Мер Луцька розкритикував перформанс, де «мужик бігає без трусів»

23 Грудня 2021

Під час чергової сесії Луцької міської ради між депутаткою Аллою Доманською та міським головою Ігорем Поліщуком виникла суперечка щодо програми розвитку культури Луцької міської територіальної громади. В ході дискусії мер пригадав перформанс київського митця Антона Романова, що показали на фестивалі «Мандрівний вішак» чотири роки тому.

Про конфлікт на сесії пише ІА «Конкурент».

«Я сьогодні не буду підтримувати програму розвитку культури. Програма була внесена на розгляд депутатів в останнім момент. Мені б хотілося більше приділити їй часу. Такий стан справ обгрунтували тим, що вивчали ситуацію у приєднаних селах», – заявила Алла Доманська.

Депутатка пригадала, що в цей час прийняли рішення про призначення Заборольського будинку культури, переведення Прилуцького будинку культури в інше підпорядкування тощо. На думку депутатки, це мало б бути наслідком проведеного аналізу ситуації.

Також Алла Доманська додала, що в процесі підготовки до сесії їй стало відомо, що готується концепція розвитку клубних закладів.

«Тепер виникатиме питання: наскільки програма відповідає концепції, а концепція – програмі», – зауважила депутатка.

Що ж до змісту програми, то Алла Доманська заявила, що, на її думку, головною метою програми розвитку культури «неприпустимо ставити модернізацію інфраструктури».

«Модернізація – це лише засіб, а не основна мета розвитку культури. В першу чергу, культура – це про роботу з людьми», – вважає Алла Доманська.

Також депутатка невдоволена індикаторами оцінки якості виконання програми. На її думку, всі програмам Луцької міської ради не вистачає конкретних цифр.Загалом же, Алла Доманська вважає, що у Луцьку недооцінюють культуру, як показник сталого розвитку громади.

Виступ Алли Доманської прокоментував міський голова Луцька Ігор Поліщук.

«Я вважаю, що вам, як працівнику закладу культури, некоректно давати такі коментарі. По-перше, ваша етика і ваше розуміння субординації залишає бажати кращого. По-друге, культура – це не тільки, коли у Луцькій художній галереї театр організовує перформанс, де мужик бігає без трусів», – звернувся Ігор Поліщук до депутатки.

Нагадаємо, вистава, яку показали у галереї мистецтв у 2017 році, має назву «Мапа ідентичності/Мова ворожнечі». У ній Антон Романов підіймає питання ідентифікації кожної людини та використовує власне тіло як мистецький об'єкт.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter