Успішно!

біхелсі

Незламна нація: луцькі історії про волонтерів

В Україні кожен щонайменше раз, але займався волонтерством

В Україні кожен щонайменше раз, але займався волонтерством. Знайти те, чого ніде немає, доставити туди, куди немає доріг, зігріти серце й тіло, виявити безмежну доброту – це про український волонтерський рух, який здатен на все. І ми щоразу це доводимо. 

Увесь світ відзначає 5 грудня міжнародний День волонтера. Редакція Район.Луцьк зібрала історії незламності й висловлює слова подяки нашим хоробрим волонтерам. 

Безперервний конвеєр допомоги: луцький «Адреналін» трансформували на цілодобовий волонтерський хаб

Волонтерська діяльність в «Адреналін Сіті»
Волонтерська діяльність в «Адреналін Сіті»

Одним із найбільших волонтерських хабів Луцька є розважально-культурний центр «Адреналін Сіті»

На його базі сформували кілька осередків діяльності. Центр для біженців розмістили у колись бенкетному залі ресторану «СтопКадр». Арт-хостел «Адреналін» перетворили на сімейні помешкання для мам з дітьми. На складах мережі «Наш Край» працює повноцінний цех з виготовлення сухпайків та аптечок для бійців. У  Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків діє «Арт-батальйон», а на базі бізнес-академії PMBA проводять курс із тактичної медицини та бойової підготовки.

Навчання з тактичної медицини від VolWest Hub пройшли 10 тисяч людей

Навчання з тактичної медицини
Навчання з тактичної медицини

З перших днів повномасштабної війни місцеві волонтери проводять навчання з тактичної медицини та бойової підготовки.

Загальне число людей, що пройшли навчання, перевалило за 10 000 осіб. Це – рекордна для України кількість.

Рятувати бійців на полі бою: як працює Технопарк Центр медичних інновацій

Робота в Технопарку
Робота в Технопарку

Волонтери формують аптечки та тактичні рюкзаки, шиють м'які ноші, виготовляють турнікети, шини для фіксації кінцівок та евакуаційні стропи, згідно з міжнародними стандартами. Передають їх на фронт, а також проводять постійні навчання з тактичної медицини та розробили власний навчальний посібник та відеокурс.

Луцькі волонтери комплектують аптечки на фронт

Волонтери центру «VolWest Hub» розповіли, що аптечки збирають за натівськими стандартами. Консультують їх ветерани різних війн з США й Ірландії. Загалом на аптечки витратили вже 33 млн грн і продовжують збирати кошти.

Луцькі волонтери комплектують аптечки
Луцькі волонтери комплектують аптечки

«Українці не мають права зараз бути ніякими». Історія волонтерки Тетяни Репницької

Тетяна Репницька
Тетяна Репницька

Кажуть, що в темні часи добре видно світлих людей. Світло Тетяни Репницької і справді зараз побачили тисячі людей. Біженці, які знайшли прихисток в луцькому Арт-хостелі «Андреналін». Лучани, які п’ять місяців поспіль приходять на заняття із тактичної медицини. Військові, які отримують на передову зібрані волонтерами VolWest Hub аптечки, медицину, сухпайки.

До війни Тетяна Репницька очолювала один із бізнесів волинської корпорації VolWest Group – бізнес-академію PMBA та ряд інших проектів. Тепер, із першого дня повномасштабного вторгнення, весь свій час та все своє світло Тетяна віддає для перемоги.

Війна роздала нові ролі: як креативний сектор Луцька став міцним тилом

Ті, хто бореться в тилу
Ті, хто бореться в тилу

Лучани, які і всі українці, 24 лютого прокинулися не через будильники, а від звуків вибухів. У цей день життя поділилося на «до» та «після». З першого ж дня чимало містян, які раніше творили креативний сектор міста, згуртувалися і, так би мовити, перекваліфікувалися. 

Театрали стали логістами, есемемники розвідниками, організатори бізнес-тренінгів почали навчання з тактичної медицини та бойової підготовки, а профі з івент-індустрії пішли до лав Креативної армії Волині.

«Я постійно в смерті», – волонтерка, яка привозить додому тіла загиблих Героїв

Тетяна Потоцька-Євчук
Тетяна Потоцька-Євчук

Війна змінила наше життя і стрічку у соціальних мережах. У ній з’явилося багато жалобних дописів «Загинув друг, чоловік, батько, брат…», «Прощання із загиблим захисником відбудеться…» і багато коментарів зі словами співчуття і фразою, яка для багатьох тепер має окреме значення: «Герої не вмирають»! 

Та поза соцмережами залишається ще одна велика проблема – знайти і привезти тіло загиблого героя з передової додому, щоб з гідністю його поховати. 

На Волині цим займається волонтерка Тетяна Потоцька-Євчук. Її життя теж кардинально змінилося після 24 лютого. Раніше вона організовувала паломницькі поїздки за кордон. А тепер на її авто цифра «200»: вона – волонтерка і привозить додому тіла загиблих захисників України.

«Ми – місточок між Україною і Данією»: розмова з данськими волонтерами

Данські волонтери
Данські волонтери

До волинських волонтерів приїхали колеги з Данії. Їхня організація не лише допомагає Україні матеріально, а й займається популяризацією українського питання в рідній країні. 

