Колишній учасник «МастерШефу» зустрівся зі студентами Луцького НТУ. ФОТО

12 Березня 2021

Текст: Аліна ХОЛБАН
Фото: Ірина КАБАНОВА

На Факультеті митної справи, матеріалів та технологій Луцького НТУ відбулася зустріч з відомим волинським шеф-кухарем Володимиром Юріним. Подію влаштували 11 березня.

Під час зустрічі кухар і «майже бізнесмен» (як він сам себе називає) розповів студентам про те, як потрапив у професію, «підводне каміння» ресторанної справи та свою нещодавню участь в проєкті «МастерШеф. Професіонали».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ЦЕ ТРЕШ», – ВОЛИНСЬКИЙ ШЕФ-КУХАР ПРО ТЕ, ЧОМУ ПІШОВ З «МАСТЕРШЕФУ»

«Моя кар’єра почалася з того, що я здобув технічну освіту. Той фах, що я отримав, мене, м’яко кажучи, не цікавив. Я саме з тих людей, кому нав’язали бажання поступити та вчитися на певну професію, – зізнається Володимир. – Мій брат тоді працював у ресторанній сфері, часто про неї розказував, тож я вирішив спробувати. Так вже 12 років і працюю».

Втім, його знайомство з кулінарією відбулося раніше – у суворі 90-ті.

«Я мамі допомагав. Грошей не було, батьки постійно шукали роботу. Відповідно, ми приходили зі школи, хотіли їсти, і щось собі готували. Іноді навіть непогано виходило. З тих часів я постійно готував. А потім почав вникати. Мені взагалі подобалася ця тема», – згадує шеф.

Як активний представник ресторанної сфери, Володимир не міг не згадати про «наболіле» всіх рестораторів – карантин і його наслідки. Зокрема, він вважає, що для технологів зараз настали «смутні часи».

«Ваша спеціальність дуже важлива. Але не кожен ресторан сьогодні може дозволити собі технолога. Мова йде про період карантину, який виявив всі «косяки» системи. Кваліфікований технолог має отримувати відповідну зарплату, а для закладу це окрема витрата бюджету», – пояснює Володимир.

Шеф-кухар впевнений: для того, щоб справді чомусь навчитися, треба якнайшвидше переходити до практики.

«При можливості спробуйте свої сили в ресторані. На позиції адміністратора, чи навіть офіціанта. Ви побачите весь процес зсередини, а якщо ще й потрапите на якийсь процес на кухню, тоді зможете добре себе проявити та стати шефом. Це все не так важко», – підбадьорює волинянин.

Терплячість і винахідливість – такі риси, на думку Володимира, допоможуть в роботі кухаря.

«Це як в школі: відмінник отримав собі «п’ятірку» і він класний, а трієчник має придумати, як йому прийти до цієї оцінки. Навички приходять під час роботи. В університеті дають базові знання, але їх треба застосовувати», – каже шеф-кухар.

Минулого року, незадовго до початку карантину, в Локачах (малій батьківщині Володимира) запрацювала власна піцерія Юріна. Каже, відкрити заклад – наче пройти через всі кола пекла.

«Всі хочуть на тобі нажитися, й не особливо прагнуть допомагати. Хочуть підставити підніжку, щоб ти не реалізувався», – каже волинянин, зауважуючи, що на обладнання обійшлося йому в 150 тисяч.

Володимир розповідає, що серед піцерій регіону його заклад чи не єдиний пропонує справжній крафтовий продукт.

«Я впевнений, що можу конкурувати зі всіма нашими місцевими піцеріями за якістю. Я працював свого часу у всіх місцевих мережах. В них є якість, але там комерція. Для того, щоб утримувати великий штат, платити податки та оплачувати рахунки, потрібна мінімальна собівартість, а це б’є по якості сировини», – пояснює шеф-кухар.

Як відбулася зустріч Володимира Юріна та студентів Луцького НТУ – дивіться на фото «Таблоїда Волині».


































***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter