», – каже Наталія Гавриш.
Науковиця вважає, що вихователь має не стільки дати корисну інформацію, скільки допомогти дитині сформувати власне ставлення до того чи іншого явища.
«Ми з вами повинні змінювати свідомість дитини, – звернулася дослідниця до колег. – Наше завдання – не один раз дати попрактикуватися, а сформувати сталу звичку діяти саме так. А вона формується протягом трьох тижнів».
Лекція Наталії Гавриш запам’ятається луцьким слухачам не тільки цікавою інформацією, але і фізичною активністю: під час доповіді дослідниця запропонувала аудиторії зробити знайому багатьом вправу – поплескати в долоні та потупати ногами у певному ритмі.
Для кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти лекторка підготувала особливий подарунок – ляльку, яка відтепер займає місце в університетському музеї іграшок.
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].