Журналістам Район.Луцьк вдалося поспілкуватися з благодійниками та дізнатися, що спонукає їх до такої діяльності. 

З пончо в плащ-палатку: луцький бренд шиє дощовики для українських військових

Бренд «Parasol'ka»
Бренд «Parasol'ka»

Бренд «Parasol'ka» з Луцька розробив дощовики для українських військовослужбовців. Перша партія вже поїхала в Сєвєродонецьк, Авдіївку та Запорізьку область.

Журналісти Район.Луцьк поспілкувалися з розробницями дощовиків та дізналися про тонкощі такої волонтерської діяльності.

З Луцька в гарячі точки: як волинські волонтери збирають сухпайки для військових

Волинський сухпайок
Волинський сухпайок

У Луцьку волонтери створили проєкт «Волинський сухпайок». Вони формують індивідуальні харчові набори для українських військових, які не мають змоги повноцінно харчуватися. З початку повномасштабного вторгнення благодійники зібрали та передали на передову понад 20 тисяч пакунків з сухими харчами. 

Культурні хаби у війні: як юнацька бібліотека в Луцьку стала волонтерським центром

Волонтерський хаб у бібліотеці
Волонтерський хаб у бібліотеці

Волинська обласна бібліотека для юнацтва – це не просто книгозбірня, а повноцінний творчий та волонтерський хаб. Тут активно займаються з дітьми захисників, роблять безліч акцій на підтримку ЗСУ, збирають книги для українських біженців за кордон, формують сухпайки та плетуть кікімори для солдатів.

Енергія світла для військових: як у Волинському університеті створюють сонячні батареї на фронт

Сонячні батареї для військових
Сонячні батареї для військових

Українські військові вже понад пів року боронять країну від окупантів. У зоні бойових дій немає звичайних благ цивілізації, тому волонтери та благодійники намагаються забезпечити бійців усім необхідним. Студенти та викладачі Волинського національного університету імені Лесі Українки не залишилися осторонь, та теж допомагають українським військовим з тилу.

Одним із проєктів започаткованим освітянами стало виготовлення сонячних панелей, якими можна заряджати не тільки телефони, а й інші різноманітні ґаджети.

Нема натхнення на моду: луцький кутюр’є шиє рукавиці для військових

Руслан Лазарєв
Руслан Лазарєв

Руслана Лазарєва добре знають шанувальники ексклюзивного ділового одягу у Луцьку і Києві, де є майстерні кравця.

Пошиті його руками костюми носять арабські принци. 

Але зараз кутюр’є за добу відшиває близько семи пар шкіряних комплектів рукавиць для військових. Передає волонтерам, а ті своєю чергою розподіляють амуніцію за потребою.

У Луцьку брати-волонтери виготовляють іменні жетони для військових

Брати з Луцька виготовляють військові жетони
Брати з Луцька виготовляють військові жетони

На одному з підприємств Луцька безплатно виготовляють іменні жетони для військових. Брати-волонтери Сергій та Микола Костєлови почали займатися цією справою від початку повномасштабної війни.

Скільки виготовили жетонів за час воєнного стану не рахували, але кажуть, що точно більше кількох тисяч.

На відкритому вогні та з любов'ю: у луцькому кафе готують безплатні обіди для переселенців

Подружжя Окладних
Подружжя Окладних

Подружжя Окладних,  яке володіє двома закладами харчування у Луцьку, вирішило допомагати смачними безплатними обідами людям, що втратили дім. За півтора місяця повномасштабної війни у кафе «Легенда» вже встигли похарчуватися понад 650 переселенців. Кожного дня заклад відвідують від 15 до 60 людей.

Перемога буде за нами: луцький виробник крісел-мішків забезпечує військо аптечками

Дмитро Пуха
Дмитро Пуха

Дмитро Пуха з Луцька вже понад три роки займається виробництвом крісел-мішків під брендом «Push Bags». Починав із невеликої майстерні. А за місяць до повномасштабного вторгнення росії в Україну виробництво переїхало на нове місце на Завокзальному ринку. Власник сподівався розпочати тут нову сторінку історії успіху. 

Зрештою, так і сталося. Щоправда, успіх полягає тепер в іншому – майстерня стала своєрідним штабом з виготовлення якісних медичних аптечок для військових. До справи долучилися десятки волонтерів: хтось фінансово, хтось матеріалами чи роботою. Вони пошили та передали військовим уже понад 500 аптечок.

Луцькі волонтерки шиють тактичні рукавиці для військових

Луцькі волонтерки шиють рукавиці для військових
Луцькі волонтерки шиють рукавиці для військових

У Луцьку волонтерки пошили понад тисячу пар тактичних рукавиць для українських захисників

За сім місяців роботи пошили більше тисячі пар тактичних рукавиць для українських бійців. Зараз шиють партію готують для бійців 14-ї окремої механізованої бригади.

Як розповіла волонтерка Наталія Майструк, від перших днів повномасштабного вторгнення окупаційних військ в Україну разом з іншими жінками з мікрорайону Вишків організувалися задля допомоги армії.

 

 

 

Додати новий коментар