Красивий лайфхак: 5 скрабів для тіла, які можна приготувати вдома
Для того, аби доглядати за тілом, не обов'язково відвідувати салони краси
10 Грудня 2023
Успішно!
Наприкінці минулого тижня у Луцьку відбувся «Апгрейд для матусі» – цікава подія для жінок, які планують стати мамами або виховують малечу.
Наприкінці минулого тижня у Луцьку відбувся «Апгрейд для матусі» – цікава подія для жінок, які планують стати мамами або виховують малечу. В рамках заходу на четвертому поверсі РЦ «Промінь» облаштували тематичний ярмарок, фотовиставку та змістовну програму лекцій і майстер-класів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯРМАРОК, Б'ЮТІ-СЕКРЕТИ ТА ПОРАДИ ПСИХОЛОГА: У «ПРОМЕНІ» ВЛАШТУВАЛИ «АПГРЕЙД ДЛЯ МАТУСІ». ФОТО
Однією зі спікерок події стала косметологиня Валерія Смедюк. Вона розповіла про особливості догляду за шкірою перед, під час та після вагітності.
«Таблоїд Волині» також відвідав подію та дізнався, які косметологічні процедури можна, а які не варто робити в ці періоди.
В першу чергу, якщо ви завагітніли, про це треба сказати вашим спеціалістам: косметологам, візажистам та іншим. Адже у цей період наша фізіологія змінюється і організм та шкіра потребують нового догляду.
Перше, що відбувається в організмі жінки під час вагітності – це гормональний бум: з’являється надлишок естрогену та тестостерону. Це відображається на стані шкіри.
Володарки жирної шкіри «розквітають» в цей період: шкіра стає більш сяючою, закінчуються незначні запалювальні процеси.
А от у жінок з сухою чи нормальною шкірою з’являється акне, а також непереносимість речовин, які раніше шкіра сприймала добре. Через зниження рівня деяких мінералів шкірні покрови стають тоншими, що може спровокувати ріст небажаного волосся на різних ділянках тіла.
Ще один аспект – це пігментація, яку також називають «маскою вагітності». Позбутися її практично неможливо. Вона зникає сама собою після пологів, або ж через два-три місяці після завершення лактації. Тут слід застосовувати профілактичну тактику: користуватися сонцезахисними кремами (оксид титану та оксид цинку), антиоксидантами та сироватками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МРІЇ БАТЬКІВ, ДИТЯЧІ МАНІПУЛЯЦІЇ ТА ДИСЦИПЛІНА: ЛУЦЬКА ПСИХОЛОГИНЯ РОЗПОВІЛА ПРО ПРАВИЛЬНЕ ВИХОВАННЯ. ФОТО
Найважливіше питання, яке хвилює кожну жінку під час вагітності – це зміна об’єму та форми тіла. На обличчі та руках можуть з’являтися набряки, а через швидке розтягування на шкірі іноді утворюються стрії та рубці.
В гінекології існує градація: якщо дівчина від природи тендітна, вона набирає близько 17 кілограм під час вагітності. При нормальній вазі додається 12 кіло, а дівчата з надлишком ваги набирають не більше семи кілограм.
Багато речовин, які застосовують в косметології, заборонені під час вагітності. Серед них – ретинол, похідні вітаміна А, ретиноїва кислота, гідрохінон, саліцилова кислота та інші.
Категорично заборонені в цей період уколи краси, мезотерапія, біоревіталізація, плазмотерапія, бутулінотерапія.
У салоні можна робити доглядові процедури з використанням гіпоалергенної косметики.
Щоб підготуватися до розтяжок, на ранніх стадіях вагітності слід робити зволожуючі процедури для всього тіла.
Масажні техніки можна застосовувати на всіх частинах тіла, крім живота.
Ще один цікавий метод, який не завадить вагітним – тейпування, який також застосовується у спортивній медицині та при різних фізичних навантаженнях. При цьому на різні ділянки тіла накладаються спеціальні стрічки. Вони використовуються на пізніх етапах вагітності, а після пологів допомагають укріпити передню черевну стінку.
Серед салонних процедур дозволені різноманітні скатки та поверхневі пілінги.
Замінити салонні процедури можна і домашнім доглядом – очищенням, тонізацією, використанням денних та вечірніх кремів. При цьому обов’язково обирайте гіпоалергенні лінійки.
Лайфхак: взимку нічний крем краще використовувати вдень, а денний – ввечері. Зволожувальні денні креми містять багато води, тому на морозі вони будуть кристалізуватися, що призведе до руйнування тканин шкіри. В той час як жирні нічні креми захищатимуть обличчя від впливу морозів.
Це можна робити через два-три місяці після завершення годування груддю. Тоді відновлюється гормональний баланс та захисні функції шкіри, а больовий поріг повертається до норми.
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].