Про що говорять «айтішники»: репортаж із ІТ-конференції у Луцьку

03 Грудня 2019

Текст і фото: Міла РОСПОПА

Ще зовсім недавно все, що я знала зі сфери ІТ – кілька образливих стереотипів та бородатого хлопця моєї подруги. Сьогодні мені відомо, як потрапити в ІТ, які головні тенденції галузі та хто програмуватиме наше майбутнє.

Перша Всеукраїнська ІТ-конференція Start in IT від комп’ютерної академії ШАГ зібрала у Луцьку потужну спільноту. У холі кінокомплексу Adrenalin City маленькими групами гуртувалися майбутні веб-розробники, спеціалісти з кібербезпеки та всі, кому цікавий світ інформаційних технологій.

Реєстрували учасників близько години. Тих, хто запізнився, було дуже мало. Приходили в основному заздалегідь.


14-річний Ілля прийшов з мамою. Хлопець вже п’ятий рік поспіль навчається у «ШАГ». Каже, що мріє стати спеціалістом з кібербезпеки, бо в майбутньому основні загрози будуть зосереджені саме в інформаційній сфері. Сьогодні хлопець вже вміє монтувати відео, створювати сайти та програмувати.

Біля тематичної фотозони не дуже багато охочих зробити знімки. Організатори кажуть, що ця спільнота трохи замкнена. Не дозволяє фотографувати себе і моя співрозмовниця Наталія. Дівчині 20 років, вона працює рекрутером у ІТ-компанії і запевняє мене, що всі стереотипи про «айтішників» – застарілий міф.

«Дуже часто говорять, що «айтішники» – задроти. Але ні. У них насправді такі креативні ідеї! Можливо, їх вважають дивними через те, що вони дуже сконцентровані на своєму завданні, і не відходять від нього. Але тут якщо щось не так поставиш – в тебе може полетіти місячна робота.

Насправді ж, коли вони виходять на чай чи перекури, вони травлять звичайні жарти, які притаманні звичайним людям», – розповідає Наталія і показує креативні наклейки від організаторів з типовими жартами інформаційних технологів.

Конференція стартує майже без запізнень. Починається все із виступу модератора заходу, директора департаменту ІТ академії ШАГ Миколи Лінчука. Він розповідає про те, як потрапити у галузь. Далі виступає спікер із Рівного Сергій Сидорчик. Він наголошує на тому, що технології розвиваються суперстрімко, і людям потрібно відповідати вимогам часу.

«Світ змінюється, професії змінюються і майбутнє буде точно не таким, як воно є зараз. Тому варто вчитися, розвиватися і розуміти тенденції на ринку праці для того, щоб потім мати роботу. Дуже класно, що ця конференція відбувається в Луцьку, а не у Львові чи Києві, тому що там такого багато, і дуже часто люди, які живуть у Луцьку чи в Рівному, з якого я приїхав, переконані, що перспектив у їх місті нема. Але вони є, і потрібно розвиватися і вкладати в себе», – зазначив спікер.

Про те, як стати веб-розробником, говорив житомирянин Руслан Новіков. Спеціаліст СЕО луцької компанії Артефакт Андрій Сірук запевняв, що без просування веб-розробка є неефективною. Говорив також про інструменти інтернет-маркетингу на шляху користувача від ідеї до покупки.

На кава-брейку учасники конференції спілкувалися зі спікерами. Далі розпочався другий блок виступів, під час якого лучанин Олександр Лінчук говорив про те, як зі знаннями, здобутими під час навчання, влаштуватися на роботу.

Пожвавлення у залі викликав інтерактивний виступ вчительки Ярослави Бондар, що демонструвала технології доповненої реальності.

«Я зараз цікавлюся доповненою реальністю, і виявилося, що це дуже цікавий і дуже сучасний тренд в ІТ, про який чомусь мало знають. Тут можна навіть самим створювати ці ефекти, і це сьогодні роблять навіть діти».


Про масштабування бізнесу онлайн говорив Олександр Слупко.

Цікавим був завершальний виступ веб-розробника компанії Astound Commerce Романа Лободи. Він розповідав про власний досвід в ІТ і те, як потрапити в сферу, якщо ти раніше умовно пік пироги.

«Я хотів потрапити в сферу ІТ, і все, що було потрібно, я вчив сам. Але єдине, що я робив – це не спочатку починав щось вчити, а потім ішов в ІТ-компанію, а навпаки: я приходив і питав, що мені потрібно знати, аби тут працювати. Мені казали, що потрібно те і те, і дали завдання, яке я мав зробити за півтора місяці. Я це зробив, і так я тут».



«ІТ-галузь зараз дуже перспективна, і чим далі ставатиме все перспективнішою, тому що все переходить на ІТ. Кількість інтернет-магазинів росте, і будь-який солідний бренд хоче якісний тестований додаток. І та компанія, яка може зробити такий додаток, буде в тренді», – підсумував Роман.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЛУЦЬКУ ВІДБУДЕТЬСЯ МАСШТАБНА ВСЕУКРАЇНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ START IN IT 2019


















2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter