Лікування молочних зубів: поради луцького лікаря

05 Січня 2022

Фото: ДАША МИХАЛЮК

Кажуть, що молочні зуби лікувати не потрібно, бо їх замінять постійні. Це – міф чи дійсність?

«Таблоїд Волині» завітав у луцьку сімейну стоматологію «Свята Аполонія» і дізнався в лікаря Олександра Серьогінова все про лікування молочних зубів.

Молочні зуби

Всі зуби – не важливо: чи це молочні, чи постійні – мають пульпу (м'яка сполучна тканина, пронизана нервовими закінченнями, лімфатичними й кровоносними судинами, що заповнює порожнину зуба, – ред.). Часто чую питання від батьків: «А що, молочні зуби мають нерв?». Так, це правда. За об'ємами він точно такий самий, як у постійного зуба.

Молочні зуби, яких є 20, – набагато ніжніші за постійні, бо товщина емалі є в декілька разів тоншою. Через те, що об'єм зубчика менший, за місяць часу маленька чорна цятка може перетворитися на об'ємну порожнину і спричинити дискомфорт та біль у малечі. Крім того, інфекція з молочного зуба може перейти в постійний, котрий вже знаходиться під ним.

Через кілька місяців у дитини починаються скарги на нічний біль, а згодом – припухлість і перше знайомство з хірургом. Потім вже ставлять питання про те, чому діти бояться стоматологів.


Порада:

Починайте перше знайомство дитини зі стоматологом з консультації, коли у малечі немає проблем або вони є незначними: так маленький пацієнт не відчуватиме біль і згодом не боятиметься ходити в клініку. Починайте з чистки, а не зі знеболення та об'ємної пломби, бо це може травмувати дитину.

Починайте доглядати за зубами відразу тоді, коли прорізався перший зубчик. І обов'язково лікуйте молочні зуби, бо це впливає на прикус та зовнішній вигляд.





1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter