Ветерани протестували «Пузату хату» у Луцьку. ВІДЕО
У Луцьку ресторан «Пузата хата», що на 5-му поверсі ЦУМу, відвідали ветерани війни, які внаслідок отриманих травм пересуваються на кріслах колісних.
09 Липня 2024
Успішно!
Голова громадської організації «Кольорова капустинка» Іванка Соха написала допис-обурення щодо реорганізації Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Пролісок».
Голова громадської організації «Кольорова капустинка» Іванка Соха написала допис, в якому обурюється щодо реорганізації Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Пролісок». –
На своїй фейсбук-сторінці вона повідомила, що з 2020 року розпочалася боротьба за право її дитини відвідувати цей заклад:
«Пишу крик душі, бо реально в мене вже ну не те, щоб руки опускаються, але.....
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ХТО В «КОЛЬОРОВІЙ КАПУСТИНЦІ» ЖИВЕ, АБО 8 ІСТОРІЙ, ЯКІ ЗМІНЯТЬ ВАШЕ ЖИТТЯ
Пишу тут як мама дитини з інвалідністю, що відвідує Державну реабілітаційну установу центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю "Пролісок"
Це УНІКАЛЬНИЙ заклад на Луцьк та і, певною мірою, на область, де надаються послуги з соціалізації та абілітації дітей з інвалідністю з множинними порушеннями в групах, з можливістю їх перебування до 2019 року до 5 годин щодня. І це не просто перебувати, а навчатися, розвиватися, здобувати нові навики в ГРУПІ однолітків.
З 2020 року розпочалася наша боротьба за своє право відвідувати заклад. Адже з початку 2020 Центр спочатку припинив свою роботу, а потім відновив з тривалістю перебування дитини аж 30 хвилин.
У 2021, дякуючи небайдужим депутатам та розголосу, ми вибороли назад право дітей відвідувати заклад до 4 годин.
З початком війни заклад роботу призупинив, згодом відновив, тривалість перебування дитини в закладі скоротилася до години-півтори.
Ну і на решті, ми сповнені радості дізналися, що призначили нового директора в ЦЕНТР.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЛУЦЬКОМУ РЕАБІЛІТАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ – НОВА КЕРІВНИЦЯ. ФОТО
І що? А нічого Центр реорганізовують, що далі буде?.. Все розмито і незрозуміло.
Все навколо Центру сповнено чуток, всі навколо говорять, що Центр переводять на 309 Постанову (згідно з якою ми отримуємо право проходження один раз в рік курсу реабілітаційних заходів), і можливості проходити реабілітацію згідно з Постановою КМУ від 19.01.2022 № 31 в нас заберуть, а це якраз і давало можливість дітям з інвалідністю відвідувати додатково цей заклад щоденно і отримувати досвід соціалізації в групах однолітків».
Іванна додає, що на офіційне звернення Ресурсного центру «Кольорова капустинка» відписали, що «ніхто нічого не знає і все в процесі розроблення». Згідно з наданою відповіддю словосполучення «діти з інвалідністю» з назви центру вже забрали, тепер заклад називатиметься Центр комплексної реабілітації «Пролісок».
«Лист, підписаний головою комісії з реорганізації та директором в одній особі, а в самому листі вказано, що все на стадії розробки (в тому числі предмет діяльності підприємства, статут та стратегія) і не є чітко визначеним (то все-таки нечітко вони таки визначені?), то якось це підозріло виглядає.
Збереження Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю "Пролісок" не є чиєюсь забаганкою!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОТИВАТОРИ: ОЧІЛЬНИЦЯ ГО «КОЛЬОРОВА КАПУСТИНКА» ІВАННА СОХА
Його РЕАЛЬНО потребують діти з інвалідністю та їхні батьки. Адже окрім послуги з соціалізації у групі однолітків та абілітації особливих діток із множинними порушеннями розвитку, у закладі можливо розвивати і покращувати напрямок денного догляду за ними, аби батьки мали змогу повноцінно працювати, розбудовувати та відновлювати Україну.
ДОПОМОЖІТЬ зберегти Центр! ДОПОМОЖІТЬ нам батькам. Ми не знаємо куди звертатися, щоб не було пізно, і щоб НАШІ діти не були позбавленні цього єдиного закладу, де надаються саме такі послуги.
Я не офіційна особа і можу по-простому написати, це ЄДИНИЙ такий заклад, де готові розвивати мою і не тільки дитину, яка не здатна фізично обслуговувати себе в групі однолітків і дати змогу мені, мамі, працювати на благо України і жити повноцінно, а не викручуватися і виживати!
Для нас важливо зберегти ті послуги, які надавав Центр, а саме послуги з соціалізації та абілітації та можливість розвиватися дітям в групах однолітків, розширити можливість перебування наших дітей в ньому до 8 годин в день, адаптувати його під потреби дітей на візках, збільшити його фінансування.
Я розумію, що війна і багато що стає не на часі, але якось так сталося, що ми, батьки дітей з інвалідністю, часто почуваємо себе не на часі з своїми дітьми, і це я справді чула від багатьох батьків, що виховують дитину з інвалідністю», – додає лучанка.