«Надія тільки тримає на цій бл**скій Землі», – одна з останніх переписок загиблого «кіборга» з Волині

30 Травня 2022

Волинський «кіборг» Валерій Гонта, який загинув на війні, незадовго до смерті зізнався, що лишився сам на сам зі своїми проблемами. В одному з останніх листувань воїн розповів, що про Героїв Донецького аеропорту в Україні забули, а сам він найбільше боявся потрапити у боргову залежність через поранення, які отримав у ДАП.

Переписку із полеглим Героєм оприлюднив у Фейсбуці депутат Волинської обласної ради Іван Мирка, пише ІА «Конкурент».

Валерій Гонта – один із легендарних «кіборгів» Донецького аеропорту, подвиг яких оспіваний у фільмах, піснях і книгах, був вимушений звертатися по допомогу на лікування до малознайомих людей. Адже виявилось, що в реальному житті про Героїв забули.

Валерій Гонта в одній з останніх переписок з депутатом зазначає, що завдяки волонтерам вдалося зібрати близько 18 тисяч гривень на лікування. Зволікати з цим часу не було, адже воїну видалили хребця, окрім того, потрібно було робити чистку вуха. Банк відмовив йому у наданні кредиту через наявність інвалідності, яку отримав, підірвавши своє здоров'я у Донецькому аеропорті.

Окрім вартості самого недешевого лікування, воїн самотужки покривав й супутні витрати: аналізи, діагностику.

«Взяв у кредитних спілках, які вже два місяці тягну. Взявся мені допомагати Сергій Ярошенко, начальник «біржі» Турійська, він учасник АТО. Бо в Ковелі мене просто не почули й, як завжди, на День «кіборга» забули. А на день добровольця одні ті самі красувалися, які вигідні владі», – написав Валерій Гонта.

«Кіборг» повідомив депутату, що пролікувався, а тепер шукає вихід із непростої фінансової ситуації.

«Державні виплати як завжди – завтра, післязавтра, в червні. А відсотки душать вже, боюсь, щоб не попасти в боргову яму, з якої не вилізу», – зізнався депутату Валерій Гонта.

Він звернувся до Івана Мирки з проханням порадити людину, яка могла б позичити 60 000 тисяч гривень на певний строк, щоб закрити цю кабалу.

«Бо з кожним днем тягне назад, переплати за 2 місяці – вже як півсуми 60 000, і це просто біг на місці», – розповідав Герой.

Валерій Гонта додавав, що збирати дрібними сумами серед людей немає часу, адже борг наростає.

«Коли я по пораненню отримав 400 000 гривень, то була купа друзів. А коли не можу від держави й серед друзів знайти 60 тисяч – пропали всі. Залишилися одиниці», – розповідав Валерій Гонта.

Також «кіборг» зазначив, що варто було б провести перевірку деяких благодійних фондів.

«Надія тільки тримає на цій бл**скій Землі, де ми нікому не треба. Я, як кавалер «Ордена за мужність ІІІ ступеня», «Людина Волині 2017 року», «кіборг», піду з тачкою на базар продавати випічку, щоб заробити 300 гривень. Бо роботи нема або не беруть. А державі ми потрібні на всілякі держсвята», – емоційно писав тоді Валерій Гонта.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter