На площі перед РЦ «Промінь» безпритульних песиків віддавали в надійні руки. ФОТО

20 Травня 2019

Текст і фото: Анна ПАНЧЕНКО

На фестивалі «Мокрі носики», організаторами якого стали РЦ «Промінь» та КП «Ласка», двадцятьом собакам з «Ласки» шукали люблячих господарів. Фестиваль відбувся 19 травня на площі перед розважальним центром.

Організатори пояснили, що головною метою заходу було привернути увагу людей до братів наших менших, змінити культуру і ставлення людей до собак з вулиць, а також – зменшити кількість безпритульних псів, прилаштувати безпритульних тварин з КП «Ласка», а в перспективі – усіх інших собак з притулків Волині.







Всі, хто прийшов цього дня до «Променя», мали можливість познайомитись з 20-ма песиками, яких підготували до цієї зустрічі.

Хвостаті пройшли через руки грумера – Яни Карпінської. Вона їм підстригла кігтики, зробила стильну стрижку, а волонтери помили кожну тварину пахучим шампунем. За кожною собакою закріпили волонтерів-кураторів, які заспокоювали тварин та розповідали відвідувачам важливу інформацію про улюбленців. Волонтери знали про собачок дуже багато, адже перед фестивалем провели не один тиждень вивчаючи характер псів та ознайомлюючись з ними. В результаті на фестиваль взяли 20 собак, які є дружні до інших тварин та неагресивні до оточуючих.









Активістка та волонтерка Мар'яна Найдич розповіла, що допомагати безпритульним тваринам вона розпочала після сумної історії, яка сталась з її власним псом, який був на межі життя та смерті. Завдяки зусиллям КП «Ласка» собака вижила, а Мар'яна вирішила допомагати тваринах, які перебували на цьому підприємстві.

На території фестивалю лунала музика, було розташовано три фотозони та спорудили 8 цікавих локацій: «Інформація», «20 собак з КП «Ласка», «Спитай у ветеринара», «#мішок добра», Hand-made, Дитяча локація, Локація від Royal Canin та «Сцена».










У зоні «Інформація» були відповіді на всі важливі запитання враховуючи й інформацію про благодійних партнерів, які зробили свій внесок. Особливу подяку організатори висловили Royal Canin, Олександрі Сов’як, Віталію Передрі, Володимиру Котлярчуку, «ВолиньПоліграф» та Жанні Гадяк, які подарували фестивалю 1000 наклейкок для «#мішокдобра» та 2 500 флайєрів. Також подкували «СПД Пундор» в особі Оксани Пундор, яка подарувала 50 магнітів з інформацією про ветклініки міста Луцька, команді «Партизан», зокрема Миколі Жичуку, який забезпечив наклейками на авто «#мокріносики», «City Print» за друк Правил утримання тварин у вигляді книжок.

Саме на цій локації можна було укласти договір з КП «Ласка» та отримати тварину. Втім цей договір можна було підписати новому власнику тварини маючи при собі паспорт чи водійське посвідчення. До слова всім, хто зумів вибрати з двадцяти песиків, свого вірного друга чекав подарунок, а саме: місячний запас корму, мисочку для їжі, повідок та ошийник, які забезпечив партнер заходу Royal Canin.

Найменші відвідувачі фестивалю теж залишилися задоволені – дитяча локація вражала кольоровими барвами та смаколиками. У царстві дітей був єдиний володар – «Смугастий носоріг». Аніматори, різні майстер-класи, конкурси з подарунками, біо і глітерні тату та малюнки на щічках дітлахів – це те, що чекало на маленьких відвідувачів фестивалю.





Локація Hand-made радувала око цікавинками, неймовірними прикрасами ручної роботи та завжди усміхненими людьми. Майстер-клас від гончара Михайла зібрав навколо себе всіх, хто любить працювати руками.

Надзвичайно важливою на фестивалі була локація «#мішок добра». Тут усі бажаючі змогли або пожертвувати кошти, або принести як ліки та їжу для тваринок, які цього потребують.

Відвідувачі благодійного заходу мали змогу познайомитися і поспілкуватися з Вадимом Нечаєвим, завдяки фонду якого врятували дуже багато безпритульних тварин.

Локацію «Спитай у ветеринара». представила неперевершена і досвідчена ветеринарка-волонтерка, яка врятувала життя не одній тварині у Луцьку – Яна Коханюк. Кожен міг поставити питання і почути компетентну відповідь фахівця щодо свого меншого друга.




Та найголовнішою локацією була сцена. Саме там оголошували щасливчиків, які йшли додому з новими хвостатими друзями та з подарунками. Запрошені на захід спікери розповідали важливу та корисну інформацію про тварин та їхнє утримання. Серед доповідачів були: представниця КП «Ласка», Юлія Сухославська, директорка КП «Ласка» Наталія Рудь, яка виступила з промовою «Ласка зсередини», Яна Коханюк розповіла для чого потрібні щеплення тваринам. Також на головній сцені фестивалю виступив кінолог, власник розплідника Бернський зенненхундів «Alexberns» Олександр Червінський, Анна Павлось та Антоніна Гошовська розповіли важливу інформацію про каністерапію, а співорганізатор фестивалю Анна Курнєва ознайомила присутніх з правилами утримання собак у Луцьку.

Зокрема Наталія Рудь розповіла про те, як очоливши підприємство, вона ввела нову ефективну програму електронної реєстрації тварин, яка ґрунтується на світовому досвіді. Відтак вже через 9 місяців вилікували, вакцинували та ідентифікували приблизно 400 тварин!

«Потік тварин – відкритий кран, нам необхідно контролювати народжуваність собак»,– зазначила директорка КП «Ласка».

Анна Курнєва розповіла, що цей фестиваль став для неї «американською мрією», яку вона носила у своєму серці більше року. Справа в тому, що співорганізаторка цього заходу бачила схоже дійство у Москві, після чого точно вирішила – це те, що вона має повторити в Луцьку.

Команда волонтерів та організаторів працювала віддано та дружно, а відвідувачі, своєю чергою, відчули на собі всю цінність їхньої праці. Були серед них і «брутальні» чоловіки – байкери й такі, які приїхали на фестиваль подолавши 40 кілометрів:

«Все для того,щоб навчити дітей любити тварин», – прокоментувала вчителька Ніна Куземенчук, яка привезла на фестиваль своїх учнів.

В результаті, завдяки спільним зусиллям з фестивалю в свій новий дім поїхало 11 собачок, а їхні ж господарі отримали величезне щастя та вірних хвостатих друзів.




***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

4
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter