Як мають діяти водії громадського транспорту під час повітряної тривоги
В Україні розробили алгоритм дій для водіїв громадського транспорту при сигналі повітряної тривоги.
15 Серпня 2022
Успішно!
Вже 10 квітня у християн східного обряду починається Страсний тиждень, який передує святу Воскресіння Христового або Великодня
Вже 10 квітня у християн східного обряду починається Страсний тиждень, який передує святу Воскресіння Христового або Великодня. Кожен день цього періоду називається «страсним» або «великим», кожен з них має свої правила поведінки.
ZN.UA розповідає, що і в який день рекомендують робити.
Понеділок, 10 квітня:
Цього дня віряни згадують розповідь про те, як Христос прокляв дерево смоковниці (інжиру), яке було вкрите листям, але безплідним. Після цього воно одразу ж зів'яло на очах у супутників Ісуса.
Чудо має важливе моральне значення для кожної людини: кожну мить необхідно бути готовим до зустрічі з Богом, щоб не виявитися духовно порожнім і безплідним.
У народі в цей день заведено прибирати дім. Вважалося також, що співати та танцювати у понеділок – гріх. Не можна також лаятись, сваритися та лихословити.
Їсти у Великий понеділок можна хліб, овочі, фрукти, але деякі віряни дотримуються суворого посту та проводять понеділок зовсім без їжі.
Вівторок, 11 квітня:
Цього дня віряни згадують притчі про Друге пришестя Христа, 10 дів і талантів.
У народі у вівторок було заведено завершувати прання, пошиття та прасування одягу. Крім того, до свята обирали скатертину, якою накриють стіл, та рушник, з яким підуть на великодню службу.
Цього дня можна їсти гарячу їжу без олії. У вівторок також купують продукти для Великодня.
Середа, 12 квітня:
У Велику середу християни згадують про зраду Юди, оскільки це день, коли він зрадив вчителя за 30 срібників.
Цього дня заведено закінчувати роботи з доброустрою будинку та заготовляти яйця для фарбування на Великдень. Вважається, що яйця, зібрані чи куплені цього дня, довго не зіпсуються.
У цей день вживають їжу без олії.
Четвер, 13 квітня:
У народі цей день називають Чистий четвер. Починати його прийнято з купання до світанку, вважається, що вода в цей день набуває цілющої сили.
Окрім того, господині цього дня пекли паски. Перед замішуванням тіста необхідно помолитись, вважається, що без цього воно не зійде.
У Чистий четвер також заведено причащатися та класти на стіл хліб та освячену сіль.
П'ятниця, 14 квітня:
Страсна п'ятниця – це найсуворіший день Страсного тижня. Вважається, що цього дня Христа розіп'яли на Голгофі. У народі вважали, що в цей день не можна веселитися і виконувати роботу по дому. Існує приказка «хто сміється у п'ятницю, проплаче цілий рік».
На згадку про страждання Христа заборонено вживати їжу.
Невід'ємною частиною богослужінь у цей день є Плащаниця – плат великого розміру з зображенням тіла Ісуса Христа у труні. Їсти заборонено до її винесення на вечірньому богослужінні. За переказами, Йосип з Аримафеї загорнув тіло Ісуса Христа після Його хресних страждань та смерті у Туринську Плащаницю.
Субота, 15 квітня:
Субота вважається днем спокою. Цього дня віряни згадують про поховання Христа та його перемогу над смертю.
У свято закінчували фарбувати яйця та збирати великодній кошик. Увечері служать Святу Літургію, після якої оголошують щасливу звістку про воскресіння Христа.
Субота – останній день Великого посту.