Для чого потрібні вініри: пояснює луцький стоматолог. ФОТО

20 Січня 2022

Красива посмішка завжди була невід’ємною складовою привабливості. Виправити форму та колір зубів допоможе один з найпопулярніших методів реставрації – встановлення вінірів.

Аби більше дізнатися про цю «чарівну паличку» сучасної стоматології, «Таблоїд Волині» завітав до луцької сімейної стоматології та поспілкувався з лікарем-стоматологом, стоматологом-ортопедом і терапевтом Іваном Коренгою.

Що це?

Якщо по-простому, вінір – це накладка на зуб. Процес його встановлення називається непрямою реставрацією зуба.

Як встановлюють вініри?

Під вініри висоту зуба обточують приблизно на півтора міліметра, в деяких випадках – до двох з половиною. Із зубів лікар знімає відбитки, які віддає у зуботехнічну лабораторію. Зубні техніки моделюють вініри на комп’ютері та вирізають готовий виріб за допомогою спеціальних фрезерних станків. Потім вініри кріпляться до зуба на спеціальну адгезивну систему.

Це боляче?

Якщо вінір встановили правильно, болю не повинно бути. Можлива підвищена чутливість зубів у перші дні, але потім вона нормалізується.

Чи існують протипоказання?

Вінір не можна встановлювати на зуб, який руйнується. Протягом якогось періоду він прослужить, але підуть мікротріщини, і він просто відламається. В такому випадку ставлять коронки з діоксину цирконія, металокераміки або прес-кераміки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛІКУВАННЯ МОЛОЧНИХ ЗУБІВ: ПОРАДИ ЛУЦЬКОГО ЛІКАРЯ

Вініри – це на все життя?

Ні. Строк служби буває різним, в середньому – десять років. Все залежить від гігієни ротової порожнини, від того, на яких зубах встановлені вініри, від їхньої кількості, від навантаження на зуб. Сам вінір зберігається дуже довго, але скільки прослужить вся конструкція – спрогнозувати складно. До того ж з роками наші ясна мають властивість атрофуватися, зуб може стати рухливим.

Чи можна зняти вініри й ходити без них?

Ні. При обточуванні з зуба знімають шар емалі, що значно підвищує його чутливість. Це роблять під анестезією, інакше пацієнт не витримає болю. Якщо вініри знімають, на зуб ставлять тимчасові коронки. Зуб завжди має бути захищеним.

Яких відтінків бувають вініри?

Є спеціальні зразки – шкала Віта – за допомогою яких ми підбираємо колір вініра.

Звісно, всі хочуть якомога біліший відтінок. Але колір зуба може бути не однотонним. Наприклад, ріжучий край – трішки прозорішим. Вінір має бути ідентичним до сусідніх зубів. Для цього зуб фотографують і віддають знімок зубному техніку.

Чи можна поставити вінір лише на один зуб?

В принципі, можна. Але, якщо у передній групі зубів є багато недосконалостей, один вінір виглядатиме неприродно. Тому зазвичай вініри встановлюють по всій лінії посмішки – від ікла до ікла.

Чи жовтішають вініри від кави та чаю?

Вініри не змінюють колір і не схильні до ламання. По суті, це набагато надійніше, ніж проста реставрація пломбувальними матеріалами.

Як доглядати за вінірами?

Як за звичайними зубами. Чистити бажано електричною щіткою з використанням якісної пасти, а також не забувати користуватися зубною ниткою. Раз на пів року треба відвідувати стоматолога.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter