Лучани вимагають повернення в місто притулку для тварин

29 Серпня 2020

До 2012 року у м.Луцьк, за адресою вул.Мамсурова, 9, функціонував Притулок для тварин. Але рішенням Луцької міської ради від 28.11.2012 №34/41 , за тією ж адресою і на тій самій земельній ділянці ( тобто фактично ЗАМІСТЬ Притулку) було створене КП «Ласка». Разом з тим, комунальне підприємство не виконує функцій Притулку для тварин, так як:
- не займається пожиттєвим утриманням собак та котів , а стерилізовані тварини повертаються знову на вулиці;
- не займається тимчасовою перетримкою для знайдених домашніх тварин на період пошуку їхніх власників та не докладає зусиль для пошуку реальних власників загублених тварин;
- не веде належним чином облік тварин та не звітується перед громадою м.Луцька на своєму офіційному сайті та на своїй офіційній сторінці в тому числі у соцмережі Фейсбук про усіх тварин, які надходять в КП «Ласка» і які прилаштовуються;
- не веде прийом знайдених кошенят і цуценят.

Петицію щодо цього 28 серпня зареєструвала лучанка Вероніка Федосова.

«Петиція про Притулок для тварин у Луцьку! Якщо ви теж вважаєте, що в обласному центрі повинен бути комунальний Притулок для тварин – підписуйте та поширюйте!», – написала вона у своєму фейсбуці.

Як зазначає лучанка, тварини на вулиці гинуть від хвороб та під колесами автомобілів, страждають від живодерів, а також часто виявляють агресію до людей, намагаються наздоганяти велосипедистів та атакують власників з домашніми собаками на повідках. Крім того, 22 липня під час дистанційної позачергової 88-ї сесії Луцької міської ради, було вирішено визнати безпритульних котів частиною екосистеми Луцької міської територіальної громади, як таких, що виконують природну функцію дератизації, з огляду на потенційну загрозу для людей від щурів.

Однак, собаки будучи природними конкурентами котів, часто нападають і на них, що призводить до отримання різних за ступенем тяжкості ушкоджень у котів, а іноді і до їх смерті. Згідно ст. 24 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», виловлені бродячі домашні тварини протягом п'яти днів з дня їх вилову утримуються на карантинних майданчиках служби або підприємства, що здійснює вилов, і можуть бути передані спеціалізованим організаціям за їх бажанням для передачі їх у спеціалізовані ПРИТУЛКИ.

Згідно п.9 Наказу №439 Державного комітету ветеринарної медицини від 15.10.2010 , «У Притулку утримуються виловлені безпритульні тварини, тварини, вилучені у власників за рішенням суду, а також тварини, від яких власники відмовились у зв'язку з неможливістю їх утримання».

Відповідно до постанови КМУ від 25 червня 2020 р. № 517 Про внесення зміни до Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби п. 7-1: Коти, собаки та інші домашні тварини безоплатно передаються притулкам для тварин або іншим установам для утримання тварин.

В той же час утриманням, лікуванням, стерилізацією бездоглядних тварин з м.Луцьк, пошуком тимчасових прихистів-перетримок для них та пошуком нових постійних сімей – займаються вже не тільки лучани, а й мешканці навколишніх міст і сел. І все – за власний кошт . В той час, як фінансування КП «Ласка» здійснюється коштом платників податків – як з місцевого, так і з національного бюджетів.
Разом з тим, міська влада прагне привабити в Луцьк туристів і покращити благоустрій для містян, дбає про міжнародний імідж міста. А сучасне європейське місто не може мати на вулицях безпритульних тварин і ігнорувати запит громади на повернення місту Притулку для тварин!

У зв'язку з вищевикладеним, вимагаємо:
1. Повернути місту Притулок для тварин.

2. На виконання Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", затвердити Положення про Притулок для тварин, у якому чітко прописати всі необхідні вимоги щодо його роботи ( режим роботи, кількість одночасного перебування тварин і т.д.).

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter