Лучанка розповіла, які моделі сидять без роботи. ФОТО

30 Жовтня 2018

24-річна лучанка Катерина Шелестюк не планувала опановувати моделінг. Дівчина навчалася на ветеринара і навіть не думала, що працюватиме в іншій сфері. Коли їй виповнилося 16 років, пішла у модельне агентство Марини Занюк – МZM Models.

Щоб вийти на міжнародний модельний ринок, дівчина докладала максимум зусиль і таки отримала вигідні контракти від агентств. Вона багато разів працювала у Китаї, один раз – в Туреччині. Нині Катя живе у Варшаві, працює моделлю в агентстві Charme de la mode. А нещодавно красуня повернулася з Milan Fashion Week, пише газета Волинські Новини від 25 жовтня.



«Величезні переваги моєї роботи – це те, що я можу подорожувати, знайомитися з різними людьми, удосконалювати свою англійську, – каже Катя. – Здебільшого контракт розрахований на кілька місяців. За цей час я встигаю ознайомитися з життям та культурою країни, у якій перебуваю».

Дівчина зізнається: ця робота нічим не легша за всі інші. Тільки на перший погляд здається, що моделінг – це просто. Адже у моделей не тільки страждають спина та ноги, бо цілими днями доводиться стояти на підборах, це ще й дуже складно морально – дівчата перебувають далеко від дому та рідних.

«Перші знімання, спалахи фотокамер, яскравий макіяж. Хіба не про це мріють усі дівчата в 13 років? Потім усе набагато серйозніше – перші контракти за кордоном, подорожі, ще більше знімань, нові знайомства і перша зарплата. Мені ця робота дуже подобається, хоч і псує волосся та шкіру. Після кожної поїздки доводиться довго відновлюватися, – каже дівчина. – Ти ніколи не знаєш, скільки зможеш заробити наступного місяця, багато чого взагалі від тебе не залежить».

Катя Шелестюк каже, що для моделі важливі не тільки краса та модельні параметри, а й характер та енергетика.

«Звичайно, зовнішність теж важлива, але її замало, – зізнається красуня. – Я зустрічала неймовірно красивих дівчат зі складним характером, вони сиділи без роботи. Потрібно завжди бути «найс», завжди в настрої, створювати позитивну атмосферу під час знімань».

Для моделі дуже важлива робота над собою: обов’язкові заняття спортом, правильне здорове харчування, мінімум шкідливих звичок. І найважливіше – це впевненість у собі.

«Я себе не дуже обмежую, – каже вона. – Дозволяю собі з’їсти цукерку. Але не у другій половині дня. Не завжди є можливість ходити в спортзал, тому я тренуюся вдома. У всі поїздки беру з собою скакалку, спортивну резинку та килимок».

Згідно з контрактом, Катя не може змінити колір волосся, підстригтися чи набрати зайвий кілограм.

«Я не можу покрити нігті гель-лаком, коли мені заманеться. Це заборонено під час роботи. Мають бути гарні доглянуті нігті, але не нафарбовані. Також не можу без дозволу директора агентства пофарбувати волосся. Я мушу мати природний вигляд. Так, як було домовлено у контракті».

Реалізуватися у професії Каті допомогло МZM Models, з яким дівчина працювала раніше.

«Я дуже вдячна Марині Занюк. З нею дуже круто працювати. Складнощів у моделінгу немає – є досвід, – каже вона. – Завдяки цьому я щодня стаю сильнішою і витривалішою. Особливість моделінгу полягає в тому, що у тебе є можливість побувати за лаштунками всіх красивих обкладинок і рекламних знімань, подорожувати світом і рекламувати бренди, на які в дитинстві дивилася із захватом».

Нещодавно Катя приїхала з Milan Fashion Week. Дівчина їздила у Мілан не на певний показ, а на кастинги. Так потрапила на міланський тиждень моди, де працювала чотири дні.

«Мені випала честь працювати там з дизайнеркою Юлією Федецькою з Луцька, а також із дизайнерами з Азербайджану, Грузії та Італії».

Дівчина зізнається, що їй дуже подобається працювати у Європі. А от Китай вона не надто любить. Працює там, бо у Європі заробити важче. Там краще розвинена модельна індустрія, а тому й більша конкуренція.

«У Китаї більше шансів, що ти повернешся додому не з порожніми кишенями. Більшість моделей їдуть в Китай з банальних міркувань – заробляти гроші. Але це дуже важка праця. Буває, працюєш сім днів поспіль без визначеного графіка, – каже вона. – Одне знімання може тривати від чотирьох до дванадцяти годин. Треба постійно працювати на підборах. У Китаї моделі рідко випадає честь працювати у взутті її розміру, зазвичай це туфлі на розмір або й на два менші».

Агентство, яке приймає моделей у Китаї, надає для них житло та купує квитки. Щотижня виділяють гроші на кишенькові витрати. Однак усі ці гроші моделі згодом треба відпрацьовувати.

«Починаємо заробляти з того часу, коли відпрацюємо витрачену на нас суму. Іноді важко відпрацювати гроші і ще й заробити. Усе залежить від сезону. Іноді є багато роботи і багато кастингів, іноді мало. Мій сезон – літо-осінь. Узимку я не працюю. Тоді у Китаї холодно, а якраз цієї пори розпочинається сезон суконь. Більшість таких знімань на вулиці. Я бережу своє здоров’я».

Дівчина не носить підбори у повсякденному житті. Як і більшість моделей, не любить яскравий одяг, каже, що їй цього вистачає на роботі. Зазвичай Катя одягається в мас-маркеті. Носить на щодень базові речі, наприклад, однотонні светри та темні джинси скінні.


«Зараз я не можу дозволити собі носити речі від Dolce&Gabbana чи від Christian Dior. Але впевнена, що у майбутньому, коли зароблятиму більше, вони обов’язково будуть у моєму гардеробі», – переконана модель.

Каті Шелестюк 24 роки. Вона каже, що нині вік для моделі не має значення.

«Моделлю можна бути і в 28 років, – каже Катя. – Головне – мати гарний здоровий вигляд, хорошу фігуру та бажання працювати. У Мілані я працювала з дівчатами, яким за 30. Це доказ, що вік не є перепоною».



Лілія БОНДАР, Луцьк

4
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter